Росія "грає на нервах" – українська преса

Віктор Янукович Копирайт изображения AP
Image caption Повідомлення ЗМІ про чергову появу Віктора Януковича на публіці виявилися фальшивкою

Українські газети коментують повідомлення про можливий напад Росії, відчуття від втрату Криму, шокову терапію від уряду і город на Майдані.

"Гра нервів"

В Україні обговорюють можливий військовий переворот і повернення Віктора Януковича на пост президента, пише "Сегодня".

Спершу запустили чутку про те, що в п’ятницю в Ростові-на-Дону знову буде виступ колишнього гаранта, який нібито і оголосить про початок військової операції в Україні.

Пізніше це спростували: прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що "у нього немає інформації про майбутній виступ Януковича".

"Сегодня" попросило СБУ прокоментувати такі чутки.

Там повідомили, що приблизно з 20 березня російські спецслужби регулярно вкидають різного роду дезінформацію, мета якої - посіяти в Україні паніку, викликати хвилювання, загострити обстановку.

"Можна назвати це грою нервів, - цитує газета одного з керівників СБУ. - І лякають: ось завтра, ось післязавтра".

Політолог Кость Бондаренко рекомендує вибірково ставитися до подібних чуток.

"Думаю, цей "фейк" закинуто, щоб понервувати людей. Може, хотіли перевірити, як українці відреагують на таку інформацію", - каже політолог.

Підтримка нестабільності

У інтерв’ю "Дню" соціолог Євген Головаха розповів, чому не варто сприймати кримську трагедію як національне приниження, і про можливі плани російських окупантів.

"Я не вважаю, що те, що сталося, — це національне приниження. Я вважаю, що це страшна ціна, заплачена за відмову від перспективи увійти до Митного союзу, стати авторитарним суспільством і дружно влитися разом з братською Росією у велику китайську стіну", - сказав соціолог.

Головаха вважає, що Путін в Криму не зупинититься, але й сухопутну агресію навряд чи почне.

"Імовірніший інший варіант — провокації заворушень у південно-східних регіонах. Постійна підтримка нестабільності. Сподіваючись, що в якийсь момент утомлене населення або ображені еліти зроблять щось подібне до того, що було зроблено в Криму.

Адже Росія тепер має варіант поступового задушення методом дестабілізації регіонів. І я думаю, що поки що обирається цей сценарій", - сказа він.

"Лікування шоком"

Статтю під таким заголовком вміщує "Комсомольская правда в Украине".

Газета повідомляє, що Україну найближчим часом очікують зниження соціальних виплат, скорочення зарплат у державному секторі, звільнення чиновників і зростання тарифів на комунальні послуги.

"Така ціна кредиту МВФ, необхідного для розвитку української економіки", - вважає газета.

"Однак шокові реформ не завжди дають позитивний результат", - додає "Комсомольская правда", пропонуючи поглянути на досвід Польщі, Аргентини і Греції.

Видання пише, що, переживши вкрай складний період на початку 90-х, Польща згодом стала регіональним лідером економічного зростання. Греція вже навчилася не витрачати більше, ніж заробляє, а Аргентина й досі долає негативні наслідки недостатньо радикальних реформ.

На Майдані ростуть огірочки

Про город на Майдані пише "Україна Молода".

Боєць Самооборони Олег, родом iз Коломиї, аби не нудьгувати в революційне "міжсезоння", зустрів календарну весну, як і належить істинному українцеві — влаштував на Майдані невеликий городець.

На "сотці" в самісінькому центрі Києва вже бадьоро зеленіють редиска, цибуля та кукурудза.

Олег чекає, коли проростуть огірки.

"А чому й не посіяти — земля однак порожня, а в мене час є", — розповів він.

Олег пожартував, що планує завести тут ще й курей і, як мінімум, двох свиней.

Щоправда, дехто жарту не зрозумів, і вже під вечір в російських мас-медіа на всі боки смакували новину про те, що Майдан перетвориться на свиноферму, пише газета.

А поки що Олег очікує зібрати огірки на початку липня, а у серпні - врожай кукурудзи, пише "Україна Молода".

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів