Преса України: про візит Путіна та сценарії виборів-2015

Путін і Янукович
Image caption Експерти, опитані газетою "День", називають візит Путіна та глави РПЦ Кирила провальним

Заборона продукції Roshen у Росії, візит Путіна та Кирила до України, сценарії президентських виборів - 2015 та шанси Юлії Тимошенко на лікування за кордоном - на шпальтах українських газет 30 липня.

Заборонити, щоб долучити?

Економічний тиск з боку Росії є бажанням підштовхнути Україну до якнайшвидшого вступу до Митного союзу, пише "Коммерсантъ-Украина", коментуючи заборону ввезення продукції української корпорації Roshen до Росії.

Росспоживнагляд висунув претензії до органолептичних якостей українських солодощів, а у молочному шоколаді Roshen нібито знайшли бензапірен, пише газета. Водночас, у Roshen вважають некоректною аргументацію російського відомства.

"Норми щодо вмісту бензапірена у шоколадній продукції у РФ не встановлені. Тому, у чому нас наразі звинувачують, до кінця не зрозуміло", - зазначила прес-служба компанії. А директор Інституту екогігієни та токсикології Микола Проданчук зазначає, що результати дослідження продукції на вміст шкідливих речовин зазвичай дуже залежать від проведення експертизи.

"Ми з вами регулярно дихаємо бензапіреном, коли перебуваємо у місті. Це - компонент вихлопних газів. Якщо задатися метою, то практично у будь-якому продукті можна знайти усю гамму заборонених речовин", - каже він.

Газета цитує керівника економічних програм українського Центра ім. Разумкова Василя Юрчишина, який вважає претензії очільника Росспоживнагляду Геннадія Онищенка продовженням торговельних війн, які протягом останніх років проводяться щодо української продукції, яка постачається до Росії. Тож, на думку експерта, не виключено, що за претензіями до української кондитерської продукції з'являться обмеження на ввезення інших товарів.

Політична "християнізація" Києва

Виступи представників Росії на святі річниці Хрещення Київської Русі у Києві та Севастополі були переповнені заявами про "наше общее Отечество - Великую Русь", про "общее наследие" і "один народ", пише газета "День", коментуючи візит російського президента Володимира Путіна та московського патріарха Кирила до України.

Експерти вважають, що візит пана Путіна та глави РПЦ Кирила було "повністю провалено". Зокрема, політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач зазначив: "Замість очікуваного піару мав місце антиефект чи антипіар, пов'язаний з особливостями проведення молебню, організації свята і подібних речей".

"Це був черговий майданчик для популяризації і навіть демонстрації, хто в цій історичній Русі є справжнім господарем - це Кирило та Путін", - твердить доцент кафедри релігієзнавства та теології Чернівецького національного університету Микола Шкрібляк.

"Політична тріскотня у ЗМІ навколо візитів іноземців завадила українцям замислитися над суттю свята", - підсумовує "День", зазначивши, що "харизма Путіна" в Україні себе не проявила, "бо в нас немає антуражу самодержавства".

20 місяців до "протистояння"

До президентських виборів залишилося 20 місяців, але наразі вже закінчується формування передвиборчих штабів, які з вересня розпочнуть активну передвиборчу роботу, пише газета "Сегодня", аналізуючи можливі сценарії виборів.

На думку політолога Михайла Погребинського, найреальнішим варіантом, виходячи з теперішньої розстановки сил, є сценарій "Янукович проти Кличка". Він вважає, що владі не варто побоюватися результатів опитувань, за якими Кличко перемагає Януковича у другому турі.

Сценарій "Янукович проти Тягнибока" дотепер є пріоритетним варіантом для штабу Партії регіонів, вважає політолог Володимир Корнілов. Однак вірогідність такого сценарію є досить невисокою, адже Олегу Тягнибоку підняти свої рейтинги настільки, щоби вийти у другий тур, буде досить складно.

Газета пише, що єдиний сценарій, за яким Віктор Янукович не виходить до другого туру - це поява нового кандидата для південного та східного електорату.

Тимошенко і Німеччина

Президент Віктор Янукович, очевидно, не збирається розв'язувати питання ув'язненої екс-прем'єрки Юлії Тимошенко за прикладом помилування Юрія Луценка, пише "Україна Молода".

"Поки організоване світове лобі засуджує її політично мотивоване переслідування і пропонує механізми врятування пані Юлії від в'язниці, діюча влада виносить на світ нові глави цієї кримінально-судової епопеї", - пише газета.

Зокрема, напередодні з'явилося повідомлення представника "Батьківщини" Володимира Ар'єва, що проти Тимошенко готують нову справу - щодо її причетності до банкрутства банку "Родовід".

Натомість, міністр закордонних справ Леоніда Кожара у нещодавньому інтерв'ю "Інтерфакс-Україні" зазначив, що ситуація з ув'язненою Тимошенко може бути врегульована винятково у правовому полі України.

"Немає ні в кого повноважень у цій країні "безумовно визволяти" засуджену людину, - сказав міністр. - Якщо ми говоримо про те, що в Україні є понад 200 тисяч засуджених, то це має стосуватися всіх, і кожен матиме право поїхати до Німеччини в клініку "Шаріте" на лікування".

Підготував Віталій Модло, Служба моніторингу BBC.

Новини на цю ж тему