Іноземні ЗМІ: Росію застерігають проти інтервенції в Україну

Вільям Хейг Копирайт изображения Getty
Image caption Глава МЗС Британії Вільям Хейг обіцяє поговорити про Україну зі своїм російським колегою Лавровим

Захід застерігає Росію проти інтервенції, пропонує фінансову допомогу та закликає зберегти цілісність України - британські ЗМІ.

Британія застерігає РФ проти інтервенції

Британський міністр закордонних справ Вільям Хейг попередив Росію, що вона не має вводити збройні сили в Україну для дестабілізації ситуації, пише Daily Mail.

Хейг пообіцяв, що у понеділок поговорить з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим для того, щоб уникнути російської інтервенції, пише видання.

Заява Хейга пролунала після слів радника президента США з національної безпеки Сюзан Райс про те, що введення російських військ до України стане великою помилкою.

"Розподіл країни не в інтересах України, Росії, Європи або Сполучених Штатів. Ніхто не зацікавлений в тому, щоб насильство повернулося та ситуація погіршилася", - цитує видання пані Райс.

Водночас британський міністр у справах Шотландії Алістер Кармайкл взагалі заявив, що Україна повинна бути запрошена до Європейського Союзу.

Така заява, скоріше за все, викличе обурення в Росії, вважає видання.

"Якщо вступ до Євросоюзу - це тверда воля громадян України, то є процедура, яку треба пройти із усіма 28 членами Євросоюзу. Я не бачу причин чому ми повинні, на даному етапі, блокувати шлях України до членства в Євросоюзі, якщо це те, що вони хочуть", - цитує газета пана Кармайкла.

Допомога Україні

Daily Telegraph закликає західних лідерів докласти усіх зусиль для того, щоб відновити працездатну економіку України і позбавити її уряд від зовнішнього впливу.

ЄС в останні роки був "безпорадним" під час кризи Єврозони, пише видання.

"Якщо ЄС зможе відповісти на цей виклик, він дійсно дасть українцям те, за що варто голосувати", - додає газета.

Міністр фінансів Британії Джордж Осборн заявив, що "ми повинні бути там із чековою книжкою, щоб допомогти українцям відбудувати їх країну".

Але для того, щоб отримати допомогу, Україна спочатку повинна мати уряд, який повинен буде "задовольнити якомога повніше як протестувальників, так і тих, хто ставиться до їхніх вимог зі скепсисом".

Британський міністр закордонних справ Вільям Хейг каже, що він вже домовився з німецьким колегою Франком Штайнмайєром про сприяння угоді України з МВФ, пише Financial Times.

США також виступає за те, щоб МВФ підтримав Київ.

У Держдепі США сподіваються, що уряд національної єдності готовий буде разом із МВФ розробити програму реформ, для того, щоб Україна змогла отримати нові кредити, пише видання.

Голова МВФ Крістін Лагард каже, що вона готова допомогти, але підкреслила, що кредити будуть супроводжуватися певними умовами.

"Ми повинні працювати за правилами, а це означає, що повинні розпочатись важливі економічні реформи", - цитує видання пані Лагард.

Водночас у МВФ невдоволені тим, що ЄС витратив 300 млрд євро на підтримку країн єврозони, тоді як макрофінансова програма Єврокомісії для України, яку багато експертів вважають стратегічно більш важливою, передбачала лише 610 млн євро перед початком кризи в Україні.

Financial Times зазначає, що Київ може отримати від МВФ два мільярди доларів і без будь-яких умов. Для цього МВФ може скористатись нещодавно створеною програмою швидкого фінансування (RFI).

Ця програма, створена під час кризи Єврозони, спрямована на допомогу тим країнам, які не можуть претендувати на повноцінну програму фінансової допомоги.

Зберегти цілісність

Територіальна цілісність України швидко вийшла на перший план у заявах західних країн, пише Guardian.

Західні уряди в неділю обговорювали наслідки української революції, "обіцяли гроші, підтримку та можливість членства в ЄС".

Французький міністр закордонних справ Лоран Фабіус від імені усіх країн ЄС закликав до збереження єдності України та закликав громадян утриматись від насильства, пише видання.

МВФ, за підтримки ЄС та США, збирається відновити співпрацю з Україною.

"Ми будемо готові втрутитись, готові допомогти", - цитує видання голову МВФ Крістін Лагард.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС