ЗМІ: вбитих у Пакистані альпіністів питали про релігію

Пакистан
Image caption Політолог Кость Бондаренко: іноземці в ролі жертв джихаду вигідні для ісламістів

Українські видання у вівторок пишуть про альпіністів, які загинули в Пакистані, новий проект конституції та землетрус у Кривому Розі.

Напад на альпіністів

Газета "Вести" взяла інтерв'ю в Михайла Колотушкіна, одного з тих, хто вижив після атаки ісламістів на табір альпіністів у Пакистані.

Він бачив тіла товаришів і розповів жахливі подробиці трагедії.

У ніч нападу ніхто з групи Колотушкіна не чув пострілів. Коли ж вони спустились наступного ранку до базового табору, то побачили на землі скалічені тіла.

"В них не стріляли, а просто забили прикладами до смерті. Обличчя були спотворені, у деяких не було півголови, а пакистанського гіда зарізали", - каже альпініст.

Пакистанці, яких не чіпали у ніч трагедії, розповіли їм, що озброєні люди витягали альпіністів з наметів, розпитували, звідки вони та якої релігії, а потім вбивали.

Жертви внутрішньополітичної боротьби

У статті про вбивство альпіністів, троє з яких українці, "Сегодня" пише, що один з них, Бадаві Кашаєв, передбачав свою загибель. Перед поїздкою він попросив свого друга Олександра піклуватись про 26-річного сина Артура.

"Коли Бадаві йшов на це сходження, він дуже нервувався. І нагадав про давню клятву подбати про сина. Він не згадував про неї багато років", - розповідає Олександр Ганжерлі.

Політолог Кость Бондаренко в інтерв'ю виданню пояснив мотиви цієї терористичної акції.

"Українці стали жертвою внутрішньополітичної боротьби в Пакистані. В України немає геополітичних суперечок з цією країною чи конфліктів з її радикальними мусульманськими угрупованнями. На жаль, наші громадяни стали жертвами радикального ісламізму, який трактує джихад як вбивство іновірців, що ступили на землю їхньої країни. Вони стали жертвами акції, спрямованої на дискредитацію пакистанського уряду в очах світової громадськості," - пояснює Бондаренко.

Іноземці в якості жертв джихаду вигідні для ісламістів як з точки зору релігії, так і з точки зору міжнародного резонансу, каже політолог.

Конституція для президента

Аналізуючи проект нової конституції, підготовлений Конституційною асамблеєю, "Деловая столица" робить висновок, що під прикриттям надання народу більших повноважень у вигляді референдуму, президент реально отримає більший вплив на суддів, а парламент - трохи більше додаткових повноважень, але без чітких процедур реалізації.

"Якщо такі новації наберуть чинності, Віктор Янукович отримає монопольне управління всією судовою системою без будь-якого контролю з боку Верховної ради", - вважає видання.

"Нова редакція основного закону носить однобокий характер і спрямована головним чином на укріплення позицій діючої влади", - каже "Деловая столица".

Нова редакція основного закону також передбачає внесення змін до конституції на референдумі, в той час як зараз усі зміни повинні бути ухвалені конституційною більшістю у Верховній Раді. В разі прийняття цієї редакції "регіонали отримають необмежені можливості для збереження влади", - попереджає видання.

Землетрус у Кривому Розі не останній

"Комсомольская правда в Украине" опитала експертів стосовно несподіваного землетрусу у Кривому Розі, де були зареєстровані поштовхи у 5-6 балів за шкалою Ріхтера.

Голова Кримської експертної ради з землетрусів Белла Пустовітенко каже, що причиною може бути гірнича промисловість. За її словами, землетруси в Кривому Розі були у 2007 та 2011 роках. Досвідчені гірники з самого міста, відповідаючи на питання, чому трусить саме Кривий Ріг, кажуть, що основна причина - обвали у відпрацьованих рудниках.

Натомість керівник відділу сейсмічності Карпатського регіону в Інституті геофізики Сергій Вербицький каже, що цей землетрус мав природний характер, бо поштовхи були надто потужними для техногенного землетрусу.

"Їх можна порівняти із підземним вибухом атомної бомби на великій глибині", - каже експерт. Можливо сталася якась активізація, з'явились розломи і плити почали рухатись.

"Єдине що можна стверджувати напевне: поштовхи обов'язково будуть ще", - попереджає Вербицький.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів