Футбольне покарання і праця в Європі - преса України

Image caption Так виглядає футбольний матч при порожніх трибунах

Футбольні пристрасті, робота в Європі, нова проєвропейська партія та дебати щодо платного проїзду в Києві - в огляді української преси від 1 жовтня.

"Надто суворо"

Газета "День" вважає покарання української збірної з боку ФІФА "занадто суворим".

"Вразили також критерії, з якими працюють експерти організації ФАРЄ, відповідно до яких символи та герої національно-визвольної боротьби українців визначено як "дискримінаційні"", - обурюється видання.

За словами першого віце-президента ФФУ Сергія Стороженка, Україна обов’язково оскаржуватиме це рішення, але після того, як отримує повне текст рішення ФІФА, зокрема його мотиваційну частину.

Як пише газета з посиланням на Стороженка: "Україна може скільки завгодно виправдовуватися, але факт є факт: уповноважена ФІФА організація ФАРЄ чітко зафіксувала не лише фаєри, але й нацистські рухи правою рукою, нацистські вигуки, плакати та вдавання мавпи групою із 30 людей, які у такий спосіб "привітали" гол натуралізованого українця Едмара".

Серед медіа також обговорюється можлива причетність до скандалу Польщі або Росії, пише видання.

Європраця

Угода про асоціацію з ЄС, яку "ймовірно" Україна підпише у листопаді, відкриває для українців нові можливості, зокрема щодо легального працевлаштування в Європі без особливих дозволів, пише "Сегодня".

Окремі обмеження на працевлаштування можуть накладатися національними законодавствами країн-членів ЄС.

Серед професій, які користуються найбільш попитом в Європі, інженери, лікарі, фармацевти та айтішники. Також в країнах, де багато заможних російськомовних туристів, великий попит на кваліфікованих продавців у "елітних "магазинах, пише видання з посиланням на експертів з працевлаштування.

В більшості ж країн українців не зможуть займатися детективною справою, працювати в службах безпеки, очолювати фірми, в деяких також існує заборона на роботу головним редактором інформаційного видання.

ВідУДАРна партія

Недільні збори з ініціювання референдуму за вступ Україну до Митного Союзу не надто відрізнялися від подібної акції 8 вересня, але дали змогу опонентам - щойно створеній партії "Вся Україна" - провести свій мітинг поблизу і скористатися увагою преси, пише "Україна молода".

Лідером цієї партії називаються 40-річного юриста Ярослава Погарського, який починав ще з "Пора-ПРП", а потім входив до політради партії "УДАР". За його твердженням, він був одним з ініціаторів партії "УДАР", проте віднедавна вирішив, що "треба робити справді реальну політичну силу, яка не займається лише піаром".

Що ж до "червоних", то на думку політолога Костя Бондаренка, "у Симоненка сьогодні є те, що іноді називають "контрактом на критику влади", а "безкомпромісність комуністів закінчується там, де починається зацікавлення з боку структур Міністерства доходів і зборів бізнесом сім’ї Калетників".

"Їхати куди заманеться"

Заклики столичної міліції зробити платним в’їзд до центру міста, аби розвантажити вулиці і знизити кількість заторів взимку, схоже, залишаться нереалізованими, пише "Коммерсантъ Украина". Зокрема, міліція пропонувала поновити роботу евакуаторів та облаштувати перехоплюючі парковки поблизу станцій метро.

"Ми вивчили досвід європейських країн, проаналізували проблеми, які виникали в нас минулої зими, і підготували пропозиції, як покращити дорожню ситуацію", - заявила голова прес-служби ГУ МВС у м. Києві Ольга Білик.

Втім, київська влада підтримує лише будівництво автостоянок біля метро, зазначає газета.

"Така ініціатива наткнеться на опір. Цей захід непопулярний, тому що автомобілісти будуть відчувати незручності. Наші водії хочуть їхати куди заманеться і де заманеться зупинятися", - відповіли в КМДА.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС