Іноземні ЗМІ: події в Найробі - "загроза джихаду"

Image caption Independent назвав події в Кенії "загрозою міжнародного джихаду"

Загроза світового джихаду, спротив інтелектуалів проти стеження, сурогатне материнство для китайців та кінець автомобіля-легенди - в огляді британської преси від 24 вересня.

"Загроза джихаду"

Чим далі просувається розслідування нападу на торговельний центр в Найробі, тим "серйознішою з попелища вестландського шопінг-центру постає загроза міжнародного джихаду", пише Independent.

Занепокоєння викликає національний склад терористів, яких кенійський міністр внутрішніх справ Джозеф Оле Ленку назвав "мультинаціональною шайкою з усього світу". На його думку, мова йде про спротив "глобальному тероризму".

Як пише видання з посиланням на Twitter: "У терористичній "виставі", за допомогою якої Аль-Шабаб намагався продемонструвати, що його діяльність не обмежується Сомалі, брали участь бійці з США, Великої Британії, Канади, Швеції, Сирії, Фінляндії, Росії, Дагестану та Кенії, а також Сомалі".

Склад жертв нападників також багатонаціональний. Це - представники 10-и країн.

Особливе занепокоєння британської преси викликала інформація про можливу участь "британської білої жінки" в терористичній операції. Мова може йти про Саманту Льютвейт, вдову терориста-смертника, який брав участь у терористичному акті в Лондоні в 2005 р., пояснює видання.

"Ні - орвелівському стеженню"

Відомий письменник Стівен Фрай приєднався до закликів правозахисних груп до європейських лідерів покласти край масовому стеженню за людьми з боку секретних служб, викритому Едвардом Сноуденом, пише Guardian.

Очікується, що більш ніж 40 таких груп, відомі автори та митці, серед яких - письменниця Елісон Кеннеді та скульптор Аніш Капур, зроблять сьогодні відповідну заяву.

На думку Фрая, матеріали, опубліковані Сноуденом, піднімають принципові для європейців питання: "Приватне життя та свобода від втручання держави важливі для кожного. Не можна просто вигукувати слово "тероризм" і використовувати це як причину для стеження в стилі творів Орвела".

Як пише газета, згідно з матеріалами Сноудена, Британський центр з прослуховування GCHQ та його партнерська організація в США NSA отримали технічну здатність масово прослуховувати розмови абонентів мобільних та онлайн мереж. Це робиться шляхом "прочісування" серверів інтернет компаній та збору необроблених даних з підводних кабелів, якими йде обмін даними.

Американські діти для Китаю

Все більше заможних китайських родин звертається до послуг сурогатних матерів в США, пише Daily Telegraph. Як зазначає видання, американські малюки "на замовлення" коштують китайській еліті близько 120 тис. доларів.

Серед причин, через які китайці обирають "сурогатних" дітей - жорстка державна політика планування сімей в Китаї, нездатність завагітніти, а також бажання дати своїм дітям громадянство США.

Деякі також сподіваються, що, коли сурогатній дитині виповниться 21 рік, вона зможе звернутися по "зелену карту" для батьків.

У Китаї, де сурогатне материнство заборонене, деякі клієнти тримають в таємниці спосіб, у який завели малюка, імітуючи вагітність.

Згідно зі статистичними даними, більше ніж 40 мільйонів китаянок не здатні завагітніти, і цей показник постійно зростає.

Втім, американські послуги сурогатного материнства доступні лише найзаможнішим китайським родинам.

Прощавай, хіпі-вен

"Він возив серферів на пляж, а хіпі - до Вудстоку, перш ніж став робочою конячкою в країнах, що розвиваються" - так ностальгічно описує Daily Mail мікроавтобус Volkswagen Campervan, виробництво якого припинять 31 грудня.

За 63 роки від початку його виробництва компанія випустила 10 мільйонів моделей цього автомобіля під назвою Type 2. Ця модель була другою в лінійці Volkswagen після уславленого Beetle.

У Великій Британії 1960-70х цей мікроавтобус, частково через свою невисоку ціну, асоціювався з молодіжною культурою, зокрема з рухом хіпі. У Бразилії, останньому місці в світі, де він вироблятиметься до кінця року, він використовується більш "прозаїчно": для перевезення пошти, солдат та трупів, пише газета.

Автомобіль, який також був відомий під назвою Kombi, мав цілу армію прихильників серед різних верств населення через відносну просту механіку та затишність, розповідає видання.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів