Преса: "Агресія Росії наростатиме"

Українська база в Севастополі Копирайт изображения Reuters
Image caption Росія офіційно пропонує українським військовим у Криму переходити на її бік

Розвиток подій у Криму та можливе вторгнення Росії до південно-східних областей України – в огляді української преси.

Росіяни вербують українців

Російські військові в Криму намагаються "відкрито вербувати" українських колег, пише "Україна молода".

Видання посилається на українських офіцерів, які стали безпосередніми свідками подій.

"Прибулі офіцери ЧФ запросили весь особовий і цивільний склад до спортзалу на бесіду. Відгукнулася приблизно третина людей, здебільшого місцеві молоді офіцери, контрактники, а також ті, в кого тут житло. Але ніхто з них на письмове оформлення контракту з росіянами не пішов", - цитує газета офіцера української частини в Новоозерному.

Попри постійний тиск, українські військові залишаються вірними присязі, але з нетерпінням чекають на рішення військового керівництва держави, веде далі видання.

"У Міністерстві оборони України вчора надвечір ще не було рішення щодо подальших дій українських військ в окупованому Криму", - пише "Україна молода".

Натомість, Держприкордонслужба Україна вже почала передислокацію своїх співробітників із Криму, підсумовує видання.

Агресія триватиме?

"Газета по-українськи" запитала в експертів, якою буде політика Росії щодо України після анексії Криму.

"Агресія Росії наростатиме не лише на півдні та сході країни, а й у Києві. Використовуватимуть усю бандитську палітру – розхитуватимуть ситуацію, вводитимуть війська так званої самооборони, влаштовуватимуть теракти, викрадатимуть людей", - прогнозує експерт Костянтин Матвієнко і закликає припинити стосунки з Росією "по всіх напрямках".

Про подальшу агресію Росії попереджає й політолог Павло Нусс.

"У Донецькій, Харківській, Одеській, Миколаївській областях працюють диверсійні загони ФСБ і люди, які поширюють ідеї сепаратизму. Вони ставитимуть у приклад Крим. Це триватиме, доки в Україні не з'явиться влада з високим рівнем народної довіри. Нам потрібно тимчасово розірвати дипломатичні й політичні відносини з Москвою. Заборонити в'їзд для росіян", - вважає політолог.

З тим, що Росія й надалі намагатиметься "відривати шматки України", погоджується й політтехнолог Денис Богуш.

"Якщо наша влада й далі нічого не робитиме, щомісяця відтяпуватимуть по області. У планах – шість. Їм потрібен підхід до Криму – це Херсонщина. Ще хочуть узяти Донецьку, Луганську, Харківську області", - цитує Богуша "Газета по-українськи".

Прогноз від Джемілєва

"Агресією, військовою інтервенцією, віроломним порушенням всієї існуючої в світі правової системи" вважає анексію Крима колишній голова меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, пише "День".

"Так могла вчинити лише країна, яка не зважає ні на основи нинішнього устрою світу, ні на міжнародну думку, ні на добробут власного народу. Тому висновок може бути лише один: у військовому значенні становище агресора, можливо, сильне й міцне, але з правового погляду його справи якнайгірші, й рано чи пізно він зазнає краху", - цитує Джемілєва видання.

Втім, дорога до тріумфу міжнародного права буде непростою, вважає він.

"У цій ситуації прогнозувати райдужні перспективи дуже важко. Ще можуть бути і жертви, і великі складнощі. До того ж, абсолютно некомпетентні підкаблучні московським радникам керівники Криму можуть наробити багато дурощів", цитує Джемілєва "День".

"Злочинці, які ходять Кримом зі зброєю, а також ряджені під "козаків" озброєні напівкримінальні типи, що просторікують про потребу вдруге депортувати кримських татар з Криму, можуть наробити багато лиха, але що поробиш – це наша доля і наше життя, і прожити його потрібно буде до кінця", - додає він.

Торгова війна

Чергова торгова блокада України з боку Росії пов'язана з підготовкою Києва до підписання угоди з ЄС, пише "Сегодня".

"З такими самими проблемами ми зіткнулися влітку, коли у нас з РФ була торгова війна, тому експортери знають, як реагувати", - вважає експерт Марія Колесник.

На її думку, проблеми виникнуть у вітчизняних виробників тепличної, кондитерської та молочної продукції, тому виходом має стати пошук нових ринків у Північній Африці та арабському світі.

Image caption Кондитерські компанії - серед тих, у кого можуть виникнути проблеми на ринках

З тим, що переорієнтація на інші ринки є єдиним виходом у цій ситуації, погоджується й політолог Олександр Палій.

"Попередні дії Росії на митниці призвели до скорочення експорту з 24-26% до 17%. Виробники пішли на інші ринки. Потрібно продовжувати процес переорієнтації. Тим більше, що ЄС вже знижує мита. Зараз понад третина нашого експорту йде до Азії, Близький Схід добре приймає наші товари. На це піде декілька місяців, але іншого виходу немає", - каже Палій.

В свою чергу, експерт Ярослав Жалило закликає виробників підвищувати якість продукції та диверсифікувати експорт.

"Україні буде складно із сільським господарством без російських ринків. Не дивлячись на те, що ЄС обнулила експортні мита для українських виробників, цей ринок у них зарегульований за якістю, над якою потрібно працювати", - цитує Жалила "Сегодня".

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів