Українська преса: дорогий російський газ і резонансні заяви

Микола Азаров
Image caption Микола Азаров заявив, що скоро Україна буде готова відмовитися від російського газу

У п’ятницю 11 жовтня українська преса пише про "резонансні" заяви Азарова, законотворчість Верховної Ради, нецікаві сайти органів влади та імідж президента Януковича.

"Резонансна заява"

Висока вартість російського газу провокує вище керівництво України на "резонансні заяви", пише "Коммерсант Україна", коментуючи заяву прем'єр-міністра Миколи Азарова про те, що імпорт російського газу скорочуватиметься й надалі, а то й взагалі припиниться, якщо Росія не зменшить ціну на нього.

Газета зазначає, що Азаров, напевне, послуговувався інформацією про певні успіхи України в царині збільшення власного видобутку блакитного палива. За даними "Нафтогазу України", за останні дев'ять місяців на шельфі Чорного моря було видобуто 1,1 млрд кубометрів природного газу, що на 37,6% більше, ніж торік. А у прес-службі "Чорноморнафтогазу" "Коммерсант" дізнався, що цього року почалося буріння нових свердловини і видобуток газу буровими платформами "Петро Годованець" і "Незалежність". Збільшила видобуток і компанія "Укргазвидобування", яка отримала 11,3 млрд кубометрів газу проти 11,2 млрд роком раніше.

Втім, експерт з енергетичних питань Дмитро Чурін вважає, що інтенсифікувати власний видобуток можна лише в разі підвищення цін на газ для населення. За даними Міненерго, собівартість видобутого традиційним способом газу становить 60-80 доларів за тисячу кубометрів, тоді як при застосуванні нових технологій, гідророзриву пластів і вертикального буріння вона може збільшитися до 120-150 доларів за тисячу кубометрів.

Більше незалежності чи авторитаризму?

10 жовтня рішенням 224 нардепів Верховна Рада прийняла запропонований Президентом законопроект "Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів". На думку газети "Україна Молода", цей документ збільшує вплив Президента на судову гілку влади.

Газета цитує спільну заяву опозиційних фракцій "Батьківщини", УДАРу та "Свободи", в якій йдеться таке: "Під прикриттям євроінтеграційних вимог чинна влада та Партія регіонів намагаються "протиснути" закон, який ще більше посилить авторитарну диктатуру Президента Віктора Януковича та зробить його вплив на судову систему практично необмеженим".

"Україна Молода" зазначає, що експерти Центру Разумкова поділяють побоювання опозиції щодо небезпеки посилення президентського впливу на судову гілку влади. "Більшість положень законопроекту формально відповідають європейським стандартам. Однак, враховуючи це, його необхідно оцінювати насамперед і переважно через призму вітчизняних реалій, - вважають вони. - Образно кажучи, положення законопроекту потрібно "накласти" на реальну політично–правову ситуацію і в такий спосіб спрогнозувати результати їх дії."

Нецікаві сайти влади

Українці частіше відвідують персональні сторінки політиків у соціальних мережах, аніж сайти органів влади, пише "Комсомольская правда в Украине". Газета вирішила з'ясувати, чому громадян не приваблюють офіційні сайти.

"Щоб офіційний інтернет-сайт органу державної влади був популярним, він повинен відповідати як мінімум трьом критеріям, - каже експерт Олександр Духін. - По-перше, сайт повинен бути інформативним. По-друге, максимально змістовним, а не перетворюватися на оспівування глави відомства або оприлюднення стенограми його виступів, заяв. По-третє, зручним для користувачів."

Очевидно, веде далі експерт, що сайти влади не відповідають цим критеріям.

Потужного удару по популярності офіційних сайтів завдали соцмережі, додає газета. Українці надають перевагу відвідуванню не сайтам органів влади, а персональним сторінкам міністрів і чиновників у соцмережах. Наочний приклад: урядовий портал щодня переглядають близько 10 тисяч осіб, тоді як персональну сторінку прем'єра Миколи Азарова в Фейсбуку "лайкнули" більше 35 тисяч відвідувачів.

Газета також ставить питання: "З урахуванням того, що сайти органів державної влади не користуються популярністю, чи потрібно з держбюджету, тобто нашої з вами кишені, витрачати колосальні кошти? Торік на сайти державної влади було виділено близько 15 мільйонів гривень. Може, варто переглянути подібні витрати?"

Асоціація з ЄС та імідж президента

Чи покращиться імідж президента Віктора Януковича і підтримка його виборцями в Україні після підписання угоди про асоціацію з ЄС? Таке питання поставила газета "День" своїм співрозмовникам.

На думку політолога Володимира Фесенка, ставлення до Януковича значної частини людей стало більш конструктивним. "Безумовно, позитивний ефект від євроінтеграції для президента Януковича буде, навіть більше – він уже є", - цитує його оцінку "День".

А от викладач Тернопільського національного економічного університету Микола Лазарович вважає, що "певна вдячність буде, але особливих преференцій - ні".

"День" також наводить думку Дементія Бєлого, голови Херсонської організації Комітету виборців України. Він переконаний, що орієнтація на Захід ніяк не позначиться на виборчих преференціях українців: "Лише економічна ситуація може хитнути терези українського вибору в той чи інший бік."

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів