Протести в Боснії швидко згасли - іноземна преса

Копирайт изображения Reuters
Image caption Футбольні ультрас - рухома сила боснійських протестів - розійшлися по домівках, пише Rzeczpospolita

Воєнна риторика української кризи, скороминучість боснійських протестів, важелі керування інтернетом та дороге опалення в британських будинках - в огляді іноземної преси.

У Боснії все стихло

Протести в Боснії досить швидко згасли, хоча дивлячись на їхній початок, багато хто думав про нову "кольорову революцію", пише Войцех Станіславський для польської Rzeczpospolita.

А назва протестного руху – Удар – перегукувалася з подіями в Україні, додає автор.

Проте вже через три дні після погромів на вулиці вийшли тільки декілька десятків людей.

На думку автора, футбольні фанати, які відіграли активну роль на початку заворушень, "награлися" та залишили на вулицях тільки робітників давно закритих заводів, студентів та пенсіонерів. А ті тримають транспаранти з безнадійними мріями про зниження зарплат чиновників, перезавантаження влади та покращення системи охорони здоров’я.

Однак футбольні фанати змогли досягти того, на що були нездатні мирні демонстранти – добитися відставки урядів двох регіонів країни, каже автор.

А саме локальні уряди викликають найбільше незадоволення серед мешканців Боснійської Федерації, додає газета.

Де ті фашисти?

Хитке перемир'я, яке нині панує в Україні, дозволяє протестувальникам та владі мобілізувати підтримку, пише ірландська Irish Times.

Наприклад, в Харкові був сформований так званий "Український фронт" для підтримки чинного президента.

Назва недвозначно натякає на події Другої світової, коли український радянський фронт звільняв країну від німецьких загарбників.

Та й риторика відповідна, додає видання, адже засновник руху, губернатор Харківщини Михайло Добкін, називає протестувальників саме фашистами та нацистами.

Безперечно, праву та фашистську символіку можна побачити серед безлічі антиурядових наклейок, транспарантів і написів у центрі Києва, додає видання.

Але лави мітингарів напрочуд розмаїті та поєднують різних людей, від проєвропейських лібералів та борців з корупцією до анархістів, козаків, єврейських студентів, кримських татар та футбольних ультрас, пише газета.

Хто керуватиме інтернетом

Євросоюз сподівається зменшити вплив США на функціонування інтернету - в світлі нещодавніх скандалів, пов’язаних зі стеженням американської розвідки за користувачами з усього світу, пише Wall Street Journal.

За словами видання, Європейська комісія планує запропонувати документ, який забезпечить конкретні та виправдані кроки, щоб глобалізувати керуванням інтернетом. Ці функції значною мірою нині прив’язані до американського уряду, додає видання.

Також Єврокомісія сподівається визначити графік, за яким функції американської корпорації для регулювання питань, пов'язаних з доменними іменами, IP-адресами та іншими аспектами роботи інтернету, будуть передані міжнародній спільноті.

"Масштабне стеження та діяльність розвідки... призвели до втрати довіри до інтернету і його регуляції", - сказано в документі Єврокомісії.

Тепло як розкіш

Висока вартість тепла для домівок може призвести до зростання випадків переохолодження серед британців, пише Guardian.

Копирайт изображения a
Image caption Три чверті британської молоді готові заощаджувати на опаленні, пише Guardian

Опитування показало, що дві третини дорослого населення готові принести в жертву здоров’я та не включати в будинках опалення попри низьку температуру, аби заощадити на дедалі вищій вартості опалення.

Серед молоді ця цифра досягає 76%.

Також половина опитаних зазначила, що хвилюється через своїх старших родичів, адже вони більше страждають від переохолодження.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів