Як російські ЗМІ пишуть про події в Україні

Копирайт изображения Reuters
Image caption Влада обрала стратегію "м'якої" та поступової зачистки Майдану, припускають "Новые известия"

Реакція російських ЗМІ на ситуацію в Україні варіюється від аналізу того, як "забалакують" протести у Києві, до опису того, як "заважає жити" простим киянам Майдан.

"Грамотна" реакція президента

"Президент Янукович відступає городами", - під таким заголовком російський "КоммерсантЪ" пише про вівторковий круглий стіл, на якому Віктор Янукович озвучив свою позицію щодо кризи в країні.

Президент "позначив кордони тих поступок, на які готова піти команда влади, щоб заспокоїти бунтівний Київ", - зазначає видання. А саме: президент повідомив про відновлення переговорів з Євросоюзом, але проігнорував решту вимог протестувальників, зокрема відставку уряду.

Це "вельми грамотна, чітка і єдино можлива" реакція, вважають політологи, опитані газетою

Інша стаття в "КоммерсантЪ" присвячена обговоренню української ситуації у Державній Думі. Напередодні російський парламент майже одноголосно прийняв заяву щодо ситуації в Україні.

Російські депутати висловили невдоволення діями опозиції в Києві і втручанням західних політиків у справи України. А лідери КПРФ і "Справедливої Росії" розкритикували посла РФ у Києві Михайла Зурабова за мовчання.

Окремо депутати засудили руйнування пам'ятника Володимиру Леніну в Києві. "Все декрети і закони про створення Української Республіки були сформульовані радянською владою і підписані Леніним, - заявив лідер комуністів Геннадій Зюганов. - Тому вони, по суті, громили свою державність".

"Забалакати протести"

"Дискусіями і "круглими столами" українська влада намагається знизити градус пристрастей у Києві", - пишуть "Новые известия" .

Якщо опозиція найближчими днями не зможе знову вивести на вулицю великі маси людей, протести "м'яко" зачистять, прогнозують політологи, з якими поспілкувалося видання.

Зокрема, Володимир Фесенко вважає, що влада намагатиметься поступово нейтралізувати протестні настрої та поступово звільняти Київ від протестувальників - аж до зачистки Майдану ближче до Нового року.

Утім, на думку політолога, криза на цьому не закінчиться, а триватиме в різних формах аж до президентських виборів.

"Захід Майдану не допоможе"

Під таким заголовком пише про події в Україні "Независимая газета".

У великій статті видання розповідає про останні новини з країни та аналізує відмінність Євромайдану від Помаранчевої революції. Експерт Віталій Бала, з яким поговорило видання, наголошує: в 2013 році не опозиція використовує маси, а маси опозицію. "Люди хочуть жити по-іншому, в іншій країні - з цивілізованими правилами і підконтрольній суспільству системою влади", - каже політолог.

Водночас він зазначає, що делегації з США та ЄС нічого не можуть запропонувати Україні.

"Вони приїжджають насамперед для того, щоб побачити все своїми очима, оцінити ситуацію і зробити доповідь у Вашингтоні і Брюсселі. Очікувати якихось дій з боку Заходу зараз не варто", - вважає пан Бала.

Водночас науковець Володимир Оленченко у колонці "Независимой газеты" критикує Євросоюз за "пропагандистські прийоми", які той використовує для "штучної драматизації ситуації в Україні".

"Не залишається іншого вибору, як констатувати, що вступили в дію євросценаріі - як щодо України, так і щодо Росії", - пише дійсний державний радник.

"Чергова псевдореволюція"

"Комсомольская правда" поговорила з українським депутатом із Партії регіонів Олегом Царьовим, який нещодавно опублікував список закордонних спеціалістів, які спеціалізуються на організації масових акцій протесту і нібито допомагали організувати Євромайдан.

Копирайт изображения Reuters
Image caption "Комсомольская правда" переймається долею простих киян, яким нібито "заважають жити" протести

У списку - 36 прізвищ: громадян США, Німеччини, Британії, Сербії та Грузії.

"Я хочу, щоби про них дізналися всі", - заявив політик виданню.

У іншій статті кореспондент "Комсомольской правды" описує події в Києві як "чергову псевдореволюцію". Автор дорікає мітингувальникам за те, що вони заважають більшості киян "жити нормальним життям".

"Ті, хто не піддався стадному почуттю, чудово розуміють, що вихлюпувати на площах агресію, яка накопичилася, безглуздо", - ідеться у статті "Прокидається місто - Майдан засипає".

Росія відмовилася купувати українські ракети

"Прилетіли" - під таким заголовком газета "Известия" пише про те, що Росія відмовилася купувати українські ракети "Зеніт".

За даними видання, цього року російське космічне агентство хотіло замовити у дніпропетровського "Південмашзавода" два носії, але українці попросили за них більшу ціну, ніж ту, яку пропонували росіяни, через що угода не відбулася.

На "Південмаші" зростання ціни пояснили подорожчанням російських комплектуючих.

"Повірте, зарплата у нас не змінюється. Вона зовсім невелика за російськими мірками - $400 в середньому по підприємству. Наша робота за останні роки не дорожчала, все подорожчання обумовлене поставками з Росії, де ми купуємо 70 % комплектуючих і матеріалів. Зараз ми робимо ракетні комплекси "Зеніт" для проекту "Морський старт". Найближчим часом відвантажуємо один, ще п'ять замовлено", - розповів виданню заступник гендиректора заводу Сергій Войт.