Українські ЗМІ: найбільш прийнятний прем'єр для ПР - Рибак

Image caption Газета "Сегодня" вважає спікера Рибака компромісним кандидатом на посаду прем'єра

У вівторок 18 лютого українська преса пише про кандидатуру прем'єра, закордонний Майдан та те, що в Україні неможливо провести місцевий референдум.

Спікер на прем'єра?

За кордоном не сховатися

Неможливий референдум

Спікер на прем'єра?

На думку газети "Сегодня", кандидатура спікера Ради Володимира Рибака є найбільш прийнятною на пост прем'єра.

Більшість кандидатур не влаштовували ті чи інші групи впливу всередині влади, і тоді спливло прізвище фактичного керівника Партії регіонів Рибака, який задовольняв усіх, пише видання.

"У свої 67 він ніколи не буде конкурентом президенту, він рівновіддалений від груп впливу в ПР і водночас не викликає відторгнення ні в опозиції, ні у Майдану. Нарешті, самостійні геополітичні ігри він точно вести не буде, а отже, влаштовує Кремль", - пише "Сегодня".

З урахуванням того, що прем'єра треба призначати швидко (питання відновлення російського кредиту мегаактуальне), кандидатура спікера є найбільш прохідною.

"Це справді цілком реальний варіант, який максимально зберігає наявний розклад у владі. Іншим аналогічним варіантом вважається призначення прем'єром міністра юстиції Олени Лукаш, - каже політолог Михайло Погребинський. - Правда, збереження статусу кво влаштовує не всі групи впливу, і в цьому плані ризик є, але не виключено, що потрібний баланс буде досягнуто завдяки переcтановкам в уряді".

За кордоном не сховатися

Антиурядові протести не обмежуються кордонами: об'єктом пікетів дедалі частіше стають маєтки українських можновладців у Європі, пише "Україна молода".

На думку видання, це може бути навіть важливіше, ніж мітинги в Україні.

Зараз для європейців такі постаті як брати Клюєви, син Миколи Азарова та їхні численні соратники є респектабельними партнерами по бізнесу чи сусідами в елітних житлових резиденціях. Із кимось вони, можливо, зустрічаються на барбекю десь на березі Женевського озера чи в передгір'ї Альп, каже видання.

І втратити цю репутацію після пікету, де можновладців називають "спонсорами кривавого режиму" чи "катами українського народу", більш ніж неприємно.

"Ці акціі не дають "розслабитися" тим представникам ПР, які звикли красти з українського бюджету і приємно витрачати ці гроші в країнах ЄС. Ці "регіонали" давно не спілкуються з народом, вони звикли до броньованих машин, чартерів, охорони і сподіваються, що Майдан ніколи до них не дотягнеться. І ось такі неприємні несподіванки: інформація про їхні "подвиги" наздоганяє їх у начебто безпечній Європі, де так хочеться мати не лише гроші, а й репутацію", - сказала газеті депутат від партії УДАР Ірина Геращенко.

Неможливий референдум

В Україні не можна проводити місцевих референдумів, поки Верховна Рада не прийняла відповідного закону, пише "Коммерсантъ Украина" з посиланням на Центрвиборчком.

Прогалина в законодавстві утворилася ще в листопаді 2012 року.

"Проблема дуже серйозна. Відповідно до Конституції громадяни мають права і свободи в частині волевиявлення на місцевому референдумі. Але механізм реалізації цих прав і свобод має бути прописаний у законі. Без закону провести референдум як такий неможливо", - заявив заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера.

Прецедент виник минулого тижня, каже видання. 13 лютого Центрвиборчком скасував низку постанов міського виборчкому Обухівського району Київської області про організацію та підготовку місцевого референдуму щодо висловлення недовіри меру міста Українка Павлу Козирєву.

ЦВК мотивувала це саме відсутністю закону, "який повинен визначати організацію і порядок проведення місцевого референдуму".

У парламентському комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування "Коммерсантъ Украина" запевнили, що законопроект про місцеві референдуми внесуть до Верховної Ради на поточній сесії.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС