Преса: Майдан стоятиме до червня?

Копирайт изображения AFP
Image caption Українці готові стояти на Майдані, доки не буде реальних змін

Заміна міністра оборони, вбивство Сашка Білого і цілі Майдану - в огляді української преси від 26 березня.

Що змінить заміна?

Провідний експерт воєнних програм Центру Разумкова Олексій Мельник не має жодних сумнівів щодо професійності новопризначеного в.о. міністра оборони, але зазначає, що заміна міністра не вирішує проблем.

Таку думку він висловлює в газеті "День".

"Ми повинні пам’ятати, що міністр оборони не має повноважень давати прямі вказівки військам. Основна вина за події в Криму лежить на вищому політичному керівництві країни і на Верховному Головнокомандувачу Збройних сил. Тому, якщо новий в.о. міністра оборони, як і колишній, буде зв’язаний по руках і ногах відсутністю політичних рішень та проблемами в Генеральному штабі - він навряд чи зможе зробити набагато більше", - цитує пана Мельника газета.

Ризик радикалізації?

Через вбивство Сашка Білого "Правий сектор" погрожує "третім" Майданом, пишуть "Вести".

"Вірогідно, арешт Музичка був задуманий як елемент залякування некерованих владою бойових загонів. Однак його вбивство сплутало карти і тепер може призвести до радикалізації ситуації в країні. Недарма в провладних ЗМІ першою версією вчора вранці були "бандитські розбірки", і лише потім МВС вирішило визнати свою участь", - пише видання.

Однак, за словами представника "Правого сектору" Ігоря Мосійчука, вони збираються реагувати лише "політичними методами".

Бомба як чинник миру

Оглядач газети "Сегодня" Михайло Дубнянський має свою версію щодо того, кому слід віддати Нобелівську премію миру.

"Кримські події продемонстрували, що справжній миротворець на планеті лише один. Якщо комусь дійсно варто присудити Нобелівську премію миру, то це термоядерній бомбі. Саме вона врятувала людство від третьої світової війни. І напевно запобігла б окупації Криму - якби Україна не відмовилась від власного ядерного арсеналу", - пише Дубнянський.

На його думку, українці зрозуміли це надто пізно: "Поховавши бомбу у 1994 р., наша країна втратила надію на мир у 2014".

Стояння Майдану

Заради чого стоїть Майдан і як довго він планує це робити, з’ясовує "Україна молода".

За словами тих, хто живе на Майдані більше трьох місяців, "перемога" полягає в повному перезавантаженні влади, а саме: "люстрація, звільнення суддів, "чистка" правоохоронних органів, оновлення влади в обласних, міських, районних та сільських радах, 25 травня — вибори Президента, вересень — парламентські вибори, податок на розкіш, зняття депутатської недоторканності, формування контрольних комітетів.

І нарешті — реставрація Майдану Незалежності з дрібною бруківкою".

"На майбутнє", - додає газета.

Активісти не планують стояти на Майдані до осені, але до червня, судячи з усього, барикад ніхто не розбиратиме, пророкує газета.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС