Британські ЗМІ про Київ: місто золотих церков та квітучих садів

Київ
Image caption Газета Independent пише, що Київ місто змінився на краще перед минулорічним Євро

Британська преса пише про можливе використання хімічної зброї в Сирії, суперечливий французький закон, скандальну виставку в Катарі та принади української столиці.

Чарівне місто

Газета Independent запрошує своїх читачів у подорож до весняного Києва – "чарівного міста золотих церков та квітучих садів".

Схоже, автора статті все влаштувало в українській столиці: від суворого обличчя гранітного Леніна на станції метро "Театральна" до еклектичної архітектури Майдану Незалежності, від зеленого борщу в одному з київських ресторанів до Пасажу, де можна купити сукні дизайнера Лілії Пустовіт.

Independent перераховує головні архітектурні пам'ятки Києва та розповідає про його музеї, радить пообідати у Парку Шевченка та відвідати недільну службу в Андріївській церкві.

А ще видання зазначає, що місто змінилося на краще з туристичної точки зору перед минулорічним Євро, адже в ньому з'явилося багато нових готелів та місць, де можна поїсти.

Перед червоною лінією

Газета Daily Telegraph повідомляє про зростання стурбованості світової спільноти використанням хімічної зброї владою Сирії.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Камерон називає такі дії "військовим злочином". Президент США Барак Обама попереджає режим Башара Асада, що той може перетнути "червону лінію". А заступник міністра закордонних справ Ізраїля, Зеєв Елькін, каже, що межу вже перейдено.

Втім, видання зазначає, що у Сирії, скоріш за все, використовувався не нервово-паралітичний газ зарин, а його замінник - екотіофат. Він викликає такі ж самі симптоми – бронхіальний спазм, головний біль, запаморочення та блювоту, але його використання не заборонене жодними міжнародними конвенціями.

Газета пише, що сирійська влада в особі міністра інформації заперечує, що у країни коли-небудь був арсенал хімічної зброї, але й цитує експертів, які стверджують протилежне.

Встановити істину поки що неможливо, адже режим Асада заявляв неодноразово, що не допустить міжнародних слідчих на сирійську територію, додає Daily Telegraph.

Закон розбрату

Тижневик Economist розмірковує, чому закон про легалізацію одностатевих шлюбів викликав такий спротив у ліберальній Франції.

Видання нагадує, що прийняттю документа передували багатотисячні протести, та додає, що ніщо не розділило націю більше за часів президентства Франсуа Олланда. Непримиренні табори вдавалися не лише до образ та звинувачень. Були і неприємні інциденти - як, наприклад, напади на представників сексуальних меншин.

Перша причина цих подій, на думку Economist, полягає в тому, що протестний рух очолила дуже харизматична особистість - колишня гумористка з псевдонімом Фріджит Баржо.

Але є і більш суттєве пояснення. Противників одностатевих шлюбів підтримали праві сили, які об'єднали під своїми прапорами не лише тих, хто виступав проти закону, але й усіх, хто не сприймає політику чинного президента.

Іронія полягає в тому, продовжує тижневик, що дуже невелика кількість людей зможе скористатися законодавчим актом, який викликав стільки суперечок. Наприклад, в Іспанії, де одностатеві шлюби були легалізовані ще у 2005 році, вони складають мізерну частку від загального числа весіль.

Антична цензура

Таблоїд Daily Mail розповідає кумедну історію про виставку античної скульптури у Катарі.

Організатори були вимушені відправити дві статуї оголених чоловіків назад до Греції після того, як місцева влада зажадала, щоб їх мармурові геніталії біло вкрито чорною тканиною, аби не шокувати жінок-відвідувачів.

Перед цим заступник міністра культури Греції Костас Тсаварас, який був присутній на відкритті виставки у Досі минулого місяця, заявив, що або скульптури будуть виставлені так, як є, або ніяк.

Оскільки жодна з сторін не погодилась на компроміс, статуї було залишено на складі, а потім доправлено на історичну батьківщину.

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів