Погода б'є по економіці: британська преса

Осінь у Британії видалася тепла
Image caption Осінь у Британії цього року видалася теплою, від чого постраждали продажі сезонного одягу

Сьогодні британська преса пише про теплу осінь і економічні тенденції, ринок праці і зростання експорту британських телепрограм, а також про зміни в іміджі Владіміра Путіна.

Погода б’є по економіці

Тепла осінь завдала удару британській роздрібній торгівлі, особливо власникам магазинів одягу, які виставили на продаж осінні колекції, пише газета Guardian, посилаючись на дані Британського консорціуму роздрібної торгівлі.

За даними цієї організації, лагідний сонячний вересень став найгіршим місяцем цього року за рівнем продажів одягу, меблів і навіть продуктів харчування. Невеличке зростання, близько 0,7 процента, порівняно із аналогічним періодом минулого року показали лише продажі електричних приладів і товарів для відпочинку і розваг.

Guardian цитує генерального директора Британського консорціуму роздрібної торгівлі Хелен Дікінсон, яка зазначила: "Це найнижчий рівень зростання за цей рік за винятком коливань на Паску. Продажі продуктів харчування зазнали найважчого удару".

Газета також наводить думку Девіда Маккордейла, співробітника компанії KРMG, який вважає, що низький рівень продажів у вересні – це "зустріч з реальним станом речей" для власників закладів роздрібної торгівлі, які нервуватимуть аж до різдвяних продажів.

Інженерів хронічно не вистачає

Про дві тенденції на ринку праці у Великій Британії повідомляє газета Daily Telegraph з посиланням на результати дослідження, проведеного компанією KРMG та Конфедерацією найму і працевлаштування.

З одного боку, відзначає видання, нестача кваліфікованих робітників, особливо в будівництві і машинобудуванні, стає дедалі відчутнішою. З іншого боку, зростає кількість громадян, які обирають вакансії на робочі місця, де не треба мати певні навички.

Але найбільшою проблемою продовжує бути хронічна нестача інженерів, пише газета, зазначаючи, що це є тривожною тенденцією у час, коли технології розвиваються і змінюються надзвичайно швидко.

Daily Telegraph вважає, що ані курси, ані розрізнені тренувальні програми не допомагають розв’язати цю проблему, а відтак назріла необхідність створити єдиний координаційний центр, який би запропонував системний підхід до вирішення цього складного питання.

ТБ-експорт на підйомі

Image caption Британські телесеріали популярні за кордоном

Газета Independent пише про значне зростання продажів британських телевізійних програм. За останніми даними дослідження телевізійного експорту, протягом 2012 року продажі британської ТБ-продукції на міжнародному ринку зросли до 1,2 мільярдів фунтів стерлінгів.

Хоча США і Європа залишаються найбільш прибутковими ринками для британського телебачення, інтерес до нього у Китаї також на підйомі. "Продажі британських телевізійних програм до Китаю підскочили на 90 процентів після того, як Пекін захопився переглядом серіалу "Даунтон Ебі"", - повідомляє газета.

Independent цитує генерального директора ВВС Тоні Холла, який повідомив, що мільйони китайців щоденно переглядають серіал "Шерлок", який виробляється корпорацією.

Путін змінив імідж?

"Що сталося із іміджем мачо, пане Путін?" – статтю під таким заголовком вміщує газета Daily Mail, яка коментує появу російського лідера на саміті АРЕК на Балі у квітастій шовковій сорочці, подарованій йому керівництвом Балі "як символ гармонії і балансу".

"Вона [сорочка] ніяк не поєднується із іміджем мачо, який він так старанно вибудовує", - зазначає газета. Видання додає, що Путін не був єдиним, хто виглядав дивно на "цьому досить незграбному показі мод". Держсекретар США Джон Керрі "вирядився" у подібну фіолетову сорочку, а лідер Китаю Сі Цзіньпін – у червону.

Газета також повідомляє, що традицію дарувати традиційний місцевий одяг започаткував 1993 року Біл Клінтон, який свого часу на саміті у Бостоні змусив його учасників одягти американські шкіряні куртки "бомбери".

Підготувала Наталка Матюхіна,

Служба Моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів