ЗМІ: радикально дестабілізувати Крим неможливо

Сімферополь Копирайт изображения AFP
Image caption Проросійський мітинг у Севастополі

Ситуація в Криму, легітимність і перспективи нової влади, а також пошуки відповідальних за масові вбивства - в огляді української преси від 26 лютого.

Спокійно про Крим

"Проросійські екстремісти" в Криму переоцінюють ситуацію та дурять себе, заявив депутат Верховної ради Криму Леонід Пілунський в коментарі для газети "День".

"Фундаментально дестабілізувати ситуацію в Криму неможливо. Їх просто жменька, хай тисяч 10 набереться разом із Севастополем. Проти них фактично все населення Криму - це понад 600 тисяч українців, 300 тисяч кримських татар, разом майже мільйон осіб", - вважає пан Пілунський.

На думку депутата від "Батьківщини" Андрія Сенченка, основною проблемою як для Львова, так і для Криму є втома людей від злочинної влади, тому вирішення питання корупції, вважає він, одразу розрядить обстановку.

Що ж до Криму, пан Сенченко вважає, що кримчанам можна пояснити на прикладі Придністров’я та Абхазії, що "це нікому щастя не принесло".

Легітимність рішень

Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович називає останні рішення Верховної ради втручанням в діяльність судової гілки влади. Про це він розповів в інтерв’ю газеті "Коммерсантъ Украина".

За його словами, повернення конституції 2004 року, звільнення суддів Конституційного суду та звільнення низки затриманих - "революційна необхідність, яка не має нічого спільного з правом".

Він зазначив, що в Україні "фактично не залишилося ефективної системи управління, президент залишив своє робоче місце, припинив працювати уряд", тому єдиним легітимним органом є Верховна рада, яка перебрала на себе відповідальність за функціонування держави "з огляду на обставини".

"Ідеальний" уряд

"Ідеальним" новим урядом був би технократичний, тобто такий, який складається зі спеціалістів, а не чистих політиків, заявив політолог Володимир Фесенко в коментарі для "Сегодня".

З ним погоджується Вадим Карасьов: "Політик на вулиці - це одне, а в управлінні державою - інше. Тут необхідні час та досвід".

Як пан Фесенко, так і політолог Олексій Гарань поділяють думку, що у зовнішній політиці нова українська влада буде готувати підписання угоди з ЄС про євроінтеграцію, але при цьому важливими залишатимуться відносини з Росією.

На думку ж пана Карасьова, "буде створюватися якийсь спільний протекторат Заходу та Росії".

Хто відповість?

Притягнення до кримінальної відповідальності винних в умисному вбивстві героїв Небесної Сотні, обіцяне народу новою владою, може стати найграндіознішим судовим процесом за всі роки незалежності, пише "Україна молода".

"Якщо слідчим удасться належним чином розслідувати цей кривавий злочин, а оперативникам — затримати всіх підозрюваних — на лаві підсудних опиниться чимало колишніх можновладців, які замовили масове вбивство людей, а також організаторів і виконавців — тих, хто бездумно виконав злочинний наказ і натиснув на курок СВД чи АКМ", - зазначає видання.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.