Українська преса: про фактор "тітушок" та Партію регіонів

Протест Копирайт изображения Reuters
Image caption В містах Сходу України розганяти протести допомагали спортивні молодики

Пошук політичного компромісу на тлі протестів по всій країні - в огляді української преси від 28 січня.

Розкол країни

Зараз саме час обом сторонам політичного конфлікту зупинитися і зробити крок назад, вважає політоглядач газети "Сегодня" Дмитро Коротков.

"Спроба експортувати революцію на південь та схід провалилася, - пише він. - Тому саме зараз зробити крок назад. І владі, якщо вона не хоче розпадання країни. І повстанню, оскільки воно досягло свого максимуму. Слабша, ніж зараз, влада вже не буде".

За прогнозами Короткова, якщо почнеться "реакція" півдня та сходу, це може призвести до розколу країни.

Фактор "тітушок"

Якби не залучення так званих "тітушок, які діють під патронатом міліції", географія регіонів, які перебувають під контролем Партії регіонів, звузилася б до кількох областей - Донецької, Луганської, Харківської, частково Миколаївської та Одеської, а також Криму, вважає "Україна Молода".

"На горе, маємо іншу картину: Україну, поділену не за домінуючими в суспільстві настроями, а - частково - за переважанням маси агресивних кримінальних молодиків із битками та ножами над масою протестувальників", - пише видання.

Компроміс у Раді

Вівторок, на який заплановано проведення позачергової сесії парламенту, може стати переломним, пише газета "День".

"Якщо політики захочуть, вони можуть зупинити насильство і протистояння. Принаймні зробити перший вагомий крок, який би утихомирив обидві сторони. Позачергова сесія парламенту - це шанс знайти компроміс і почати реальний діалог", - вважає видання.

На думку політолога Вікторії Підгорної, "будь-які політичні домовленості не будуть мати жодного серйозного результату для країни - якщо не йтиметься про зміну правил гри, а лише про посади, переформатування уряду та повернення до конституції 2004 року".

У Москві побачили Аль-Каїду на Майдані

"Комсомольская правда в Украине" в статті "У Майдана є своя Аль-Каїда. Це вона воює з "Беркутом" та штурмує будівлі" публікує дослідження своїх московських кореспондентів, які намагалися дізнатися, хто ці люди в балаклавах, які закидують міліцію "коктейлями Молотова".

Ці активісти подібні журналістам своєю риторикою на "ліве" крило Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії (НСДАП).

"Держава, яку НСДАП переформатувало та підім'яло, була така ж рихла, слабка та боязлива, як і нинішня Україна", - пише газета.

Видання вважає, що на сході України може бути створене "повністю своя держава, і для цього потрібно лише трохи сміливості".

"Погодитися, що частина населення України - ментально чужі нам люди і відпустити їх з Богом з гостин на всі боки", - пише "Комсомольская правда".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.