Британські ЗМІ: мігранти корисні для економіки

Копирайт изображения AFP
Image caption Мігранти вимагатимуть менше пільг, ніж корінні британці, пише Independent

У вівторок британська преса пише про користь мігрантів для економіки, демарш проти російського диригента, переваги навчання з двох років і країни, які уподобали для проживання британські пенсіонери.

Мігранти допомогли економіці

Про те, як позначився на британській економіці нещодавній приплив мігрантів, розповідає газета Independent.

Національний інститут економіки і соціальних досліджень, пише видання, встановив "позитивний і значний" зв’язок між працевлаштуванням мігрантів і зростанням продуктивності праці у 1997–2007 роках.

"Ми багато чуємо про те, що громадськість занепокоєна темою мігрантів, але наше дослідження доводить, що ідею працевлаштування висококваліфікованих мігрантів сприймають краще, ніж можна було би подумати", - цитує газета Хезу Ральфа, одного з авторів дослідження інституту.

Independent також подає результати доповіді Центру досліджень і аналізу міграції, яке доводить, що мігранти, які прибули до Великої Британії після 2000 року, вимагатимуть менше пільг і соціального житла, ніж корінні британці.

Активісти проти диригента

Газета Guardian пише про акцію протесту, яку хочуть провести у Лондоні гей-активісти під час концерту російського диригента Валерія Гергієва.

Подібна акція нещодавно відбулася у Нью-Йорку: один із поборників прав геїв вийшов на сцену і оголосив музиканта "другом, союзником і прибічником російського тирана Володимира Путіна, чий режим арештовує учасників мирних протестів та лідерів опозиції".

Guardian нагадує, що Гергієв справді є прихильником Путіна. Диригент уже 25 років є художнім керівником Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі.

Починати навчання треба раніше

Щоб подолати різницю між дітьми з бідних та забезпечених родин, треба запровадити освіту з двох років. Про це пише газета Daily Mail, посилаючись на керівницю британської організації Ofsted баронесу Саллі Морган.

Газета нагадує, що зараз більшість малюків Англії йдуть до дитсадка, де починають отримувати перші навички, у три-чотири роки, а у п’ять, за законом, уже повинні навчатися в початковій школі.

Запропоновані баронессою новації спрямовані на те, аби всі діти, незалежно від статків їхніх батьків, мали можливість отримати певні навички ще до того, як вони підуть до школи. За даними Ofsted, діти із забезпечених сімей більш ніж на два роки випереджають бідніших однолітків у розумовому розвитку.

Критики цієї ідеї вважають, що від малюків і так "хочуть забагато", і що вони повинні мати якийсь час на те, щоб просто погратися, зауважує Daily Mail.

Британці за кордоном

Жити, працювати, а потім і отримувати пенсію за межами Британії – про це мріють багато англійців, розповідає газета Daily Telegraph.

За даними Міністерства закордонних справ, зараз за кордоном проживають 6 мільйонів британців. Найбільш популярними країнами серед пенсіонерів є Сингапур, Канада, ОАЕ, Австралія, Гонконг, Іспанія, Росія, Південна Африка, Малайзія та Китай.

Причина цього проста – жити за межами Великої Британії дешевше.

"Експати в Азії витрачають на щоденні потреби набагато менше, включно з платнею за помешкання і транспортними витратами", - цитує газета Діна Блекберна, який працює у закордонній філії англійського банку.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС