Преса України: шанси Тимошенко тануть

Image caption В "Батьківщині" кажуть, що угода з ЄС буде можлива лише у разі помилування або амністії Тимошенко

Сумніви щодо підписання угоди про асоціацію та звільнення Юлії Тимошенко, а також можливий страйк транспортників - в огляді української преси від 16 жовтня.

Шанси тануть?

Cоратники ув’язненої екс-прем’єрки Юлії Тимошенко вчора знизили можливість компромісу з приводу її звільнення, пише "Коммерсантъ Украина". Раніше Тимошенко заявляла, що заради підписання угоди про асоціацію з ЄС готова виїхати на лікування до Німеччини, не ставлячи додаткових умов. Тепер же в "Батьківщині " наполягають, що угода буде можлива лише в разі її амністії або помилування.

Реакція Віктора Януковича на ці зміни поки невідома. Як пише видання, в останні дні все частіше звучить думка про те, що до саміту проблема Тимошенко залишиться невирішеною.

Європейські дипломати сходяться на думці, що в цьому випадку угода про асоціацію не буде підписана - ряд країн, серед яких Франція, Швеція та Іспанія, проголосують проти підписання угоди.

"Підписання угоди буде неможливим, якщо Юлія Тимошенко залишиться за ґратами", - заявив учора посол Франції в Україні Ален Ремі.

В УДАРі теж сумніваються

Народний депутат від партії "УДАР" Віталій Ковальчук також сумнівається в тому, що угоду про асоціацію буде підписано на Вільнюському саміті в листопаді.

"Що стосується начебто того, що президент Янукович і партія влади сьогодні підняли прапор євроінтеграції, то хочу зазначати, що останні дії партії влади й президента дають підстави говорити про те, що Угоду про асоціацію може бути не підписано", - заявив він в інтерв’ю газеті "День".

На його думку, це може статися через неповне дотримання критеріїв "списку Фюле", зокрема через невирішене питання Юлії Тимошенко.

"На мою думку, влада це розуміє. І свідомо не здійснює кроків для успішного результату Вільнюського саміту", - додав Ковальчук.

НАТО повертається

Українсько-російське протистояння повернуло до активного політичного дискурсу тему НАТО, пише "Україна молода".

"Наразі очевидно: привид Альянсу має змусити офіційну Москву до миру. Тобто переконати Росію відмовитися від активної протидії європейському марш-кидку України. Або й навіть вплинути на глибинні процеси, які й, власне кажучи, спричинили цей марш-кидок", - припускає видання.

Утім, додає газета, не факт, що українське керівництво захоче обмежитися тільки використанням стереотипу Альянсу, "за інших, щоправда, політичних умов".

Як нагадав директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, Німеччина та Франція свого часу заблокували ухвалення дій із вступу в НАТО, значною мірою через те, що не хотіли сваритися з Росією.

"Є великий ризик, що подібна ситуація може повторитися й у листопаді", - заявив він, коментуючи перспективи підписання Україною угоди про асоціацію.

Страйк транспорту

Столичні транспортники погрожують страйками чи масовими невиходами на роботу через борги по заробітній платні, пише "Сегодня".

Люди стверджують, що востаннє отримували гроші за липень.

"Ми питаємо про зарплатню наше керівництво, а нам відповідають: не чекайте грошей до нового року, мовляв, не задоволені - звільняйтеся, знайдемо інших... Зателефонували до КМДА, але там сказали, що згідно з документами нам вже видали... аванс за жовтень!", - обурюється працівниця одного зі столичних тролейбусних депо.

У "Київпастрансі" підтверджують наявність заборгованості, але кажуть, що в міськбюджеті немає грошей для її погашення. Обіцяють вирішити проблему "цими днями" на рівні Кабміну та вмовляють працівників відмовитися від ідеї страйкувати.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів