Independent: Київ не контролює країну

Donetsk regional administration Копирайт изображения AFP
Image caption Donetsk regional administration

Реакція на події у східних регіонах України, коментарі Лаврова, вибори в Угорщині та перспективи постачання сланцевого газу до Європи – в огляді іноземної преси.

Київ не контролює країну

Останні події на сході України показали чотири неприємні речі, пише британська Independent.

"По-перше, вони показали, що влада в Києві не контролює територію країни. Але не тому, що східні та південні регіони повстали проти "нелегітимного" уряду, а тому, що все ще дезорієнтований уряд не може впоратись із повстанням, яке керується ззовні".

По-друге, події минулих вихідних нагадують, що - в той час як Захід концентрується на російських військових, які розміщуються вздовж українських кордонів - Росія здійснює вторгнення в Україну таємно. Це дві сили, що діють одночасно. Для Грузії, Молдови та Прибалтики це не новина, але країни НАТО цього не бачили.

По-третє, ці події показали, що ані санкції Заходу, ані дипломатія не змогли зупинити спроби Росії підірвати стабільність в Україні. Якщо у східних областях вибори 25 травня не відбудуться, вони не будуть вважатися національними і новий уряд, який Росія вважає "нелегітимним", не матиме інструментів для своєї легітимізації.

Четверте, події вихідних підтверджують, що ми увійшли до вод, які не нанесені на жодну карту. Впродовж 22 років Росія пов’язувала власну безпеку із обмеженим суверенітетом своїх сусідів. "Але анексія Криму встановила новий прецедент, і бажання Путіна відновити "історичну Росію" відкриває новий розділ, особливо для тих, хто має власні регіони подібні до Криму", - пише видання.

Лавров звинувачує Захід у подвійних стандартах

У статті в британській Guardian, голова російського МЗС Сергій Лавров звинувачує Захід у "масованій підтримці" прозахідних політичних рухів в Україні всупереч її конституції. "Владу в Києві захопили у недемократичний спосіб за допомогою вуличних протестів, в яких приймали участь міністри та інші офіційні особи зі США та ЄС", - каже він.

"Спроби тих, хто організував відокремлення Косово від Сербії та регіону Майот від Коморських островів, піддати сумніву вільне волевиявлення кримчан може розглядатися як ніщо інше як кричущий прояв подвійних стандартів", - пише Сергій Лавров.

Він також висловлює стурбованість тим, що Захід не помічає загрози для майбутнього України з боку хаосу, який розповсюджується "екстремістами та неонацистами".

Росія ніколи не полишала спроб зміцнити партнерство із Європою. Натомість, західні країни провели декілька хвиль розширення НАТО, пересунули військову інфраструктуру альянсу на схід та розпочали впровадження планів протиракетної оборони, пояснює російський міністр.

Угорський Путін

Коментуючи впевнену перемогу націоналіста Віктора Орбана на виборах в Угорщині, британська Financial Times змальовує його політику як м'яку форму націоналізму та реваншизму Путіна.

Після перемоги на минулих виборах 2010 року він "обгорнувся угорським прапором" та підірвав позиції іноземного капіталу і політичної опозиції в країні.

Його партія "Фідес" проводить політику "великої Угорщини", надаючи громадянство етнічним угорцям у сусідніх країнах, та час від часу ставить питання про те, чи дійсний Тріанонський мирний договір, за яким від Угорщини відійшли значні території після Першої світової війни.

Орбан продавив зміни до конституції, що загрожують судовій системі, свободі слова та віросповідання, пише видання. "Все це було зроблене із риторикою центральноєвропейського політика, що полюбляє використовувати силу, а не сучасного державного діяча".

Реформи виборчого законодавства зменшили кількість місць у парламенті, а обмеження на політичну рекламу надали "Фідес" можливість використовувати кращі білборди та загальну перевагу у передвиборчій кампанії.

В той же час, збільшення популярності ультраправої партії "Йоббік" дозволяє пану Орбану проводити радикальнішу політику, пише видання.

Сланцевий газ зараз не допоможе

В той час, як Конгрес США посилює тиск на адміністрацію Обами, аби та прискорила експорт газу до Європи та зменшила її залежність від російського газу, газовий термінал у Луїзіані поки що залишається єдиним проектом, який пройшов крізь тенета дозвільної бюрократії, пише американська International New York Times.

Заплановано, що до 2017 року, термінал Чен'єр зможе експортувати одну шосту обсягу газу, який Росія експортує до Європи.

Подібні термінали також будуються зараз у Австралії, Африці та на Близькому Сході. Газ із них, на додачу до збільшення видобутку газу в самій Європі, може забезпечити багато неросійського газу для країн ЄС наприкінці цього десятиріччя, пише видання.

"Але у найближчій перспективі, США можуть запропонувати дуже маленьку надію для європейців, які хочуть диверсифікувати джерела постачання газу в той час, як Росія окупує Крим та може загрожувати іншим частинам України", - зазначає газета.

Половина газу, що пройде через термінал Чен'єр вже законтрактований Індією та Південною Кореєю, і лише половина піде до британських та іспанських компаній.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів