Преса: МЗС контратакує Кремль

МЗС Копирайт изображения UNIAN
Image caption Преса аналізує заяви українського МЗС щодо Росії

Українські ЗМІ пишуть про те, як МЗС України "контратакувало" Кремль, коли очікувати підвищення ціни на газ та чи сподіватися кримчанам на інвестиції.

Дипломатична "контратака"

"Українське МЗС нарешті перейшло в контратаку у дипломатично-інформаційній війні з РФ", - стверджує в інтерв'ю газеті "День" експерт Володимир Горбач.

На його думку, саме так можна охарактеризувати заяву українського зовнішньополітичного відомства, в якій Росію закликають "не повчати інших" та почати "наводити порядок у власній державі".

"МЗС звертає увагу на аналогічні проблеми, які має всередині Росія. А отже, вона не може критикувати інші країни, оскільки подібні проблеми не вирішені у неї. Більше того, ці питання стоять там набагато гостріше, ніж в Україні", - зазначає експерт, додаючи, що внаслідок підтримки України міжнародною спільнотою "зараз хороший час для контратаки".

Крім того, пан Горбач вважає, Росія постійно використовує "підміну понять" у своїх відносинах як з Україною, так і з Заходом, намагаючись таким чином "відволікти своїх західних партнерів від думки про те, що необхідно робити з агресією РФ в Криму, його окупацією та аншлюсом".

"Зараз росіяни намагаються нав'язати Заходу такий формат, щоби вийти з кримської кризи і зберегти обличчя. Але проблема в тому, що виходу з реальності, в якій існує Росія, без втрати обличчя для неї чи для Заходу немає", - цитує Володимира Горбача "День".

Чи буде нова газова війна?

Які кроки робитиме Росія після денонсації Харківських угод, дізнавалася "Комсомольская правда в Украине".

Видання нагадує, що, денонсуваши контракти, Кремль скасував 100-доларову знижку на газ для України, яку було надано в обмін на подовження перебування російського флоту в Севастополі.

Втім, на думку експерта Юрія Корольчука, підвищувати ціну на газ для України Москва відразу не буде.

"З точки зору юриспруденції, при односторонньому розірванні угоди необхідно звертатися до суду. Як ми бачимо, у ситуації з Кримом Росія намагається бодай якось прикрити свої рішення. Хай навіть це буде фіговий листочок з точки зору права", - каже експерт, додаючи, що будь яке рішення суду сторона, яка програє, "не визнає".

Крім того, Росія навряд чи розпочне активну фазу газової війни з Україною найближчим часом, стверджує експерт.

"Росія зараз не буде обмежувати постачання газу до України та Європи, оскільки без рішення суду в очах ЄС правою буде наша країна. Тому гри з газовим краном з боку Росії поки не буде", - цитує пана Корольчука "Комсомольская правда в Украине".

Чи прийдуть інвестори до Криму?

Газета "Сегодня" з'ясовувала, наскільки реалістичними виглядають плани Росії створити "особливу економічну зону" в Криму.

"Вливання грошей завжди дає ефект. Втім, наскільки відчутно це буде для простих кримчан – велике питання, зважаючи на корупцію", - вважає експерт Олександр Жолудь.

В свою чергу, аналітик Олександр Охрименко каже, що іноземним інвесторам Крим стане нецікавим.

"На першому етапі вливання грошей у Крим може спрацювати, але на цьому все й закінчиться – дадуть грошей на університет, побудують кілька пам'ятників та й усе. А інвестори, яких обіцяє Медведєв, будуть лише російськими. Тому що ніхто інший не ризикне починати проекти на спірній території", - вважає пан Охрименко.

"Демонстрацією уваги" до Криму вважає плани російського керівництва політолог Володимир Фесенко.

"Можна сказати, що все буде реалізовано частково, щоб переконати всіх, що в Криму життя краще, ніж в Україні, але це буде тимчасовий ефект", - цитує пана Фесенка "Сегодня".

Обережно – діти-генії!

Прояви інтелекту в малюка - не завжди привід для радості батьків, пише "Україна молода". Газета посилається на фахівців, які закликають батьків обережно ставитися до проявів геніальності в дитини.

"Надто швидкий інтелектуальний розвиток дитини – не зовсім нормальне явище, і в будь-який момент можна чекати зриву – навіть у бік шизофренії", - попереджає доктор медичних наук Уляна Лущик, яка закликає батьків обстежувати дітей у психолога та психіатра.

Ще одна річ, яка, на думку Уляни Лущик, має насторожувати батьків, - це однобічний розвиток дитини, наприклад, коли дитина виявляє великі здібності в малюванні.

"Тому, коли помічаємо в дитини художні здібності, слід неодмінно подбати й про формування логіки, критичності, почуття відповідальності. Інакше, можливо, матимемо генія, але цей геній не розумітиме, що та для чого він робить", - цитує пані Лущик "Україна молода".

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС.