Фальшиві страшилки та ключ від євроінтеграції - преса

Україна - ЄС
Image caption Свідомий вибір Києва руйнує перспективи Митного союзу, пишуть українські ЗМІ

Українська преса пише про спільну хворобу України і Росії, антиєвропейські "страшилки", ключ від євроінтеграції і зростання боргів по зарплаті.

Нащо Україні палата в лікарні

"Про що не кажуть громадянам України Віктор Медведчук і Петро Симоненко" - статтю під таким заголовком вміщує тижневик "Корреспондент".

У статті наводиться оцінка російським главою уряду Дмитром Медведєвим економічної ситуації в його країні: "Росія може продовжити дуже повільний рух з близькими до нуля темпами економічного зростання... Це прямий шлях до прірви".

То ж постає питання: чи варто Україні вступати у будь-яке об’єднання із країною, власний уряд якої досить песимістично оцінює стан економічного розвитку. "Виявляється, локомотив Митного Союзу на шляху до прірви, а нам про це не кажуть жодного слова з величезних рекламних щитів, які рекламують об’єднання. І пропонують причепити наш вагон до потяга, які летить в нікуди", - зауважує автор статті.

Він також звертає увагу на те, що серед найбільш активних агітаторів за вступ України до керованого Росією Митного Союзу є лідер українським комуністів Петро Симоненко. Попри декларовану боротьбу із акулами капіталізму "головний комуніст України" агітує за глибшу інтеграцію із країною, де побудовано "жорсткий олігархічний капіталізм, який до того ж стоїть на краю прірви".

"Давайте не дурити самих себе. І Україна, і Росія серйозно хворі. Нам потрібна не спільна палата у лікарні, де ми будемо лікувати один одного старими припарками ... Потрібні інші шляхи ... Вони є – треба лише відкрити очі і роздивитися навкруги. Світ пішов далеко уперед. Треба наздоганяти", - підсумовує автор статті.

Фальшиві страшилки

"Фальшиві антиєвропейські страшилки" розвінчує тижневик "Дзеркало тижня". Видання пише, що свідомий вибір Києва руйнує перспективи так званого Митного союзу, геополітичного проекту з фактичного відтворення СРСР. Тому кремлівські функціонери організували потужний пропагандистський опір євроінтеграції України, не шкодуючи на це коштів. У результаті навколо майбутньої Угоди Україна-Євросоюз сформувалася ціла низка міфів, які варто розвінчати.

Мовою цифр і фактів "Дзеркало" переконує, що "страшилки" про удар по бюджету через скасування мит у торгівлі з Євросоюзом, українські товари, які нікому не будуть потрібні, небажання Євросоюзу інвестувати в Україну, і фактичне припинення торгівлі із Митним Союзом дуже далекі від правди.

Наприклад, у відповідь на закиди, що, мовляв, в Україні через закриття неконкурентоспроможних підприємств зросте безробіття, тижневик наводить аргумент українського уряду: через три-п'ять років виробники з ЄС почнуть переносити своє виробництво на територію нашої країни. Таким чином, українці отримають додаткові можливості для працевлаштування вдома, а європейці - для скорочення витрат, адже в Україні мінімальна заробітна плата становить 108 євро, а в Євросоюзі — 157 євро.

Згідно з оприлюдненими віце-прем'єром Костянтином Грищенком експертними підрахунками, в перші два роки після асоціації в Україні буде створено близько 200 тис. нових робочих місць. Оскільки йдеться про "білі" зарплати, то бюджет додатково отримає, навіть за нинішнього рівня мінімальних окладів, до 3,2 млн євро на місяць (мінімум 418 млн грн на рік), пише "Дзеркало тижня".

У кого ключ від євроінтеграції

Поки українські і західні ЗМІ навипередки називають дати можливого звільнення ув’язненої Юлії Тимошенко, що відкриє Україні шлях до євроінтеграції, тижневик "Фокус" розмірковує над тим, від кого на разі залежить європейське майбутнє країни.

"Ключ тепер в руках Януковича. Тільки він може вирішити, чи відкриються двері Європи", - переконує часопис. Видання аргументує цей висновок, посилаючись на положення указу про процедуру помилування, підписаного самим Януковичем 2010 року, де йдеться про те, що деяких засуджених можна помилувати у будь-який момент, якщо цього вимагають обставини гуманітарного характеру.

"Залежно від політичної кон’юнктури гуманне ставлення можна застосувати і до екс-прем’єрки", - вважає "Фокус". Юлія Тимошенко зробила необхідний крок і погодилася на лікування за кордоном, а європейські посланці Квасневський і Кокс подали президенту прохання про її помилування, нагадує тижневик.

Отже тепер лише від президента України залежить, чи буде підписано угоду про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі. Перекласти провину за його зрив, мовляв, Тимошенко сама не хотіла їхати з України, йому тепер буде досить важко, підсумовує "Фокус".

Заарештувати кризу

Про те, як уряд України бореться із боргами по зарплаті, розповідає тижневик "Комментарии". За інформацією видання, вперше за останні чотири роки тенденція на зменшення боргів по зарплаті "дала збій і перетворилася на протилежну": за останні 12 місяців ці борги зросли майже на 100 мільйонів гривень і сягнули майже мільярда гривень.

Попри це перший віце-прем’єр Сергій Арбузов, послуговуючись незнанням пересічними українцями деяких аспектів складання статистичних звітів в Україні, прозвітував про зменшення боргів на 13 процентів "з березня по серпень 2013 року", зазначають "Комментарии". А ще запросив на нараду уряду представника Генпрокуратури, аби продемонструвати невідворотність покарання за неспроможність "деяких чиновників" вирішити проблему боргів по зарплаті.

Видання вважає, що маніпулювання цифрами і погрози навряд чи допоможуть першому віце-прем’єру, який уперто відмовляється "визнати проблему, яка існує в усій країні".

"Цікаво, що уряд робитиме далі. Чи попросить він Генпрокуратуру заарештувати кризу або хоча б оштрафувати зиму – саме зимою, нагадаємо, в Україні традиційно зростають борги", - запитує тижневик.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів