Преса: Кличко "здався на старті"

Кличко Копирайт изображения bbc
Image caption Преса аналізує політичні перспективи Віталія Кличка

У понеділок українська преса пише про обіцянки кандидатів у президенти, плани Віталія Кличка, ставлення людей до антикризової програми уряду і підписи проти російської рок-легенди.

Що обіцяють

Про те, що обіцяють кандидати в президенти своїм виборцям, пише газета "Сегодня".

Юлія Тимошенко заявляє, що в разі перемоги планує створити боєздатну армію, повернути Крим, домогтися через Гаагу суду над винуватцями окупації півострова і посилення санкцій проти РФ. Ще кандидат пообіцяла боротися з олігархами, "перекривши їм тіньові потоки".

Петро Порошенко обіцяє здійснити реформу місцевого самоврядування (розширення повноважень регіонів), європейські реформи, розвиток економіки, а також обіцяє свободу підприємництву.

Лідер "Свободи" Олег Тягнибок запевнив, що йому передвиборна програма не потрібна, бо він буде реалізовувати партійну "Програму захисту українців". Вона передбачає реабілітацію ОУН -УПА , захист української мови і інформаційну безпеку. Також "Свобода" обіцяє провести диверсифікацію газових схем і побороти корупцію.

Дмитро Ярош, лідер "Правого сектора", заявив, що проти членства в ЄС, хоча і за підписання політичної асоціації.

Михайло Добкін пообіцяв не тільки повернути Крим, а й забезпечити "масштабне відновлення економічних і дипломатичних відносин з Росією". Зробити російську мову другою державною хоче Сергій Тігіпко. Так він обіцяє об'єднати Україну від Луганська до Закарпаття, повідомляє газета "Сегодня".

"Здався на старті"

Про відмову Віталія Кличка брати участь у президентських перегонах і його плани на участь у виборах київського мера пише "Деловая столица". Видання вважає, що пан Кличко був би достойним конкурентом Віктору Януковичу, якби вибори відбувалися 2015 року. Проте ситуація змінилася, і Віталію Кличку довелося імпровізувати.

"Заявивши на старті кампанії, що у другому турі він підтримає Порошенка, Кличко здався на старті", - зазначає "Деловая столица".

Втім, у пана Кличка є "план Б", додає газета. Він може може взяти участь у виборах мера в Києві.

"Однак тут у нього вимальовується ще один конкурент – Юрій Луценко, який давно і плідно працює з Порошенком", - пише "Деловая столица". Видання не виключає, що Порошенко попросить Луценка знятися на користь Кличка, а той натомість попросить своїх прихильників підтримати Порошенка

Чи довго терпітимуть

Влада запевняє , що проведення жорстких економічних реформ дозволить вивести економіку з кризи і в підсумку покращить життя людей. "Комсомольская правда в Украине" опитала мешканців різних регіонів країни, чи надовго вони готові затягти паски.

Валерій Дудко, політолог з Харківа відповів газеті так: "Готовий чекати протягом року, а потім, якщо змін на краще не буде, піти і зібрати ще один Майдан, щоб поміняти владу".

Ірина Володар, вчителька зі Львова запропонувала такий шлях покращення ситуації в країні: "Ми і так терпимо вже майже сто років заради світлого майбутнього. Якщо чесно, далі не готова. Нехай відберуть мільйони у тих, хто їх накрав, і тоді відразу економіка покращиться, і всім жити стане легше".

Інженер з Одеси Сергій Кулінич дивиться на життя з оптимізмом: "Наш народ взагалі терплячий. Я пам'ятаю, як у 90-ті взагалі доводилося жити без зарплат. Тому подорожчання і реформи якось переживемо".

А Ольга Качаліна, історик з Донецька, не вірить у спроби уряду вивести країну з кризи: "Якщо вірити в те, що це світле майбутнє настане, терпіти можна скільки завгодно. Я не вірю. Правильно хтось охрестив Донбас в соцмережах " віддані та продані". З регіону вичавлювали соки всі попередні уряди, геть забуваючи щось давати і розвивати. Не думаю, що нинішня влада збирається йти іншим шляхом".

Підписи проти Макаревича

Газета "Вечерние вести" повідомляє, що минулого тижня в Рунеті почався збір підписів за позбавлення лідера російського гурту "Машина времени" Андрія Макаревича звання народного артиста Росії і ордена "За заслуги перед Вітчизною" через його участь у марші миру 15 березня.

Газета нагадує, що 15 березня Андрій Макаревич взяв участь у марші на підтримку миру в Україні. Ініціатори збору підписів побачили в цьому "підтримку політики Степана Бандери".

"Вечерние вести" також нагадують, що російський орден "За заслуги перед Вітчизною" Макаревич отримав з-поміж іншого за те, що 19 серпня 1991 року він разом із "Машиною времени" дав концерт на барикадах біля Верховної Ради РРФСР.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС.