"Репетиція великої війни" між Україною та Росією - ЗМІ

Image caption Проблеми на україно-російському кордоні виникають періодично

Українська преса про нові торгівельні і інформаційну війни проти України, новий закон про прокуратуру і світло в кінці тунелю у справі Тимошенко.

На кордоні знову лихоманить

"Репетиція великої війни" - так описує ситуацію на українсько-російському кордоні, де з початку тижня накопичилися сотні вантажівок, газета "Сегодня".

"Хоча росіяни заперечують особливу пристрасть до українських перевізників, експерти вважають, що Кремль продовжує репетирувати сценарій, який почне діяти в разі підписання Україною договору про асоціацію з Євросоюзом", - зазначає газета.

Формальне пояснення російської сторони таке: ця країна переглядає процедури митних перевезень, а нові правила з Україною набрали чинності 28 жовтня. Українська сторона вже висловила свій подив з цього приводу: Росія вчасно не попередила перевізників з України, що і стало причиною пробок.

"Сегодня" нагадує, що це вже другий випадок заторів через дії російської митниці: у серпні вона несподівано посилила перевірку всіх українських товарів, що йдуть до Росії. Економіст Віктор Лисицький заявив газеті, що все це - ланки одного ланцюга: "Будь-яка митниця може паралізувати рух товарів, навіть якщо просто буде діяти згідно з усіма правилами. Так що це, насамперед, питання бажання російської влади сприяти товарообігу чи знищувати його."

"Агітпроп" працює

Про те, як і чому російське телебачення висвітлює події в Україні, які стосуються її євроінтеграції, розмірковує газета "День". На думку газети, Кремль вбачає геополітичну загрозу у тому, що Україна з різних причин обрала європейську, а не євроазійську інтеграцію, що ї є поясненням "досить дивного висвітлення того, що відбувається в Україні кремлівським агітпропом".

Газета подає коментар з цього приводу українського політолога Олега Медведєва: "Те, що ллєтьсґ на Україну з російських каналів не має нічого спільного із свободою поширення інформації і свободою слова." На думку Медведєва, "Росія веде пряму інформаційну війну проти України. Канали "Росія 24" і "Первий канал" не можна розглядати як ЗМІ, а лише як бойові підрозділи кремлівської адміністрації", - додає він. "Ця війна почалачся не вчора. Україна вже не вперше обстрілюється з усіх інформаційних гармат," переконує політолог.

Новації для прокурорів

Про новації президентського закону "Про прокуратуру", ухвалення якого є однією з вимог Євросоюзу для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, розповідає газета "Україна Молода".

Видання цитує одного iз розробників законопроекту, радника президента Андрія Портнова, який розповів таке: "Прокурори втратять можливість поза межами кримінального провадження на свій розсуд ініціювати перевірку діяльності громадян, підприємств, організацій, проводити будь–які ревізії. Таким чином, роль прокуратури носитиме допоміжний характер."

У разі прийняття нового закону в Україні будуть ліквідовані 122 спеціалізовані прокуратури, зокрема такі як транспортна, військова та екологічна, розповідає газета. Водночас новий закон запроваджує підвищення вимог до претендентів на посаду прокурора. Передбачається, що доступ до цієї посади стане багаторівневим і базуватиметься на конкурсному відборі претендентів, що дасть змогу залучати в органи прокуратури більш досвідчених і кваліфікованих осіб.

Світло в кінці тунелю?

Представники Європарламенту Патрік Кокс і Олександр Кваснєвський не полишають спроб допомогти Україні знайти рішення проблеми Юлії Тимошенко, повідомляє газета "Коммерсант Украина". Вони оголосили, що основою для компромісу має стати законопроект Анжеліки Лабунської про лікування засуджених за кордоном. В опозиції згодні підтримати її законопроект, а в Партії регіонів хочуть ще предметно його обговорити.

Газета пояснює, що проект Анжеліки Лабунської дозволяє виїзд на лікування за кордон тих засуджених, які перебували в стаціонарі як мінімум 365 днів, проте лікування не привело до їх одужання. Дозвіл на виїзд в кожному конкретному випадку дає суду на підставі подання пенітенціарної служби. "Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення цієї особи від покарання через хворобу", - йдеться в законопроекті. Про те, що з засудженого має бути знята судимість, в документі не йдеться.

Представники опозиції запевнили "Коммерсант", що готові підтримати рішення європейських посередників. "Якщо місія Кокса - Кваснєвського рекомендує нам підтримати законопроект пані Лабунської , ми це зробимо", - заявив виданню заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Пашинський.

А у Партії регіонів поки не мають наміру беззастережно погоджуватися з панами Коксом і Кваснєвським. "Ми готові проголосувати за відправлення на лікування пані Тимошенко. Всі норми цього законопроекту, звичайно ж, будуть предметом обговорень і прийняття компромісного рішення в другому читанні. Якщо меншість дасть свої голоси, ми забезпечимо ті, яких не вистачає", - цитує газета народного депутата Вадима Колесніченка.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторинга ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів