Іноземні ЗМІ про Україну: що на це скаже ЄС?

Протест Копирайт изображения Reuters

Події в Києві: наслідки, причини, персоналії - в огляді міжнародної преси від 22 січня:

Що скаже ЄС?

Чи достатньо робить Брюссель, аби допомогти людям, які мерзнуть на вулицях Києва, і чи варто зберігати перспективу підписання угоди про асоціацію для України за теперішнього розвитку подій - такі питання ставить The Independent.

На думку польського євродепутата Яцека Саріуша-Вольського, "перспектива підписання угоди про асоціацію повинна залишатися, але необов’язково щодо чинної влади, яка скомпрометувала себе відмовою від підписання у Вільнюсі, а наразі й введенням драконівських неконституційних законів та застосуванням сили проти Євромайдану".

Він додав, що ЄС "має зачекати на президента, якому можна буде довіряти і який матиме добрі наміри - не тільки підписати, але й втілити (Угоду. - Ред.) - тобто не Януковича".

Втім, за його словами, введення санкцій, на які так чекають протестувальники в Україні, буде "крайнім заходом".

Винувата Європа

На думку видання "Российская газета", за подіями в Києві стоять європейські інститути, "які вклали чималі кошти для перетворення України на економічну колонію ЄС".

"Виявившись неспроможними змінити Януковича на свого "ручного" кандидата, ці сили використали екстремістів для того, або підірвати ситуацію в Україні зсередини, спровокувавши розкол країни", - пише газета.

Також, на думку російських журналістів, вуличні "заворушення" стали наслідком загравання української ліберальної опозиції із націоналістами.

"Не викликає сумнівів те, що події в Києві не що інше, ніж спроба озброєнного захоплення влади прихильниками найбільш радикальних партій та рухів", - йдеться в статті під назвою "Сало в мешке не утаишь".

Кличко як голос опозиції

Віталій Кличко виділився як голос опозиції під час вуличних протестів проти зростаючої корупції в українському уряді, вважає The Guardian.

"Йому може бракувати яскравої харизми природжених політичних лідерів, але в країні, яку спіткало жорстоко розчарування після Помаранчевої революції 2004 р., і де люди вже більш ніж звикли до недотриманих обіцянок політиків, вайлувата щирість Кличка та його політичне неофітство, є привабливими якостями", - пише видання.

Порівнюючи Кличка з іншими лідерами опозиції, газета робить висновок, що Кличко - "єдиний реальний варіант, який може задовольнити широкі демографічні верстви".

Технології на службі влади

Українська влада відстежує протестувальників, відслідковуючи їхні мобільні телефони, пише International New York Times. Такий висновок газета робить з новин про отримання користувачами мобільного зв’язку повідомлень з текстом "Вас зареєстровано як учасника масових заворушень".

"Український уряд використовує телекомунікаційні технології, аби відстежити місцеперебування мобільних телефонів, які використовувалися в зоні, де у вівторок вранці відбувалося протистояння між спецпризначенцями та протестувальниками. Це показує, що технології, призначені для отримання комерційної інформації, можуть бути використані органами правопорядку", - пише видання.

Однак, додає воно, подібні смс-повідомлення мало впливають на рішучість протестувальників.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.