Невдячна праця російських вчителів – закордонні ЗМІ

Російська школа
Image caption Російська преса пише про незавидну долю тамтешніх вчителів

Рішучі наміри збірної Англії, розбіжності між британськими лейбористами та шотландськими націоналістами, пріоритети італійських банкірів та сумна доля російських учителів - зарубіжна преса 4 жовтня

Націоналісти проти

Міністр енергетики Шотландії Ферґус Евінґ відмовився підтримати ініціативу лідера опозиційної лейбористської партії Великої Британії Еда Мілібенда заморозити ціни на електроенергію, пише шотландська Scotsman.

Мілібенд виступив з цією ініціативою на нещодавній партійній конференції у Брайтоні.

Шотландський міністр піддав критиці наміри лейбористів та назвав їхню політику абсолютно нежиттєздатною. Він зазначив, що перед можливим замороженням цін енергетичні компанії суттєво підвищать їх, аби не втратити прибутки, а також відмовляться інвестувати у чистіші технології виробництва електроенергії.

Евінґ нагадав, що 2000 року щось подібне спробували зробити у Каліфорнії. Наслідком були масові відключення і зростання відпускної ціни електроенергії мало не у вісім разів.

"Розбіжності у поглядах між урядом правлячої Шотландської національної партії та британськими лейбористами стали очевидними, коли останні заявили, що уряд став на бік великих енергетичних компаній. Мовляв, уряд Шотландії не хоче захищати споживачів, як цього прагне лідер лейбористів, що пообіцяв заморозити ціни на 20 місяців у раз приходу до влади у 2015 році", - пише газета.

Лейбористи не змарнували нагоди покритикувати керівників Шотландії, які прагнуть незалежності від решти Великої Британії.

"Тут усе зрозуміло. Голосуючи за незалежність Шотландії, ви оберете високі ціни на енергію, оскільки Шотландська національна партія стала на бік великого бізнесу, а не споживача," - говорить міністр фінансів тіньового уряду лейбористів Ієн Ґрей.

Англія - вперед!

Тренер збірної Англії Рой Ходжсон не погодився з песимістичними прогнозами на матчі його команди із Чорногорією та Польщею, пише британська Telegraph.

На думку видання, якщо збірна не пройде кваліфікацію на чемпіонат світу, її тренера чекає швидка відставка.

Для таких побоювань є підстави. Суперники суперники команди Ходжсона свого часу гідно виступали проти англійців, тому останні не мають причин розслаблятися.

"Не думаю, що матиме місце якийсь апокаліптичний сценарій. Я вірю у свою команду", - сказав Ходжсон під час оголошення складу команди на наступні два матчі.

До складу англійців повернулися Вейн Руні та Дані Велбек, які пропустили попередні матчі, однак команді все одно бракує збалансованості, у порівнянні хоча б із юніорською збірною Англії.

"Моїм великим бажанням є потрапити до Бразилії і добре там зіграти. Воно незмінне. Я ніколи не ховався від відповідальності, і не робитиму цього зараз. Я знаю, що гравці також розуміють свою відповідальність," - цитує видання тренера англійців.

Тут продати, там купити

Італійська банківська група UniCredit, яка вже володіє у Польщі банком Pekao, оголосила про наміри купити ще один польський банк BGZ, пише Gazeta Wyborcza. Зараз власником BGZ є голландська група Rabobank, яка хоче позбутися активів у Польщі.

Охочих купити банк вистачає, але UniCredit та його польська дочка Pekao мають найкращі шанси.

"Банк Pekao виглядає солідним покупцем. Він має надлишки капіталу, а його власник UniCredit інтенсивно збирає кошти. Нещодавно група продала свій банк у Казахстані, а також розмірковує над продажем активів в Україні", - пише газета.

Придбання банку №11 у Польщі є останнім шансом для італійської групи стати лідером польському ринку. Однак така консолідація активів, на думку газети, неминуче означатиме зростання вартості банківських послуг. Тому потенційне поглинання BGZ італійською групою може не сподобатися Комісії фінансового нагляду.

Свого часу польський фінансовий регулятор заявляв про оптимальну структуру місцевого банківського ринку і попередив, що не буде заохочувати будь-яку подальшу консолідацію, пише газета.

Напружене педагогічне життя

Про становище російських учителів у їхнє професійне свято пише "Новая газета".

У сучасних російських реаліях робота вчителя настільки невдячна, що охочих навчати стає дедалі менше, а середній вік учителя в деяких регіонах майже дорівнює пенсійному.

"Педагогічне життя напружене як ніколи. Часті судові переслідування учителів, принижене становище закріплене законом, страх бути звільненим без пояснення причин, безпрецедентно громіздка та непотрібна бюрократична звітність, що пожирає сили вчителя, декларована верхами заробітна платня, що не має нічого спільного з реальними заробітками учителя, - усе це призвело до того, що у низці регіонів середній вік вчителя досяг 47-50 років", - пише газета.

Для звільнення учителя в Росії досить будь-якого приводу. Зокрема, одним із приводів може стати неправильна ідеологія. З другого боку, навіть "слухняним" живеться не дуже добре, бо зарплата учителя досить низька.

"Цікаво знати, у якогось олігарха дружина працює вчителем у школі, де в класі 33 учні, а ставка 7 тисяч рублів? І як вона, безталанна, збирає портфоліо, щоб довести свою педагогічну придатність?" – запитує автор статті у "Новій газеті".

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів