Преса: Знову на гачку Москви?

Image caption "Нафтогаз" в обмін на газові знижки?

Сьогодні, 30 квітня, українська преса розмірковує над наслідками потенційного роздержавлення української газотранспортної системи, прослідковує зв’язок між ТВі та Межигір’ям, та розповідає, скільки коштує дитяча праця.

Знову на гачку Москви?

Україна роздержавлює газотранспортну систему (ГТС), прагнучи залучити кошти ЄС, але при цьому може потрапити на гачок Москви, попереджає "Україна молода".

Оскільки кабмін запропонував скасувати заборону на відчуження структурних підрозділів НАК "Нафтогаз України", то українська ГТС невдовзі може стати приватною. Віце-прем’єр Юрій Бойко пояснює алгоритм дій влади так: "Ми створили акціонерні товариства, зараз ініціювали закон про скасування обмежень. Після приватизації ГТС і справді реально розділять". Він наголошує, що роздержавлення збільшить прозорість холдингу та дозволить уряду направити частину коштів на погашення західних кредитів.

Такий розвиток подій надає вічній українській дилемі "Як нам облаштувати свою ГТС?" "нового забарвлення". Видання припускає, що влада планує реалізувати двосторонні домовленості з Москвою: між двома країнами створять спільне підприємство, якому й передадуть в оренду українську "трубу". За це Київ отримає "знижку" в оплаті за російський газ. "Таким чином може збутися віковічне прагнення Москви - здобути контроль над ГТС України", - пише "Україна молода".

Дещо оптимістичніше звучать прог­нози, за якими приватизація ГТС - це можливість для України зіграти тонку гру, маневруючи між Москвою та Брюсселем. На думку директора Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, українська ініціатива більше розрахована таки на Європу, ніж на Росію. З огляду хоча би на "круглий стіл" на тему української ГТС, який має відбутися у Брюсселі 3 травня.

"Для України позитивним результатом перемовин буде офіційна заява Єврокомісії про вступ у переговорний процес та готовність виділити 2,5 млрд. доларів на модернізацію газогону", - підсумовує пан Корольчук.

Помста за Межигір’я?

ТВі хочуть "зачистити від розслідувань" про Межигір’я, вважає "Газета по-українськи".

Видання нагадує, що новим власником каналу нещодавно став громадянин США Олександр Альтман. Колишній же інвестор ТВі Костянтин Кагаловський вважає ситуацію рейдерським захопленням. На перший погляд, формально все виглядає як бізнес-конфлікт у середовищі власників.

Втім, на думку директора Інституту масової інформації Вікторії Сюмар, "є підозра, що це не господарський конфлікт, і за діями Альтмана стоять люди, які мають політичний інтерес до ТВі".

Вона також висуває версію, що перед владою стоїть завдання "максимально зачистити" редакційну політику ТВі від розслідувань щодо теми "Межигір’я" та економічних монополій "сім’ї". Оскільки раптова зміна редакційної політики – це ризиковано, то влада вирішили не купувати канал напряму, а поступово змінити.

Ціна дитячої праці

Про інтернет-сайти, де свої резюме розміщують українські діти, розповідає газета "Сегодня".

Сотні дітей на сайті описують свої таланти, хоча й нерідко з помилками, пише видання. При чому, наймолодшим з них – 11-12 років. Найчастіше за все вони намагаються знайти роботу кур’єрів та промоутерів. Багато хто також не проти попрацювати в кафе, вантажниками, вихователями дітей, перекладачами та прибиральниками. А просять діти за свою працю від 20 до 150 гривень в день.

Кадрові агенції розповідають, що дітей наймають на роботу супермаркети та телеканали. "Дитячу працю використовують для розповсюдження листівок та розклейки об’яв. Це дешевше, а листівки, які роздають діти, швидше розбирають, адже їм не відмовиш", - пояснює директор однієї з таких агенцій Світлана Боростейко.

Своєю чергою, юрист Георгій Валієв нагадує, що за законом прийом на роботу до 16 років заборонений, але якщо є дозвіл батьків чи опікунів, то наймати можна з 14 років.

Огляд підготувала Аліна Захарчук, Служба моніторингу ВВС

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів