Любомир Гузар: українці мають право на повстання - преса

Кравчук
Image caption Першому президенту незалежної України виповнилось 80 років

Ювілей Кравчука, право на повстання, тактика опозиції та аномальний січень в центрі уваги української преси 10 січня.

Право на повстання

Ювілей першого президента

Суперництво Яценюка та Кличка

Січневі квіти

Право на повстання

Колишній предстоятель Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар вважає, що право на повстання є "законом природи". Про це він розповів в інтерв’ю газеті "Україна молода".

На його думку, є ситуації, коли навіть збройний спротив є дозволеним.

"Коли влада вживає надмірну силу, народ має право збройно боронитися. Кожен із нас має право боронитися, - заявив він і додав. - Влада, яка б’є лише за те, що когось не любить, показує тим свою неміч".

На думку кардинала, Україна стоїть на порозі "дуже серйозних" змін на краще. Втім, ділиться він своїм баченням, "періоди занепаду ще будуть, але має статися щось зовсім надзвичайне, аби ми скотилися на саме дно..."

Ювілей першого президента

За роки незалежності Україні досі так і не вдалося побудувати загальну державну стратегічну політику, яка б не залежала від конкретних особистостей, пожалівся в інтерв’ю газеті "День" колишній президент України Леонід Кравчук, який сьогодні святкує своє 80-річчя.

"Жодної сфери, де б політика формувалася в залежності від того, як це повинно бути на державному рівні, а не в залежності від того, як комусь зараз хочеться - немає", - заявив він.

На його думку, непідписання Угоди про асоціацію стало наслідком недооцінки Європою масштабу впливу та можливостей Росії, зокрема енергетичних. Він вважає, що питання слід було вирішувати на рівні найвищих посадових осіб та високого рівню форумах, а не на рівні консультантів.

Суперництво Яценюка та Кличка

На думку політолога Сергія Тарана, в опозиції йде боротьба між Арсенієм Яценюком та Віталієм Кличком, "але їм поки що нічого ділити". В інтерв’ю "Газеті по-українськи" він зазначив, що опозиції варто було б не просто узгоджувати єдиного кандидата, а насамперед виробляти єдину програму дій усіх трьох опозиційних сил.

Також, вважає він, опозиції слід передбачити "систему дублерів" на випадок зняття кандидата з передвиборної гонки.

"Якщо опозиція програє 2015 рік, її знищать. Лідери потраплять до в’язниці або примусово-добровільно залишать країну", - зазначив він.

Січневі квіти

Січень 2014 року в Києві вже відзначився температурними "дивами", пише "Сегодня". За повідомленнями синоптиків, місяць видався аномально теплим, при чому в ніч з 5 на 6 січня було побито 130-річний рекорд: +5!

Втім, біологи та екологи не розділяють радість від приємної погоди, оскільки побоюються, що раптові морози та похолодання можуть вбити бруньки, які вже з’явилися на деревах, та ссавців та комах, які почали прокидатися.

Як зазначає видання, у ботанічному саду ім. Фоміна вже зацвіли більше восьми видів дерев, зокрема айва та калина, "що неприродно для цих видів, які квітнуть лише навесні".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС