Іноземні ЗМІ: збірна України заслужила цю перемогу

Роман Зозуля
Image caption Голи Романа Зозулі (на фото) та Андрія Ярмоленка принесли збірній України впевнену перемогу

"Підвішена" політика й футбольна перемога України, плани ультраправих Європи з дезінтеграції та думка експертів про нову політику Китаю - в огляді міжнародної преси за 16 листопада:

Новий фаворит

Вперше за 20 років Франція серйозно ризикує не зіграти у фінальній частині Чемпіонату світу з футболу після вчорашньої поразки в Києві з рахунком 0:2, пише The Daily Telegraph.

"Українська збірна заслужила цю перемогу і, позбавивши французів можливості забити гол на чужому полі, стала одним із потужних фаворитів на вихід до фінальної частини чемпіонату світу, вдруге за свою історію", - пише британське видання.

Газета нагадує, що під час попередньої зустрічі команд у Донецьку на Євро-2012 рахунок був такий самий, але на користь французів.

"Але повторення його [рахунку - ред.] вважали малоймовірним, оскільки українська збірна значно покращила свої позиції після того, як наприкінці минулого року її очолив Михайло Фоменко", - зазначає видання.

"Підвішена" перспектива

Тоді, як зусилля ЄС розширити торгівлю із Заходом реалізуються без серйозних проблем, спробам створити нові ринки на Сході дещо бракує певності, пише The Independent.

Наприкінці листопада ЄС планує підписати угоди про поглиблення зв’язків з трьома пострадянськими країнами, нагадує видання.

"Щодо Грузії та Молдови, поки все добре, і ці дві країни прагнуть в кінцевому підсумку набути членства ЄС. Вони відмахнулися від торговельних санкцій Москви, яка заборонила імпорт деяких видів вин, які вони виробляють,.. - пише газета. - Однак, справжнім призом є Україна з 46-мільйонним населенням і об’ємом економіки у 340 млрд доларів".

Через невирішеність питання Юлії Тимошенко перспективи асоціації України з ЄС за менш, ніж два тижні до вирішального саміту перебувають в "підвішеному" стані.

"Втім, у випадку провалу Києву не варто впадати у відчай, Митний Союз під проводом Москви завжди буде радий йому", - додає газета.

Ультраправі гуртуються

Голландські та французькі ультраправі - Партія Свободи Герта Вілдерса та "Національний фронт" Марін Ле Пен - об’єднують зусилля напередодні виборів до Європейського парламенту для "боротьби з цим монстром на ім’я Європа", пише The Economist.

На думку Марін Ле Пен, система ЄС "поневолила наші різні народи", тому вони прагнуть позбутися євро як єдиної валюти, позбавити Брюссель впливу на формування національних бюджетів та "скасувати інтеграційний проект, яким з таким ідеалізмом переймалися два покоління європолітиків", пояснює видання.

Об’єднання зусиль з "Національним фронтом" є першим значним успіхом партії Вілдерса, відомою своєю ісламофобією, у пошуку міжнародних партнерів.

З огляду на високий рейтинг обох партій у відповідних країнах, цілком ймовірно, що вони визначатимуть тон на виборах до Європарламенту наступної весни, пише тижневик.

Хоча, як саме вони планують реалізувати свої "дезінтеграційні" плани, ані Вілдерс, ані Ле Пен не уточнюють.

Китай ризикує "постарішати"

Пом’якшення державної політики планування сімей в Китаї викликало не лише оптимістичну реакцію серед експертів, повідомляє The Guardian.

Існують побоювання, що три десятиліття обмежень вже призвели до стрімкого старіння китайського населення, через що країна ризикує "постаріти раніше, ніж розбагатіти".

За підрахунками пекінського дослідника Вонга Фенга, зміна політики однієї дитини торкнеться близько 10 млн сімей, десь половина з яких народять другу дитину найближчими роками.

"Не думаю, що відбудеться сплеск народжуваності", - погоджується професор Лянг Жонтанг і нагадує, що навіть ті жінки, які відтепер мають право народжувати другу дитину, мають вибір, чи робити це.

За інформацією видання, багато китайських родин, які живуть у великих містах, вважають, що краще мати одну дитину через високу вартість життя.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів