Преса: росіяни на зустрічі президентів "реготали до сліз"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Путін і Янукович у Москві в середу

Українська преса у середу пише, що домовитися про знижку на газ Януковичу допоміг Майдан, аналізує, хто програв, а хто виграв від цих угод, та передбачає додаткові умови Росії.

Януковичу допоміг Майдан

Як не парадоксально, але змінити газовий контракт з Росією президенту України Віктору Януковичу допомогли протести в Києві, пише "Сегодня".

"Політична нестабільність на кордоні, та ще й із явною антиросійською спрямованістю, Путіну ні до чого. Він зрозумів, що перегинати палку з тиском на Україну не можна, бо можна налаштувати проти себе всю країну", - цитує видання джерело в українській делегації.

До того ж, пан Путін хоче підтримати Віктора Януковича на посту президента, бо інший президент буде для нього гіршим, пише газета.

Невтішні висновки

Аналізуючи, хто виграв, а хто програв у результаті домовленостей досягнутих у Москві, "Коммерсантъ Украина" прийшов до "невтішних висновків".

Те, про що говорили Путін та Янукович "повністю виключало будь-яку можливість хоча би озирання на ЄС", пише газета.

Президенти докладно обговорювали можливості випускати "багато нової продукції".

"Тобто обидва хотіли дати зрозуміти: немає вже жодного Євросоюзу в їхніх думках, а є тільки спільна продукція", - каже видання.

Крім того, під час очікування президентів, жоден член української делегації не підійшов до російських колег. Раніше такого не було, відзначає "Коммерсантъ".

З іншого боку, "міністр оборони Росії Сергій Шойгу, президент компанії "Роснефть" Ігор Сечін, голова правління "Газпрому" Олексій Міллер та голова адміністрації президента Росії Сергій Іванов реготали до сліз".

Перемога Росії

"Вести" оцінюють результати перемовин України з Євросоюзом та Росією як перемогу Кремля.

"Росія дає гроші лише виключно на те, щоб відірвати Україну від Заходу. І це плата за відмову від угоди з Євросоюзом, що стало найбільшою геополітичною перемогою Росії", - пише видання.

Російські гроші також допоможуть Януковичу у внутрішньополітичній боротьбі. "Янукович суттєво посилив свої політичні позиції, адже його виборці - бюджетники та пенсіонери, орієнтовані на дружбу з Росією", - пише газета.

Додаткові умови

Хоча, за словами Путіна, Митний Союз не обговорювався на зустрічі, Росія виставить додаткові умови для України, пише "Комсомольська правда в Україні".

Експерти, опитані виданням кажуть, що Кремль обов'язково вимагатиме щось за поступки.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко не виключає, що Росія вимагатиме купувати більше газу, або у схемі постачань газу з'явиться посередник, який контролюватиме внутрішній газовий ринок країни.

"Можливо, Україні доведеться вийти з (європейської - Ред.) енергетичної спільноти", - каже він.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС.