Преса: питання Тимошенко зняли з порядку денного з ЄС

Image caption Преса пише про те, що ЄС пом'якшив свої вимоги щодо Тимошенко

У п’ятницю, 26 квітня, українська преса розмірковує про перспективи життя у чорнобильській зоні відчуження, угоду про асоціацію з ЄС до звільнення Тимошенко, долю опозиційного телеканалу TВi та експорт українських труб.

Нестрашне місто Чорнобиль

У 27-у річницю аварії на Чорнобильській АЕС газета "Україна Молода" прогнозує, що до повного очищення зони відчуження має пройти щонайменше три століття.

Журналісти видання вирішили подивитися, як виглядає Чорнобиль та Прип’ять майже три десятиліття після ядерної трагедії. Перше враження – це дороги, які "вражають практично ідеальним асфальтом", побілені бордюри та чисті узбіччя. А ще прикметною рисою зони є кілька білбордів, які закликають обережно поводитися з газом та електроенергією, а також радянські таблички на околиці лісу на зразок "Збережемо природу для нащадків".

Щодо Прип’яті, то, за словами "України Молодої", його недарма називають містом-привидом, бо воно "цілком покинуте й занедбане". Втім, прогулянки містом "прикро вражають" не розрухою, а радше надто великою кількістю сміття, яке було занесене сюди вже після катастрофи туристами або сталкерами.

Сам Чорнобиль, у якому працюють близько п'яти тисяч людей з усієї України, нагадує журналістам "ідеальне місто", де панує лише тиша і спокій.

"Проте, що дивно і дуже помітно, - усюди - дерев’яні шибки. Металопластикових вікон немає взагалі", - наголошує видання.

Житель Сумської області Сергій Чернов, який працює в Чорнобилі, розповідає, що зона "ніколи не відпочиває", бо туди постійно приїздять туристи. Для них, як і для всіх інших, розроблено безпечний маршрут подорожі. Однак деякі ділянки, за його словами, відрізняються особливо великим рівнем радіоактивного забруднення, тому потрапити туди неможливо.

Асоціація без Тимошенко

Євросоюз пом’якшив свою позицію і вже не висуває жорсткої умови звільнити екс-прем’єра України Юлію Тимошенко, розповідає на своїх шпальтах "Сегодня".

Україна та ЄС ведуть перемовини про підписання угоди про асоціацію, намагаючись обійти тему ув'язнення лідера опозиції, ділиться своїми спостереженнями видання.

"Це питання не остаточно закрили, але воно втратило свою гостроту", - вважає заступник голови Партії регіонів Михайло Чечетов. На його думку, європейські лідери "все підпишуть, вони ж прагматики".

Цілком передбачувано, опозиція відкидає таке твердження, переконуючи, що без звільнення Тимошенко найближчим часом асоціації для України не буде.

Однак, імені Тимошенко в офіційних документах вже немає, погоджується політолог Кость Бондаренко. Він прогнозує, що ЄС таки підпише угоду з Україною без звільнення опозиціонерки і дасть країні більше часу на вирішення цієї проблеми, бо Брюссель боїться зближення Києва з Москвою. "Європі важлива економічна цілісність відносин з Україною", - наголошує експерт.

"Антиправила" українських медіа

Газета "День" називає ситуацію на каналі ТВі "дефолтом української журналістики".

У результаті "антиправил", за якими грають в українському медіа-середовищі, конфлікт на ТВі вийшов за рамки одного колективу. За словами видання, на телеканалі бракує відкритості як з боку старого, так і нового керівництва.

Глядачі теж спантеличені і не знають, на чий бік ставати, додає видання. "День" переконує, що оприлюднення дійсних власників медіа-ресурсу проблему не вирішить.

"Це - не панацея", - міркує газета. За її словами, проблема полягає в журналістах "без громадянської позиції та певної відданості медіа". Втім, ситуація не є безнадійною, бо журналісти, для яких редакція не лише робоче місце, а стиль життя, таки існують і навіть працюють на ТВі, додає видання.

Але проблема якраз і полягає в тому, що, маючи за основу своєї професійної діяльності чесність, журналістам ТВі буде складно після такого конфлікту продовжити роботу на каналі. Адже всі, хто зайняв у цій ситуації чітку позицію, "зазнали репутаційних втрат", резюмує "День".

Українські труби їдуть за кордон

Українські виробники труб експортуватимуть продукцію за кордон, інформує газета "Коммерсантъ Украина".

Компанія Shell сертифікувала вітчизняні труби після того, як вийшла на український ринок з видобутку сланцевого газу, повідомляє менеджер компанії зі зв’язків з державними органами Олексій Татаренко.

"Місцеві виробники труб пройшли сертифікацію власної продукції з боку Shell і тепер мають змогу продавати її відділенням нашої компанії в усьому світі", - пояснює він.

Хоча Shell офіційно не конкретизує, які саме компанії було сертифіковано, "Коммерсантъ" пише, що ними, швидше за все, є "Інтерпайп" і "МетІнвест Холдинг".

Аналітики вбачають тут великий потенціал, адже сланцева революція у США та ріст цін на російський газ призводять до запуску численних енергетичних проектів, а вони, своєю чергою, створюють додатковий ринок для труб, вважає директор "Центру енергетичних стратегій" Дмитро Марунич.

На думку аналітика ВТБ капітал Ольги Даниленко, російські покупці не відмовляться від української продукції через прагнення вибору і невисокої ціни. Тому поставки до Росії можуть залишитися на нинішньому рівні, тоді як попит країн чорноморського басейну і Shell можуть зрости, додає вона.

Огляд підготували Аліна Захарчук та Мирослава Сиволап, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів