Преса України: міліціонерів "попросили" не напиватися

Міліція Копирайт изображения AP
Image caption Поки в Києві тривають масові акції, працівники МВС мають бути готовими, що за тривогою піднімуть всіх

День міліції, річниця розгону опозиційного мітингу у Білорусі, кількість внутрішніх військ у Києві та вектори української політики - українська преса 20 грудня.

Попросили не напиватися...

У п'ятницю українські міліціонери піднімуть тости за себе і за свою роботу на відзначення свого професійного свята, пише "Сегодня". Цього року їхні вчинки та помилки стали відомими не тільки в Україні, але й закордоном. З огляду на ситуацію, відзначення професійного свята буде не таке гучне, як зазвичай.

"Цього разу є негласна установка масово не відзначати 20 грудня. Не збиратися організовано у кафе на фуршетах, тим більше у робочих кабінетах. Сказали, що потрібно бути тверезими навіть ввечері, поки у місті мітинги, бо в разі чого можуть за тривогою підняти всіх", - пише газета.

Зрештою ні "негласна установка", ні мітинги все одно не перешкодить святкуванням.

"Трохи відзначимо, але не так, як хотілося б. Вип'ємо за здоров'я, щоб у нас все було, а нам за це нічого не було, хоча зарплата у нас зараз не надто велика - близько 3 тисяч гривень," - цитує газета київського охоронця порядку.

Білоруські спогади

19 грудня на Майдані Незалежності у Києві розгорнули білоруський національний біло-червоно-білий прапор. Колона гостей із Білорусі за підтримки місцевих протестувальників пішла до посольства своєї країни з вимогою звільнити політичних в'язнів та провести вільні вибори, пише "Україна Молода".

"Таким чином білоруські опозиціонери нагадали про події трирічної давнини, коли в ніч проти 19 грудня 2010 року силові структури за наказом президента Лукашенка брутально зачистили Жовтневу площу, перейменовану в ті дні на площу національного героя Кастуся Каліновського, де зібралися незгодні з результатами президентських виборів", - пише газета.

Результати "зачистки" чимось нагадували події 30 листопада на Майдані. Білоруський аналог "Беркута" бив дівчат і жінок, відбулися масові арешти.

"Офіційно представники пана Лукашенка заявили, що заарештували понад 600 осіб, серед них практично всі кандидати в президенти: Володимир Некляєв, Микола Статкевич, Андрій Санніков. Після відбуття арешту більше 300 білорусів знайшли у собі мужність надати письмові свідчення про катування, яким їх піддали після арешту. Досі за ґратами перебуває 10 осіб, яких білоруси називають політв'язнями", - пише "Україна Молода".

Внутрішні війська у Києві

Чисельність внутрішніх військ у Києві зараз налічує 3000 осіб, пише "Коммерсантъ Украина", цитуючи прес-службу командира внутрішніх військ. Така кількість зумовлена протестами, що тривають на Майдані Незалежності. До Києва стягнули зокрема і курсантів харківської Академії внутрішніх військ третього і четвертого курсів.

"Майбутні офіцери відпрацьовують теоретичні знання на практиці та вдосконалюють командирські навички," - говорить прес-секретар командира внутрішніх військ Вікторія Кушнір.

Через низьку температуру, що була у Києві тиждень тому, чимало курсантів потрапили до лікарні. Зараз командування зробило висновки.

"Особовий склад, що чергує на вулиці, змінюють кожні годину-дві. У вільний від служби час військовослужбовці забезпечені належними побутовими умовами і мають змогу відпочити. Бійцям видають додаткові комплекти натільної білизни, ватні штани, шкарпетки, в'язані шапки та утеплені стельки", - пише газета.

Тим часом представники Майдану заявили, що жодних претензій до внутрішніх військ не мають.

"Внутрішні війська жодного разу не дозволили собі застосувати грубу силу до цивільного населення і порушити присягу служіння вітчизні і народові, а не режимові, чого не можна сказати про співробітників спецпідрозділу "Беркут", - говорить депутат парламенту Сергій Соболєв.

Кримські діалоги

Угоди, досягнуті в підсумку переговорів президентів Росії та України, викликали протилежні емоції у Криму, пише "День". Спектр сягає від оптимізму і навіть ейфорії до песимізму і смутку.

"Крим і всі частини його населення виграють від московських угод уже тому, що у нас є автономія. Результати Майдану, а також економіка 2014 року повинні призвести до того, щоб наявний діалог двох полюсів громадських думок був ефективнішим, і я сподіваюся, вони порозуміються. Треба сказати, що кожен Майдан лише зміцнював кримську автономію, тому що розширювалося поле для діалогу", - говорить голова експертної ради при Раді Міністрів Криму Олександр Форманчук.

На думку кримського політолога, Україна повинна обрати власний зовнішньополітичний курс та співпрацювати як із Заходом, так і з Росією.

"Єдина формула, яка сьогодні можлива для України, це непідписання Євроасоціації проти Росії, так само як і не-вступ до Митного Союзу проти Євросоюзу. Саме геополітичне і транзитне положення Української держави диктує таку логіку, яка раніше називалася багатовекторністю", - вважає кримський політолог.

Огляд підготував Ярослав Карп'юк, Служба моніторингу ВВС.