Daily Mail: спортмайданчик у Києві - "найсуворіший у світі"

Єгипет
Image caption Independent називає ситуацію в Єгипті "контрреволюцією"

У п'ятницю британська преса пише про скандал довкола літака болівійського президента, переворот у Єгипті, одну з найбільших у світі вітряних електростанцій та "качалку" в київському Гідропарку.

Єгипет: крок назад

Крок назад для єгипетської демократії – так описує Independent військове усунення від влади президента Мохамеда Мурсі, яке сталося лише через рік після "перших вільних виборів арабського народу".

Демонстранти на площі Тахрір у Каїрі, які в 2011 році вітали повалення режиму Хосні Мубарака, так само радісно зустріли новину про відхід Мурсі, пише видання.

Попри всенародну радість з цього приводу, яку розділили як ліберали, так і прихильники Мубарака, всім вдалося прогледіти важливу річ, вважає газета.

"Якими б не були помилки Мурсі, військове повалення законно обраного лідера - це все одно переворот", - пише автор.

На думку Independent, основним завданням Мурсі мало бути об’єднання країни з такими різними поглядами, натомість президент обрав шлях боротьби, втративши при цьому неісламістських союзників.

Зменшенню популярності посприяли невдалі політичні рішення, але головним каменем спотикання стала економіка, додає видання.

Якби повалений президент активніше працював над залученням світових коштів та над боротьбою зі структурними проблемами, зазначає Independent, ситуація не переросла б так швидко у "контрреволюцію".

Нині питання полягає у тому, хто буде наступником і яким чином він займе свій пост, вважає видання.

"Екстремізм XXI століття"

Вимушене приземлення літака болівійського президента Ево Моралеса у Відні, якого Франція, Іспанія та Португалія відмовилися пропустити через свій повітряний простір, Guardian називає "актом повітряного піратства і державного тероризму".

Моралес саме повертався з візиту до Росії, пише газета, де сказав, що якби колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден попросив політичного притулку в Болівії, його просьбу розглянули б.

Газета пропонує уявити ситуацію, де літак президента Франції зупинили б за підозрою в перевезенні політичного біженця. У цьому випадку "під хор несамовитого обурення" спеціальні загони вирушили б на порятунок свого лідера, щоб на додачу зруйнувати "джерело такого кричущого міжнародного бандитизму".

Автор додає, що викриття Сноудена стосуються не лише приватності, громадянських свобод чи, навіть, масового стеження. Вони вказують на те, що "демократичні фасади США ледве прикривають систематичний бандитизм", який видання ледь не порівнює з фашизмом.

Використання безпілотних літаків і "знищення численних людських душ" Сполученими Штатами та їхніми агентами - це "таємна історія", прикрита "американськими міфами", пише Guardian.

Завдяки викриттю гігантської орвелівської поліцейської держави своє обличчя показав справжній екстремізм XXI століття, додає видання.

Птахи проти турбін

Учорашнє відкриття найбільшої у світі прибережної вітряної електростанції поблизу Лондона матиме вплив не лише на енергетику, а й, можливо, на невеличку пташку, червоноволу гагру, яка полюбляє тут зимувати, пише Daily Telegraph.

Проект вартістю 1,9 мільярда фунтів, який простягся на території площею майже 103 кв. км., здатен забезпечити електрикою понад 500 тисяч господарств на рік, пише газета.

Проте це лише перша фаза. Другу запустять тільки, якщо вплив першого етапу на пташок буде не надто серйозним. Данська компанія-забудовник DONG змушена чекати на результати досліджень, щоб продовжити будівництво.

Спортмайданчик з металобрухту

Київський спортмайданчик "качалка" – найсуворіший у світі, пише британська Daily Mail.

Автор називає спортмайданчик в Гідропарку українською відповіддю американському "Масл Біч" (Muscle Beach – пляж м’язів) – спортзалу на пляжі у Каліфорнія.

Image caption "Качалку" в Гідропарку збудували в 1970-х з металобрухту

"Качалка" розташована на острові посеред української столиці. Її створили ще в 1970-х роках за задумом польського гімнаста Касміра Ягельського та професора математики Юрія Кука, і протягом останніх сорока років вона набула широкої популярності, пише газета.

Більшість тренажерів виготовлені з металобрухту, автозапчастин і різних агрегатів. Замість боксерських груш тут б’ють по автомобільних шинах, а гантелі приварені до землі ланцюгами, щоб їх не вкрали. На тренажерах немає м'яких сидінь чи пластикових ручок. Іржаві запчастини, зварені докупи і пофарбовані в блакитний колір, розміщені просто неба. Тому є шанс, що під час тренування ви не лише спітнієте, а й змокнете під дощем, пише видання.

Все, що вас тут оточує, більше нагадує звалище, аніж фітнес-центр, додає газета.

Можливо, "качалці" бракує розкоші, але тут є й очевидні переваги, бо майданчик безкоштовний і відкритий для всіх, пише Daily Mail.

Огляд підготувала Мирослава Сиволап, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів