Угода за будь-яку ціну - міжнародна преса

Cхідне партнерство ЄС
Image caption Саміт Східного партнерства ЄС усе ближче

У вівторок, 12 листопада, іноземні видання пишуть про необхідність підписати угоду між ЄС та Україною, таємничий візит українського президента до Росії, новий погляд на підліткову поведінку та заохочування годувати груддю.

Угода будь-якою ціною

Польська Gazeta Wyborcza розмістила лист польських та німецьких політиків та громадських діячів, в якому вони закликають підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС за будь-яких обставин.

На думку авторів листа, підписання угоди про асоціацію з Україною та парафування угоди з Молдовою та Грузією було б великим кроком у зближенні цих країн з ЄС та допомогло б реформам, націленим на верховенство права, демократію і вільний ринок.

Тим не менше, після саміту у Вільнюсі необхідність протистояти проблемам східних сусідів не зменшиться. А навіть навпаки, вимагатиме нового стратегічного мислення від ЄС. Успіх саміту у Вільнюсі не покладе край тиску з боку Росії, а отже ЄС має розробити відповідь на нього на знак солідарності зі східними сусідами.

У цих зусиллях Німеччина і Польща повинні спільно грати важливу роль, адже в останні роки розрив між польською і німецькою елітами в таких питаннях, як оцінка зовнішньої політики Росії і стану української демократії, значно скорочується, пише видання. На думку авторів, настав час підписати угоди, незважаючи на невдачі демократизації та верховенства права в деяких країнах Східного Партнерства.

"Інтригуюча зустріч"

Image caption На відміну від численних публічних зустрічей президентів, їхні переговори 9 листопада були повиті таємничістю

Остання зустріч президентів України і РФ стала, можливо, найбільш секретною та інтригуючою за всю історію двосторонніх відносин, пише російська "Независмая газета".

Відсутність інформації про зустріч протягом двох днів у Москві та Києві породила різні чутки в політичних колах України. Авторитетні експерти натякали, що зараз ведуться міжнародні дипломатичні ігри, в яких перетинаються інтереси США, ЄС і Російської Федерації, а Україна намагається зберегти самостійну роль.

Український політолог Віктор Небоженко ще в серпні казав, про що може йти мова: "Не здивуюся, якщо завтра президент Путін запропонує США обміняти Едварда Сноудена на відмову від євроінтеграції України". На думку ж керівника Інституту української політики Костянтина Бондаренка, все не так. "Думаю, все простіше. Президенти України та Росії зустрічалися, тому що їм потрібно розглянути всі варіанти на випадок, якщо ЄС підпише чи не підпише з Україною угоду", - каже .

Можливо, візит Януковича до Росії був сигналом ЄС, що Україна може відмовитися від євроінтеграції, якщо європейці не знімуть з порядку денного вимогу про звільнення Тимошенко, каже видання. Хоча політолог Костянтин Матвієнко сумнівається, що все так просто: "Якщо засекречена зустріч Януковича і Путіна - це сигнал Європі, то це - дуже дивний сигнал. Тоді вже потрібно було зустрічатися перед телекамерами, посміхатися, тиснути руку. А так - коротке повідомлення-анонс української прес-служби, а потім - тиша, ні слова про те, чи відбулася зустріч і де проходила, про що говорили".

Криміналізація дитинства

Головний інспектор поліції Клівленда, що в Великобританії, Джекі Чір попереджає, що забагато підлітків притягуються до кримінальної відповідальності за поведінку, що у попередньому поколінні вважалася нормальною для підростаючої молоді, пише Guardian.

За її словами, суспільство стає все менш толерантним до підлітків у громадських місцях, а поліція занадто охоче називає хуліганською поведінку, що притаманна молоді в період дорослішання. Нещодавно в британському парламенті відбулося друге читання закону, який передбачає судове попередження для десятирічних дітей за "докучливу поведінку", в той час як старші діти можуть бути відправлені до в’язниці за порушення цих попереджень.

"Поведінка, яка декому може видатися антисоціальною, - це саме те, що я робила в дитинстві та багато підлітків робить і зараз, - каже Чір. – Ми заборонили людям доступ до багатьох місць. Ми відокремили парканами шкільні майданчики. Я можу це зрозуміти, але ж де тоді людям збиратися? Коли ви в компанії з трьох чи чотирьох осіб - можливо ви поводите себе гучніше, ніж зазвичай. Але хіба це антисоціальна поведінка? Коли ви йдете по вулиці, жартуючи та сміючись, хіба це антисоціальна поведінка?"

"Хабар" за грудне годування

Національна cлужба охорони здоров’я Великобританії розпочала нову програму, що має на меті збільшити кількість матерів, які годують своїх немовлят грудьми, а не штучними сумішами, пише Telegraph.

Нещодавнє дослідження показало, що рівень годування груддю серед британських породіль залишається напрочуд низьким та є одним з найгірших у світі.

Нова програма передбачає видачу сертифікатів вартістю 120 фунтів тим мамам, що письмово засвідчать, що годували своє немовля груддю протягом шести тижнів. Ще 80 фунтів у вигляді сертифікату вони отримають після шести місяців годування. Ці сертифікати можна буде використати для придбання товарів у багатьох популярних магазинах Великобританії.

Поки що програма вводиться тільки в двох графствах, але якщо вона допоможе збільшити рівень годування немовлят груддю та буде визнана "соціально прийнятною", програма пошириться на усю країну.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів