Влада Києва готується уникнути снігового колапсу - ЗМІ

Київ
Підпис до фото,

Київська влада обіцяє, що взимку прибирати сніг допомагатиме техніка

Нічне метро й БТРи на випадок завірюх, "білі й пухнасті" прокурори, лідерство Юлії Тимошенко в опозиції та ситуація з бідністю в Україні - теми українських ЗМІ.

Нічне метро й БТРи

БТРи на вулицях, нічне метро, зупинка наземного транспорту й евакуатори - саме так міська влада планує уникнути повторення березневого снігового хаосу на вулицях Києва, пише "Сегодня".

Чиновники вважають, що сніг у березні не прибрали вчасно через транспорт.

"Якщо водії залишать машини вдома, дозволивши техніці нормально працювати, опади в 40 см приберемо за дві доби, - каже Сергій Рюмшин, керівник управління з питань надзвичайних ситуацій Київської міської держадміністрації. - Як тільки оголосять штормове попередження, зупинимо міський транспорт (тролейбуси й автобуси), а метро переведуть на цілодобовий режим роботи. Вантажівки зупинять на під'їздах до Києва".

На крутих підйомах, де машини можуть буксувати, поставлять БТРи, "Урали" й "КрАЗи", щоб витягати застряглі автівки. На вулиці вийдуть 18 евакуаторів, щоб переміщувати авто, які заважатимуть прибиранню снігу. Але власників не штрафуватимуть.

Проте, за даними ДАІ, з 273 машин "Київавтодору" 47 потребують ремонту. Їх обіцяють відремонтувати. Та чи встигнуть, запитує газета.

"Білі й пухнасті" прокурори

17 жовтня Генеральна прокуратура відрапортувала про боротьбу з корупцією цього року, пише "Коммерсантъ-Украина".

За даними ГПУ, найбільше на корупції спіймали держслужбовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування. Найбільша сума хабара, яку вимагали, - 700 тисяч доларів.

А от працівників прокуратури до відповідальності за корупцію не притягували. Статистика ГПУ викликала недовіру експертів, які кажуть про вибірковий підхід до корупції.

"За міліцією слідкують усі, там є своя служба безпеки, а от прокуратура нікому не підзвітна, а тому знайти корупціонера в своїх лавах вона може, лише якщо сама цього захоче", - пояснив "Коммерсантъ" заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю й корупцією Микола Джига (Партія регіонів).

В Україні зазвичай до відповідальності за корупцію притягають корупціонерів невисокого рівня, заявила аналітик представництва міжнародної організації з боротьби з корупцією Transparency International Ukraine Наталя Ковальчук.

Аналітик покладає надії на реєстр корупціонерів, який відкриють наступного року для здійснення контролю за фінансовими деклараціями чиновників і членів їхніх сімей. На думку пані Ковальчук, це допоможе просунутися вперед у боротьбі з корупцією.

Тимошенко зберігає лідерство

Юлія Тимошенко зберігає лідерство в опозиції, пише "День", посилаючись на результати опитування громадської думки українців, оприлюднені цього тижня Центром Разумкова та дослідження світової соціологічної структури Геллап, оприлюднене минулого тижня.

Дослідження Центру Разумкова показало, що саме зараз міняються місцями основні суперники на партійній арені. "Батьківщина", партія Юлії Тимошенко, яка на минулорічних парламентських виборах посіла друге місце, наздогнала кропіткою опозиційною роботою свого головного опонента - Партію регіонів, зазначає газета.

Серед тих, хто має намір взяти участь у виборах, "Батьківщина" має нині 25,1% прихильників, а за Партію регіонів готові проголосувати 24,9%.

На третьому місці - партія "УДАР" із 18,9%. За КПУ свої голоси віддали б 8,4%, а за "Свободу" - 6,3%.

Рейтинг основних претендентів на президентське крісло теж зазнав змін. Згідно з дослідженням Геллап, найміцніше тримається пані Тимошенко.

У разі участі Юлії Тимошенко у виборах, саме вона виходить до другого туру проти нинішнього президента. У цифрах результати такі: Віктор Янукович набирає в першому турі 24%, Тимошенко - 20%, Кличко - 17%, Симоненко - 5%, Тягнибок - 5%.

"Тимошенко зберігає за собою впевнене політичне лідерство в опозиції. Вона й саме вона залишається головним політичним опонентом президента Януковича", - коментує підсумки політичних досліджень президент Аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов.

Бідний, бо...

25% українців живе на суму, що менша від прожиткового мінімуму, а близько 78% - на межі бідності, і найближчим часом ці показники можуть погіршитися, зазначає "Україна Молода".

Про це йшлося на прес-конференції, присвяченій Міжнародному дню боротьби з бідністю.

За даними звіту Wolrd Ultra Wealth Report-2012-2013, Україна займає 19-те місце в Європі - тут налічується 480 мільйонерів, чий капітал перевищує 30 млн. доларів, щороку їхня кількість зростає.

Однак на боротьбу з бідністю це не надто впливає.

"Яким би не було економічне зростання, все одно від нього ефект розподілиться пропорційно між групами населення - бідні не одержать порівну з багатими від цього економічного зростання. Фактично вони відірвуться від багатих ще далі", - констатує завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

Огляд підготувала Наталя Наздравецька, Служба моніторингу ВВС.