ЗМІ: мігранти дорого коштують британській охороні здоров'я

лікарня Копирайт изображения Getty
Image caption МОЗ Британії пропонує запровадити додатковий збір для тимчасових мігрантів

У вівторок британські газети пишуть про вартість мігрантів для системи охорони здоров’я країни, лобстерів у меню Кембриджського університету, 14-річного сексуального "маніяка" та вплив фізичних вправ на успішність школярів.

Дороге здоров’я

Тимчасові мігранти коштують британській системі хорони здоров’я майже два млрд фунтів (26 млрд грн) на рік, пише Guardian з посиланням на останнє дослідження міністерства охорони здоров’я.

Міністр охорони здоров’я Джеремі Хант вже оголосив плани запровадити додатковий збір у 200 фунтів для тимчасових мігрантів, які приїздять до Британії на 6-12 місяців. На його думку, це принесе до 200 млн фунтів на рік.

"Ми впевнені, що наші нові кроки зроблять систему охорони здоров’я більш чесною та збалансованою для британських родин і платників податків, для яких, власне, вона й була заснована", - каже Хант.

Втім, з точкою зору міністра не погоджуються чимало лікарів. Голова Королівського коледжу сімейних лікарів Чаанд Нагпаул стверджує, що існує "недостатньо доказів того, що мігранти чи люди, які приїздять на короткий термін, споживають значну частину бюджету системи охорони здоров’я".

Нагпаул також попередив уряд, що в разі запровадження додаткового збору, багато іноземців можуть не звертатися зі своїми проблемами до лікарів.

"Це не тільки становитиме ризик для здоров’я конкретної людини, а й не даватиме системі охорони здоров’я можливості визначити людей з заразними хворобами", - вважає Нагпаул і додає, що в такому разі нововведення коштуватиме платникам податків набагато більше, пише Guardian.

Лобстери для студентів

В одному з університетів Кембриджа студентам подаватимуть омарів, пише Daily Mail.

У той час, як більшість студентських їдалень пропонують відвідувачам лазанью чи рибу з картоплею, студенти Коледжу Сент-Джонс ласуватимуть морським делікатесом.

Вже наступного місяця лобстерів буде включено до меню навчального закладу.

Такому нововведенню майбутні бакалаври та магістри мають завдячувати студентові цього ж коледжу на ім’я Аденій Адеємі Аделакун, який знайшов "доступного" місцевого постачальника.

25-річний студент другого курсу факультету англійської літератури, який, на думку Daily Mail, став "напевно, першим репером, що вступив до Кембриджського університету", вмить став відомим далеко за межами альма-матер.

Аденій не забарився з коментарем в одній із соціальних мереж: "Можете думати про мене що завгодно, але Аденій Адеємі Аделакун включив омара до меню Коледжу Сент-Джонс". Щоправда, фінансовий бік справи студент вирішив не коментувати, зауважує Daily Mail.

14-річний "маніяк"

14-річний мешканець Манчестера, ім’я якого не розголошується в інтересах слідства, визнав себе винним у п’яти спробах сексуального домагання, пише Independent.

Юнак нападав на своїх жертв біля Університету Манчестера. Одна з жертв, 27-річна жінка, запам’ятала обличчя нападника, завдяки чому поліція склала й оприлюднила фоторобот. Зрештою, це допомогло затримати злочинця, продовжує видання.

"Я надзвичайно вдячний громаді за всі дзвінки, які ми отримали протягом вихідних", - зауважив головний інспектор поліції Колін Ларкін.

Підозрюваного відпустили під заставу до 2 грудня, коли мають поновитися слухання.

Згідно з ухвалою суду, юнак має мешкати в будинку батьків і повертатися додому не пізніше 6 години вечора. Крім того, йому заборонено входити на територію студентського містечка, пише видання.

На зарядку!

Школярі можуть підвищити свої екзаменаційні оцінки на один бал, якщо робитимуть фізичні вправи принаймні годину на день, пише Daily Telegraph з посиланням на сучасні наукові дослідження.

Копирайт изображения
Image caption Середньостатистичний 11-річний британець витрачає на фізичну діяльність усього півгодини на день

Дослідники проаналізували інформацію про 5 тисяч дітлахів і з’ясували, що додаткові 17 хвилин фізичної активності для хлопчиків і 12 хвилин для дівчаток (додатково до необхідної години) в 11-річному віці можуть підвищувати їхні академічні результати аж до 16-річного віку, коли школярі складають випускні іспити.

Особливий ефект фізичні вправи мають на успішність дівчаток у точних науках.

Науковці пояснюють такий позитивний вплив тим, що виконання фізичних вправ стимулює хімічні речовини в мозку, що збільшує успіхи у навчанні.

Під час дослідження, яке тривало близько тижня, до дітей прикріплювали датчики руху. Згідно з отриманими даними, середньостатистичний 11-річний британський хлопчик витрачає на фізичну діяльність 29, а дівчинка – лише 18 хвилин на день, що значно менше рекомендованої науковцями години вправ.

За даними іншого дослідження, дев'ять з 10 британських дітей витрачають на фізичні вправи менше години на день, нагадує Daily Telegraph.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС