Преса України: Кабмін економить газ

Image caption Цієї зими ліміти газу зменшаться, а перевитрати подорожчають

Українські видання у середу 2 жовтня пишуть про газові питання, річницю кризи 2008-го року, "Сталінград" Бондарчука та останній призов до армії.

Кабмін економить газ

Перед початком опалювального періоду уряд вирішив зменшити ліміти газу для теплокомуненерго з торішніх 8 млрд. кубометрів до 6,3 млрд., пише "Коммерсантъ Украина". Кожен кубометр понад цього ліміту вже буде коштувати у 3,4 рази дорожче, так само, як і для промислових споживачів.

У Кабміні пояснюють, що цей крок стимулюватиме модернізацію та економію ресурсів. Але все може закінчитись просто зниженням температури води у батареях, каже видання.

Експерт з енергетики Олександр Тодійчук вважає, що єдиним реальним результатом цієї політики може стати банкрутство теплокомуненерго (ТКЕ). "Можливо, це навіть піде на користь - якщо теперішні власники ТКЕ не можуть домогтися масштабної реформи ЖКГ, це зробить за них газове лобі", - каже він.

Асоціація з ЄС врятує від кризи?

За останні 5 років Україна так і не повернулася на рівень промислового виробництва, який був до кризи 2008, пише "Сегодня". Металургія працює на 85% від рівня 2008 року, машинобудування - на 80%, будівництво - 39%.

Проте українські аграрії у великому плюсі. У 2008 році вони майже не постраждали і відтоді ще збільшили виробництво.Після вступу до ВТО українське м'ясо та масло пішли на західні ринки, а зерно - на Близький Схід та у Південно-Східну Азію, каже економіст Віктор Лісницький.

Аналітик Олександр Охрименко каже, що повторення кризи 2008-го року не буде, бо зараз немає причин для цього - масштабного валютного кредитування фізичних осіб на купівлю нерухомості та авто. Новий поштовх економіці надасть угода про асоціацію з ЄС, бо після її підписання до країни підуть західні інвестори, пише видання.

Поголять одного з сотні

"Україна Молода" пише про останній призов до армії на строкову службу. Як інформує видання, у відповідь на сумніви журналістів щодо спроможності української армії повністю перейти на контрактну форму комплектування, міністр оборони Павло Лебедєв категорично заявив на брифінгу: "Осінній призов 2013 року на строкову військову службу є останнім! Зворотньої дороги немає і не буде. Рішення прийняте , умови створені!".

У прес-службі Міністерства оборони виданню повідомили, що зараз на обліку призовників перебуває 1.2 млн. юнаків. Якщо врахувати, що восени буде призвано лише 11 тисяч, це значить, що на строкову службу "пощастить" потрапити лише одному із 100 юнаків призовного віку.

3D замість історії

Під таким заголовком "День" пише про новий фільм Федора Бондарчука, який виходить на екрани в Росії сьогодні. "Творці "Сталінграда" залучили досвід Голівуду для створення нових російських міфів, каже видання.

Хоча у титрах і зазначено роман Василя Гроссмана "Життя і доля" як одну з літературних основ, "окопна правда" у фільмі відсутня, пише газета. Герої "схематичні" і з таким же успіхом могли би бути американцями у Нормандії, або взагалі битися з інопланетянами в іншій галактиці, пише "День".

Глядачам запропонували бойовик із спецефектами на 30 млн. доларів. Проте у фільмі майже відсутня кров, і емоційний вплив на глядача досягається більше постановкою та звуком, аніж натуралістичністю зображеного, вважає газета.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС