Серіал "Шерлок" матиме четвертий сезон - британські ЗМІ

Копирайт изображения AFP

Британські видання у четвер пишуть про кінець кризи в єврозоні, проблеми сучасних дітей, шкоду від цукру та серіал "Шерлок".

Кінець кризи в єврозоні?

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив 8 січня в Афінах, епіцентрі чотирирічної економічної кризи в Європі, що 2014-й стане роком закінчення економічного падіння та початку зростання, повідомляє Financial Times. І він може мати рацію, якщо брати до уваги події останніх двох днів, зазначає видання.

У вівторок Ірландія запозичила 3,75 млрд. євро під найнижчий відсоток за майже десять років. У середу ринки позитивно відреагували на плани Португалії випустити нові 5-річні облігації 10 грудня і плани Греції спробувати продати власні облігації у другій половині 2014-го. Продажі в єврозоні в листопаді минулого року зросли більше, ніж на це сподівалися, а кількість замовлень для німецьких заводів підскочила, каже газета.

Але єврозона бачила помилкові прогнози і раніше, тому є причини бути обережними, застерігає Financial Times. Безробіття в країнах єврозони залишилося на рекордно високому рівні у 12,1%, а грецькі політики, незважаючи на зусилля намалювати сонячне майбутнє на презентації свого головування в ЄС, не змогли втриматись від гнівних заяв, спрямованих проти своїх кредиторів. Міністр фінансів Греції Янніс Стоурнарас заявив, що країна не буде виконувати додаткові вимоги зі скорочення витрат, тому видання прогнозує жорсткі перемовини з кредиторами цього року, коли Греції втретє знадобиться рефінансування ЄС.

Корисна нудьга

"Чи йде нудьга у минуле, як чорно-білий телевізор, краватки для чоловіків та перемоги Манчестер Юнайтед? І, якщо так, чи це добре?" - запитує Independent.

Британський експерт зі шкільного навчання Джулі Робінсон вважає, що ні. Вона зазначає, що сучасні батьки розглядають нудьгу як ворога своїх дітей, і в результаті діти втрачають здатність розмірковувати. Якщо дитина скаржиться, що їй нудно, батьки сприймають це, як власну провину, і миттєво знаходять якийсь електронний пристрій, аби відволікти її, каже Джулі Робінсон.

Не дивно, що вона звинувачує батьків, особливо тих, які примушують своїх дітей брати участь у великій кількості позакласних гуртків, щоб вони були постійно зайняті, зазначає видання.

Вона вважає, що постійна діяльність для дитини, що часто є результатом амбіційності батьків, призведе у майбутньому до появи покоління дорослих із надвисокою тривожністю. "Ми не повинні боятися нудьги", - каже Джулі Робінсон, колишній директор школи, яка зараз є головою Незалежної асоціації шкіл. "Проводити час тихо, у роздумах так само важливо, як займатися цілеспрямованою діяльністю", - каже вона.

Цукор - це "новий тютюн"

Під таким заголовком Daily Mail публікує статтю із закликами вчених скоротити вміст цукру у продуктах. Надмірне споживання цукру призводить до ожиріння, діабету та проблем із судинами. Типовий британець споживає 12 чайних ложок цукру на день, а деякі дорослі - до 46-ти ложок, пише видання. Максимальна кількість рекомендована Всесвітньою організацією здоров'я - 10 чайних ложок, і ця норма невдовзі може бути зменшення вдвічі, каже газета.

Лікарі виявили, що навіть дієтичний йогурт із 0% жиру вміщує до 5-ти чайних ложок цукру, банка кока-коли або пепсі - 9, а батончик Mars - 8.

"Скрізь солодкі напої та нездорова їжа зараз нав'язуються дорослим та дітям цинічними виробниками, які зосереджені на прибутку, а не на здоров'ї", - каже Саймон Капавелл, професор клінічної епідеміології в Університеті Ліверпуля.

"Ми повинні особливо захистити дітей від цієї небезпеки для здоров'я, а харчова промисловість повинна негайно зменшити кількість цукру, який вони додають, зокрема, до продуктів дитячого харчування, і припинити атаку на дітей через масову рекламу висококалорійних закусок та безалкогольних напоїв", - цитує видання наукового директора британського Руху проти цукру.

Шерлок ще повернеться

Копирайт изображения PA

Телесеріал "Шерлок" матиме четвертий сезон, повідомляє Guardian. Про це заявив виконавчий продюсер ВВС Стівен Моффат на передпоказі третього епізоду третього сезону серіалу.

"Ми маємо плани стосовно захоплюючих поворотів сюжету. Світ у повітря не висаджуватимемо", - сказав він, коментуючи сценарій наступних серій.

Моффат також сказав, що не бачить сенсу робити окремий фільм, коли він може зняти три нові повнометражні епізоди, які можна буде показувати і на великому екрані.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС