Огляд преси: три сценарії щодо Юлії Тимошенко

Тимошенко
Image caption На долю Юлії Тимошенко серйозно вплинуть президентські вибори, пише "Сегодня"

"Прокляття ресурсів", суперечки з Москвою щодо Чорноморського флоту, сценарії виходу Юлії Тимошенко із в'язниці та зворотна залежність достатку від трудоголізму - у огляді української преси 29 квітня.

Благословення чи прокляття?

Якби всі національні запаси нафти і газу можна було продати, а гроші поділити, кожному українцю дісталося б 6,5 тис. доларів, пише "Комсомольская правда в Украине".

Житель Катару отримав би у тисячу разів більше, а росіянин - у 25. За багатством надр Україна - лише у п'ятому десятку, приблизно на одному рівні з Великою Британією.

Втім, наявність величезних покладів нафти і газу зовсім не означає, що все населення живе багато і щасливо. На відміну від Катару, Кувейту або ОАЕ, де стандарти життя дійсно високі, ще є Туркменістан, Венесуела, Лівія та Ірак, де більшість людей не можуть похвалитися великими доходами. Природні ресурси часто виявляються "прокляттям", яке гальмує повноцінний інноваційний розвиток економіки, пише газета.

"У свій час саме нафтодолари забезпечили існування Радянського Союзу протягом майже десяти років, і ці самі нафтодолари зрештою знищили СРСР", - стверджує економіст Олександр Охріменко.

Приклади таких країн, як Японія, Німеччина і Франція, де запаси вуглеводнів мізерні навіть порівняно з українськими, показують, що природні поклади - не головне для добробуту нації.

Запізніла реакція

Нинішня суперечка між Києвом і Москвою з приводу митних платежів за нові озброєння для Чорноморського флоту продемонструвала всю недалекоглядність харківських угод, укладених президентом Януковичем у 2010 році, пишуть "Вечерние вести".

Російське міністерство оборони звинуватило Україну в небажанні скасувати мита на ввезення матеріально-технічних засобів ЧФ і перешкоджанні його модернізації.

Київ зараз діє у повній відповідності з базовим договором 1997 року, і газета дивується, як президент і його радники не змогли помітити явних розбіжностей у домовленостях 2010 року з попередніми базовими угодами. Блокуючи поставки для ЧФ, українська влада почала сумлінно виконувати президентські укази, підписані Віктором Ющенком у 2008 році після війни Росії з Грузією.

"Виникає питання: а чим "дружба" Януковича з Росією відрізняється від "ворожнечі" Ющенка? Мабуть, тільки одним. Тоді Київ цілеспрямовано захищав свої інтереси і ні на які поступки Кремлю не йшов. У 2010-му ж Банкова зі старту здала "сусідці" все, що могла, а тепер взялася згадувати про українські інтереси. Тільки після харківських угод чи не пізно?", - запитує газета.

Три варіанти

Є три варіанти розвитку подій після того, як спеціальна комісія відмовилася рекомендувати президентові помилувати Юлію Тимошенко, пише "Сегодня".

По-перше, комісія з помилувань не може розглядати одне і те ж питання більше одного разу на рік.

Крім того, досі триває розслідування інших кримінальних справ проти Тимошенко.

На її долю, звичайно ж, серйозно вплинуть президентські вибори, пише "Сегодня".

Якщо переможе опозиціонер, Юлію Тимошенко випустять відразу. Якщо регіонал, то швидше за все, через кілька місяців після виборів, стверджує політолог Володимир Фесенко.

Не тільки робота

Країни, де багато працюють і мало відпочивають, аж ніяк не є лідерами розвитку у світі.

Це випливає зі статистики Організації економічної співпраці та розвитку, яку наводить "ІнвестГазета".

Наприклад, за кількістю часу, проведеного на роботі, мексиканці, чилійці, греки, росіяни та українці далеко попереду французів, німців, голландців і датчан, але рівень життя останніх значно вищий.

Огляд підготував Геннадій Кот,

Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів