ЗМІ: Євромайдан - людина року

Євромайдан Копирайт изображения AP
Image caption Преса підбиває підсумки року: Євромайдан на перших шпальтах

Українські видання у п'ятницю пишуть про Євромайдан, конфлікт навколо будинку профспілок, побиття Тетяни Чорновіл та протести пов'язані з цим нападом.

Людина року - Євромайдан

Газета "День" визначила людину року-2013. Це - Євромайдан, тобто його збірний образ. "Цього року ми здивували світ, передусім прикладом гідності", - пише видання.

"День" зазвичай визнає людиною року того, хто особистим прикладом "наближує країну до норми". Цього року таких людей, які "продемонстрували гідність та навчилися працювати в команді", виявилося дуже багато, тому вирішили надати першість сукупному образу.

Індивідуальні "корони" газети отримали, зокрема, тренер української збірної Михайло Фоменко - "за три дні щастя", співачка Руслана Лижичко - "за нічну варту", телеканали ZIK та Донбас - "за розширення горизонтів", шаблістка Ольга Харлан - "за приклад, який надихає".

Кого захищають профспілки

"Україна молода" пише про суперечку між керівниками українських профспілок та координаторами Євромайдану. Президія Федерації профспілок України відмовила мітингувальникам у подовженні оренди приміщень, термін якої завершився 25 грудня.

Згідно з резолюцією, нібито ухваленої на засіданні президії ФПУ в середу, мітингувальників зобов’язали звільнити приміщення до 30 грудня, а 31 грудня призначили початок санітарної обробки.

Степан Кубів із депутатами від УДАРу та "Свободи" здійснив вчора спробу потрапити до голови президії ФПУ Юрія Кулика і побачити резолюцію, однак той відмовився показувати документи, пише видання. Тому Кубів каже, що штаб і надалі буде розміщуватися в будинку, а "після завершення оренди всі приміщення будинку будуть здані у належному стані".

Опозиційні депутати також намагалися отримати відповідь від Юрія Кулика, на яких підставах силовики перебували у профспілкових готелях "Турист" та "Дружба", зазначає видання.

Синдром Ландика

Коментуючи версію міліції, що побиття Тетяни Чорновол - дорожній конфлікт, "Комсомольская Правда в Украине" каже, що у людей в джипі проявився "синдром Ландика".

Самосуд - це солодше та простіше, ніж розбиратися по закону, а нам за це нічого не буде, бо є гроші, зв'язки та корумпована міліція, пояснює видання логіку нападників.

І це б напевне спрацювало та водії-мажори вкотре пересвідчилися б, що їм все можна, якщо б на місті Тетяни була нікому не відома жінка, з сумом зазначає видання.

Репетиція автопробігу до Межигір'я

Газета "Сегодня" пише, що Євромайдан, який забув свою первісну функцію - захистити євроінтеграцію, вже призначив винних у побитті Тетяни Чорновол - міністра внутрішніх справ Віталія Захарченко та президента Віктора Януковича.

Близько 500 людей пішли вчора пікетувати МВС із вимогою провести розслідування та покарати винних, але на місці почали вимагати відставки Захарченка.

Потім половину з них відвезли до будинку на Дніпропетровському шосе, який нібито належить Захаченку, пише видання.

Це репетиція акції, запланованої радою Майдану на неділю, вважає "Сегодня". О 12:00 в неділю запланований автопробіг до резиденції Януковича у Межигір'ї.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС