Політика Росії щодо України провальна – огляд преси

Янукович і Путін
Image caption При створенні Митного союзу вступ України до нього виглядав цілком реальним, однак нині Київ взяв курс на ЄС, пише преса

Українська преса 27 вересня пише про стратегічний провал Росії, можливе "пом’якшення Кремля", референдум від комуністів і закриття "Перцю".

"Україна до Росії не приповзе"

Відомий російський аналітик, керівник Інституту проблем глобалізації Михайло Делягін вважає політику Росії щодо України провальною.

В інтерв'ю "Комсомольской Правде в Украине" він охарактеризував майбутнє підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС як стратегічний провал Росії.

На думку російського експерта, при створенні Митного союзу вступ України до нього видавався цілком реальним, але через жорстку і негнучку позицію "Газпрому" українська влада взяла курс на асоціацію з Євросоюзом.

В результаті і Росія, і "Газпром" втратять двічі: "Газпром" втрачає український ринок, а Росія – важливого партнера.

"Україна не приповзе до Росії на животі", - заявив Делягін.

Не виграє Росія і від поглиблення конфронтації з Україною.

"Митний бар'єр з Україною вдарить і по частині російського бізнесу. Значення України для Росії важливіше, ніж випливає з офіційної статистики, - каже експерт. – А вимушене широке заміщення українських товарів призведе до витрат, які ми могли б витратити і на більш актуальні потреби."

Російський експерт відзначив, що Росія може зазнати і значних політичних втрат.

"Під загрозою опиняться і Харківські угоди по Севастополю, і єдність православної церкви, і вкрай важливе для обох країн співробітництво між правоохоронними структурами. Не виключені і відмова України від позаблокового статусу , і відновлення переговорів про вступ до НАТО", - застеріг Михайло Делягін.

Спроба домовитися?

15 жовтня Україна і Росія знову зроблять спробу вирішити проблеми в економічній сфері, повідомляє "День".

За інформацією газети, прем’єр-міністр України Микола Азаров і перший заступник голови уряду Росії Ігор Шувалов зустрінуться в Калузі, аби обговорити "проблемні моменти" в торгівельній сфері.

Газета публікує думки українських експертів щодо того, чи варто очікувати прориву у цій сфері.

"Я думаю, що 15 жовтня ми побачимо якесь компромісне рішення", - вважає старший аналітик Центру міжнародних досліджень Олександр Жолудь.

На його думку, Україна може погодитися на деякі умови торгівлі, що діють в Митному Союзі і не протирічать принципам СОТ.

"Я гадаю, ми станемо свідками "пом’якшення" Кремля", - погоджується голова Комітету економістів України Андрій Новак.

"Російські підприємці не зацікавлені в конфліктах з українськими партнерами, бо це обертається для них масштабними втратами, тож вони тиснуть на державне керівництво", - цитує його "День".

Заборонили вдруге

Окружний адміністративний суд Києва вдруге заборонив Центральній виборчій комісії брати участь у заходах комуністів з приводу організації референдуму про вступ до Митного союзу, пише "Коммерсантъ-Украина".

Рішення було прийняте за позовом Європейської партії, поданим напередодні других зборів ініціативної групи з проведення референдуму, які представники Комуністичної партії України планують провести в неділю, 29 вересня, на стадіоні "Спартак".

"Тепер комуністи можуть проводити будь-які зібрання, але це не буде мати жодних юридичних наслідків, пов'язаних з реєстрацією ініціативної групи з проведення референдуму", - заявив газеті голова Європейської партії, народний депутат від ВО "Батьківщина" Микола Катеринчук.

Газета нагадує, що перше зібрання ініціативної групи КПУ відбулося 8 вересня попри рішення Окружного адміністративного суду Києва, який за позовом Європейської партії заборонив захід.

Через судову заборону на зборах був відсутній офіційний представник Центрвиборчкому, що дало ЦВК підстави відмовити Компартії в реєстрації ініціативної групи.

Без "Перцю"

Припинив існування легендарний український гумористичний журнал "Перець", повідомляє "Україна Молода".

Як написав у своєму блозі один із карикатуристів журналу Валерій Чмирьов, видання ліквідується з грудня 2013 року як нерентабельне: "Журналу в березні 2014 року виповнилося б 92 роки. За часів СРСР його наклад становив близько 3 мільйонів.За рахунок доходів журналу утримувалися різні партійні видання. Творчий колектив художників–карикатуристів, гумористи, штатні працівники змушені шукати прихистку в якомусь іншому видавництві. Дуже сумно! Чекаємо на пропозиції."

Підтвердив інформацію про закриття журналу і його головний редактор Михайло Прудник, пише "Україна Молода".

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів