Преса: в Україні почалася найдорожча виборча кампанія

вибори Копирайт изображения UNIAN
Image caption Перший тур президентських виборів відбудеться через три місяці

У вівторок, 25 лютого, українська преса пише про вибори та пошуки усунутого президента.

Найдорожчі вибори

Президентська кампанія 25 лютого стартувала в Україні, пише газета "Сегодня". За словами видання, з бюджету на неї виділять 2 млрд. грн, і це буде найдорожча кампанія в історії незалежної України – попередні вибори коштували половину цієї суми.

"Така сума виходить з того, що 70-80% видатків на вибори – це видатки на зарплати членам ЦВК", - каже заступник голови ЦВК Андрій Магера, наголошуючи, що відомство докладе максимум зусиль, аби скоротити видатки.

Згідно з законом про вибори президента, пан Янукович вже не зможе балотуватися, адже його повноваження були припинені достроково. Від колишньої ж опозиції поки що висловив бажання балотуватися тільки Віталій Кличко.

Юлія Тимошенко, здається, досі не підтвердила, але і не спростувала свою участь у перегонах за президентську посаду. "Розповсюдили інформацію, що вона збирається в президенти. Це не відповідає дійсності", - каже адвокат Тимошенко Сергій Власенко.

В розшуку чи ні?

За словами видання "Коммерсантъ Украина", офіційну інформацію про розшук Віктора Януковича напередодні не отримали у жодному з правоохоронних відомств, жодне з них також не захотіло брати на себе відповідальність за розшук усунутого президента.

"У мене ніякої офіційної інформації немає. Я перевіряла в базі розшуку, чи є там відповідні прізвища, - немає нічого, - зазначила керівник прес-служби Генпрокуратури Маргарита Велькова. - І потім, незрозуміло, в рамках якого провадження він був оголошений в розшук? Що таке "з масових убивств"? Можна робити політичні заяви, але в єдиний реєстр досудових розслідувань це вноситься по-іншому".

У Державну прикордонну службу також не надходило жодних офіційних вказівок про те, що пану Януковичу або іншим колишнім чиновникам заборонено залишати територію України, пише видання. А за словами нового генпрокурора Олега Махніцького, особи, яким буде оголошено про підозру, тільки "визначаються", а перелік "невиїзних" осіб до цих пір не передано в Держприкордонслужбу.

"Порятунок рядового Януковича"

Ширяться чутки, що Віктор Янукович може перебувати в Криму і там триває операція з його вивезення з країни, пише газета "День".

У п’ятницю до Севастополя прибув виконувач обов’язків міністра оборони Лебедєв, і саме його завдання – провести операцію з евакуації усунутого президента, пише видання.

Міська адміністрація, яка з незрозумілою метою виставила на в’їздах до міста протитанкові їжаки, ще більше розпалила чутки. Cвоєю чергою, штаб Чорноморського флоту організував патрулювання околиць міста на БТРах.

Як дізналося видання, вже до опівдня понеділка їхні екіпажі не виявили нічого підозрілого та дістали наказ повернутися в місце базування.

Несимпатична концентрація влади

Концентрація влади в руках партійних чиновників "Батьківщини" виглядає не надто симпатично, вважає видання "Україна молода". Немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Певно, що 25 травня в нас буде новий президент.

І, певна річ, ним буде не Турчинов, пише газета. За словами видання, поки що Рада під диригуванням "правої руки" Тимошенко ухвалює цілком гідні рішення - про повернення в державну власність Межигір’я, скасування мовного закону Ківалова-Колесніченка, судової реформи "від Портнова" та закону про судоустрій, повне скасування пакету законів від 16 січня.

Однак все це лише розминка перед головними виборчими кампаніями, вважає видання.

У "Батьківщині" нібито спростували намір Юлії Тимошенко балотуватися в президенти. З огляду на урізані до рівня 2005 року повноваження, зрозуміти це можна. Можливо, від УДАРу йтиме Кличко, від "Свободи" - Тягнибок. А амбіції Яценюка тепер незрозумілі.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС