Іноземні ЗМІ: Facebook програє альтернативним соціальним мережам

Facebook програє альтернативним соціальним мережам, гроші на охорону здоров'я й освіту підуть на оборону, плани попереджувального удару по Сирії та критика Google, Facebook і Twitter - теми британських ЗМІ у понеділок.

Facebook занепадає?

За останні шість місяців найбільша світова соціальна мережа Facebook втратила майже 9 млн користувачів у США і 2 млн у Великій Британії, які щомісяця відвідували мережу, а з ними мережа втратить значну частину доходів від реклами, повідомляє Guardian, посилаючись на дослідження аналітичної компанії SocialBakers.

Кількість користувачів Facebook скорочується також у Канаді, Іспанії, Франції, Німеччині та Японії, де мережа традиційно користувалася високою популярністю.

Стають дедалі популярнішими альтернативні соціальні мережі, наприклад, Instagram. Ця мережа-фотообмінник завоювала 30 млн користувачів серед молоді за останні 18 місяців.

Facebook також програє соціальній мережі для мобільних пристроїв Path, яку заснував колишній працівник Facebook Дейв Морін. До цієї мережі щотижня приєднується мільйон користувачів, а їхня загальна кількість досягла 9 млн.

На думку аналітиків, серед причин втрат - "фактор нудьги", бо користувачі шукають нові онлайнові ігрові майданчики, а також те, що пік збільшення відвідувачів Facebook уже пройшов і більшість з тих, хто хотів приєднатися до мережі, вже зробили це.

Гроші на охорону здоров'я й освіту підуть на оборону

Британський уряд збирається забрати 500 млн фунтів із захищених бюджетів міністерств охорони здоров'я й освіти на 2015-2016 роки, щоб урятувати міністерство оборони від чергового скорочення витрат, повідомляє Daily Telegraph.

Міністр оборони Британії Філіп Хаммонд веде переговори про це з міністерством фінансів, і міністерство схильне прислухатися до аргументів пана Хаммонда, зазначає видання.

Незначний рівень економічного зростання і податкових надходжень означає, що уряд продовжує щороку позичати 120 млрд фунтів, а тому міністерство фінансів хоче скоротити незахищені бюджети на 11,5 млрд фунтів.

Міністерство оборони продовжує впроваджувати вже заплановані скорочення бюджету на 8% протягом п'яти років, звільнивши тисячі військових. Загалом, у збройних силах скоротять 30 тисяч посад, продовжує газета.

Міністр оборони стверджує, що за відсутності додаткових грошей доведеться скоротити ще 5% посад, що серйозно вплине на здатність збройних сил виконувати покладені на них функції.

Депутат парламенту Марк Прічард заявив, що чимало консерваторів підтримають ініціативу забрати гроші у міністерства охорони здоров'я.

"Оборонний бюджет уже й так забагато скоротився. У нестабільному світі витрати на оборону треба нарощувати, а не урізати", - сказав пан Прічард.

Попереджувальний удар

Єдиний варіант дій Британії щодо ситуації у Сирії, який залишився на розгляді британського уряду, - це попереджувальний авіаудар або ракетна атака по сирійських урядових військах, щоб змусити Асада до переговорів про припинення війни, зазначає Daily Mail.

Повідомляється, що британський прем'єр Девід Камерон схильний розглянути можливість проведення обмеженої військової операції для започаткування політичного діалогу про припинення війни у Сирії, продовжує видання.

Камерон й адміністрація Обами сподіваються, що виявлена у Сирії хімічна зброя переконає Росію натиснути на Асада з метою обговорення передачі влади. Якщо це не спрацює, тоді й застосують обмежений військовий удар, повідомляє газета.

Начальник Генерального штабу Британії генерал Девід Річардс та інші військові очільники вважають, що попереджувальний удар, хоча і єдиний варіант, який зараз розглядається, є дуже небезпечним, бо Сирія має високоякісну протиповітряну оборону.

Британський бізнесмен критикує Google, Facebook та Twitter

Google, Facebook та Twitter - це власники ЗМІ, які маскуються під компанії високих технологій, пише Independent.

Про це заявив британський бізнесмен і керівник найбільшої транснаціональної маркетингової й рекламної компанії WPP Мартін Соррелл у промові на Конференції електронних ЗМІ у Лондоні минулого тижня.

Дивовижно, як Твіттеру вдається підтримувати свою брендову репутацію нового джерела з такою кількістю провалів та помилок, каже пан Соррелл.

Минулого тижня сторінку Associated Press (АP) у Твіттері зламали хакери і повісили повідомлення про вибухи у Білому домі, що призвело до падіння промислового індексу Доу Джонс на 150 пунктів.

Репутація Білого дому не постраждала, чого не скажеш про репутацію АP, агентства з 167-річною історією, пише Independent.

Огляд підготувала Наталя Наздравецька, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів