Преса: посол США сподівається, що Янукович підпише угоду з ЄС

Копирайт изображения AFP
Image caption Джефрі Пайєтт сподівається, що угоду з ЄС може підписати ще президент Янукович

Несвоєчасні рішення, які призводять до протестів, та віра в майбутнє України в ЄС - в огляді української преси від 4 лютого.

"Не революція"

На думку політолога Андрія Єрмолаєва, якою він поділився з газетою "Коммерсантъ Украина", "те, що відбувається, - не революція і поки що навіть не переворот".

"Це громадянський протест, який крок за кроком переростає в організовану боротьбу, і вже є реальні передумови для можливих стихійних повстань та громадянських конфліктів", - додає він.

Він вважає, що сьогоднішньої конфронтації могло би не бути, якби рішення, зокрема кадрові, були прийняті своєчасно.

"Жорстокість та непоступливість влади призводить до того, що змінюється склад і настрої учасників. Для багатьох це стало справжньою школою боротьби - буквально за своє життя, життя родин та друзів", - заявив Єрмолаєв.

Угоду буде підписано

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт впевнений, що Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС.

В інтерв’ю газеті "День" він заявив: "Я впевнений, що Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС. І ми сподіваємось, що це станеться за президента Януковича. А якщо ні, то я впевнений, що це станеться за його наступника."

На його думку, очевидним є те, що "мільйони українців висловлюють таке сподівання".

Пайєтт вкотре підкреслив, що США сподівається, що насильству в центрі Києва буде покладено кінець.

"У цих дебатах немає місця насильству з будь-якого боку", - заявив посол.

Також, вважає він, "всі, кого затримали за те, що вони скористалися своїм правом вільно висловлювати свою думку та позицію, мають бути звільнені".

Без образ

Політоглядач Дмитро Коротков вважає, що сторонам політичного протистояння варто позбутися образливих слів по відношенню одна до одної, оскільки це провокує розкол країни.

"На щастя, протистояння антититушек та антимайданів не зачепило усе суспільство, однак воно вже вийшло за межі соцмереж та форумів. І в Києві, і на сході, і на заході вже є факти бійок та побиття лише за неправильні погляди", - пише він в газеті "Сегодня".

На його думку, це ознака "хворого суспільства, яке потрібно лікувати".

Росіяни на Майдані

Про відношення до росіян серед протестувальників на Майдані Незалежності, пише "Комсомольская правда в Украине".

"Працюючи на Майдані останні два тижні, ми, звичайно, стикалися із зневажливим ставленням до себе як до росіян. Наприклад, з нами демонстративно говорили ’на мовє’. Однак войовничого, фізичного вираження антиросійських настроїв із застосуванням сили не спостерігали", - пишуть російські спецкори газети, які працюють у Києві.

За їхнім твердженням, серед протестувальників вони зустріли чимало своїх співгромадян, які приїхали підтримати своїх "братів по крові".

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС