ЗМІ: невтішні перспективи збірної Франції

Французи готуються до поразки
Image caption Блакитні програли в Києві, а тепер прийматимуть українців удома

Примарні шанси французької збірної, заклики до ЄС не втратити Україну, погляди на євроінтеграцію Києва з Росії та Молдови - в огляді міжнародної преси від 19 листопада.

Чорні перспективи "синіх"

Жодній європейській збірній в історії не вдавалося перекрити поразку 0:2 на чужому полі у першому раунді плей-офф чемпіонату світу, пише Daily Mail. І з огляду на настрої, які панують в Парижі, додає газета, "сині" не переломлять цю традицію і сьогодні.

"Опитування, проведене газетою Le Parisien, показало, що 89,4% респондентів вважають, що Франції не вдасться забезпечити собі квиток до Бразилії після п’ятничної поразки від України з рахунком 0:2", - стверджує видання.

Після того, як в коментарях до матчу французька преса назвала свою збірну "незграбною" і "кошмарною", суспільство, здається, змирилося з перспективою непотрапляння "синіх" на чемпіонат світу вперше за останніх 20 років, вважає The Daily Mail.

Інша британська газета Guardian також вважає, що французам доведеться "проігнорувати підручники з історії" і показати гру, яку мало хто вірить, що вони можуть показати, якщо вони хочуть потрапити до Бразилії.

"Заклики до битви, які доносяться з Франції, звучать як особливо пристрасні рядки Марсельєзи. Розмови про плани провести гру з повною віддачею і навіть полягти на полі домінували у ході підготовки "синіх" до найважливішої гри останніх років. Шкода для Дідьє Дешама, що великі оратори не завжди потрапляють на чемпіонати світу", - іронізує видання.

"Україна - це одна нація"

Славомир Сераковський у International New York Times закликає Євросоюз не повторити помилку, яку свого часу зробило НАТО по відношенню до Грузії та України, що призвело до їх віддалення від організації.

"Час перестати думати, що існують дві України, одна проросійська, а інша по-справжньому українська. Україна - це одна нація, і навіть її російськомовні громадяни хочуть бачити Україну незалежною, а себе вважають українцями", - пише він.

Він додає, що навіть українські олігархи підтримують угоду про асоціацію, ба більше "спокійно сприймають спад у торгівлі з Росією".

Як пише Сераковський: "До Вільнюського саміту Захід повинен усвідомити думку, яку він намагається подавити: Європейський Союз був створений, перш за все, не для забезпечення добробуту або навіть демократії (хоча з часом дійшов до цього). Він був створений в першу чергу для того, аби докорінно змінити фатальну логіку катастрофічних війн. Сьогодні всі пам’ятають добру волю Заходу по відношенню до переможеної Німеччини. В моїй країні всі пам’ятають, як десятиліттями пізніше Німеччина самовіддано допомагала Польщі приєднатися до ЄС. Тепер вже Польща стала найбільш активною країною, яка сприяє інтеграції України".

Якщо десь існує потреба в ЄС, то це в Україні, резюмує він.

Зміна риторики

Три основні питання, які залишаються невирішеними між Брюсселем та Києвом, мають шанс бути узгодженими цього тижня, пише "Российская газета".

Втім, великого бажання виконувати всі вимоги ЄС українська парламентська більшість в останні дні не демонструє.

"У Партії регіонів (ПР) навіть помітно змінилася риторика по відношенню до європейських партнерів. Наприклад, відразу декілька депутатів виступили з критикою принципової позиції ЄС у питанні Тимошенко і поскаржилися на економічні втрати, які принесе асоціація з Європою, натякнувши на можливу компенсацію", - пише видання.

У Брюсселі, здається , почули вимоги Києва та відповіли по-своєму, пообіцявши допомогу, але лише за умови проведення відповідних реформ, повідомляє газета.

"Жорстка гра" з ЄС

Український президент Віктор Янукович веде "дуже жорстку гру" з ЄС, оскільки знає, що ЄС зробить yсе можливе задля підписання угоди про асоціацію, пише історик Ігор Кашу в молдавському Adevarul.

"Американці теж прагнуть, щоб це відбулося. В інакшому випадку затримка у підписанні Києвом асоціації з ЄС не означатиме нічого іншого, як успіх Москви, яка буде сприйматися як Брюсселем, так і Вашингтоном як поразка", - пише він.

Тим часом росіяни, здається, запропонували Януковичу допомогу в переобранні на другий термін у 2015 році, в той час як європейці "хотіли, ймовірно, бачити наступним президентом України людину дійсно присвячену демократії та європейським цінностям, в порівнянні з нинішнім головою Києва", зазначив Кашу.

Важливим чинником, який може впливати на політику України, також є "шантаж" з боку Росії щодо газопостачання напередодні зими, додає він.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів