Преса Британії: про інновації та гумор Євромайдану

Майдан Копирайт изображения AP

Винахідливість та гумор українських протестувальників, відносини між Швейцарією та ЄС після несподіваних результатів референдуму, перша золота медаль Росії у Сочі та закордонна поїздка британського принца Джорджа – теми західної преси 10 лютого.

Винахідливий Майдан

Винахідливість та гумор українських протестувальників оцінює британська Guardian. Газета із захопленням описує зведення барикад у центрі Києва, додаючи, що цей процес є ілюстрацією притаманних Євромайдану "екстраординарних інновацій".

"Рух Євромайдан на Майдані Незалежності із самого початку відрізнявся організованістю. І хоча циніки у Москві та ще десь говорили про те, що все організується якоюсь нечестивою іноземною державою, процес і насправді виглядає спонтанним", - пише газета.

Guardian згадує й конкретні приклади чіткої організаційної структури Майдану: польові кухні, прибирання снігу та патрулювання. Але, незважаючи на всю серйозність процесу, про гумор протестувальники теж не забувають. Підтвердженням цьому може служити встановлення золотого унітазу на місці поваленого у грудні пам'ятника Леніну, нагадує видання.

"Жорсткі зіткнення припинилися, але наразі важко уявити, яким чином (президент Віктор - Ред.) Янукович розбиратиме барикади та повертатиме контроль над центром столиці. Здається, найкращий варіант для нього – перечекати до весни, колі сніг у мішках почне танути. Але до того часу протестувальники, ймовірно, придумають щось інше", - підсумовує Guardian.

Швейцарське "ні" іммігрантам

Відносини між Швейцарією та Брюсселем можуть значно погіршитися через результати референдуму, на якому мешканці країни підтримали плани скоротити кількість іммігрантів, в тому числі із ЄС. Про це повідомляє британська Independent.

За даними газети, 50,3% учасників волевиявлення погодилися з ініціативою місцевої правої партії встановити квоти на кількість іммігрантів, а також зменшити число французів, італійців та німців, що працюють у Швейцарії та кожен день перетинають швейцарський держкордон.

Такий результат газета називає неочікуваним, адже ініціативу розкритикували президент країни, а також представники уряду та парламенту. До того ж, введення квот може призвести до розірвання угод з Євросоюзом щодо вільного пересування людей та товарів.

"Швейцарський політолог Паскаль Скьяріні заявив, що країні загрожуватиме економічний "хаос", адже всі дипломатичні та комерційні угоди з Євросоюзом доведеться обговорювати з нуля. Більш як половина швейцарського експорту йде у ЄС", - попереджає Independent.

Повернення на трон

Газета International New York Times приділяє значну увагу першій золотій медалі Росії на домашніх Олімпійських іграх у Сочі. Напередодні росіяни повернули собі статус найсильніших у фігурному катанні, вигравши груповий турнір, який проводився вперше в історії ігор.

"Перемога у льодовому палаці "Айсберг" подарувала тріумф країні-господарці та ознаменувала значне досягнення для домінуючої у фігурному катанні нації, яка не спромоглася виграти жодної золотої медалі у цьому виді спорту на Іграх-2010 у Ванкувері вперше із 1960 року", - нагадує газета.

Російські фігуристи виграли змагання серед чоловіків, жінок та спортивних пар, а також посіли третє місце у танцях на льоду.

Видання додає, що рішення ввести командний турнір з фігурного катання у програму олімпіад пов'язане із бажанням повернути популярність цьому виду спорту на тлі передбачуваних результатів та незрозумілої для уболівальників системи суддівства.

Перша подорож принца

Перша поїздка шестимісячного принца Джорджа за кордон опинилася у центрі уваги британської Daily Mail. Газета публікує фотографії герцогині Кембриджської Кейт з малюком на руках одразу ж після їхнього прибуття на Сент-Вінсент, звідки мама із сином мали вирушити на "ексклюзивний приватний острів" Мюстік.

Фотографії маленького принца з'явилися у британській пресі лише вчетверте.

"Офіційно широка публіка бачила принца лише, коли він залишив лікарню на руках батьків у перший день життя", - нагадує Daily Mail.

А от тато принца Джорджа, герцог Кембриджський Вільям, поїхати з сім'єю у подорож не зміг через навчання. Але виправити ситуацію молода родина зможе вже зовсім скоро.

"Принц та його дружина мають у квітні вирушити у тритижневу поїздку до Австралії та Нової Зеландії і сподіваються взяти з собою малюка Джорджа. Це означає, що маленький принц проїде 40000 міль ще до того, як йому виповниться 10 місяців – непоганий старт для його королівських подорожей", - підсумовує Daily Mail.

Підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.