ЗМІ: Путін не готовий проковтнути всю Україну

Копирайт изображения AFP

Українська преса пише про заяву Віктора Януковича, плани Володимира Путіна та складну ситуацію у Слов’янську.

Що не помітив Янукович

"Чого виступив Янукович?" – таке питання ставить газета "Сегодня", коментуючи нещодавню заяву усунутого від влади Віктора Януковича.

"Екс-президент Віктор Янукович знову зробив заяву, правда, не особисто, а за допомогою російського інформагенства. Зазвичай після його виступів наступає новий сплеск дестабілізації в країні", - зазначає газета.

"Сегодня" нагадує, що цього разу Янукович закликав "тих, хто вважає себе владою у Києві" негайно відвести всі збройні сили зі сходу України. "Про війська Росії, зосереджені на нашому східному кордоні, екс-гарант не згадав", - наголошує газета.

А політолог Олександр Палій припустив таке: "Заяви Януковича розповсюджують спецслужби Росії. Зараз їм потрібно, аби референдум і самопроголошена в регіонах влада були якимось чином легітімізовані."

Путіну потрібен хаос

Про плани Володимира Путіна щодо України і завдання мінімум Києва розмірковує тижневик "Деловая столица".

Намагаючись зрозуміти логіку кроків пана Путіна, газета пише: "Що робитиме Путін? Він витискатиме нинішню ситуацію по максимуму. Вже зараз зрозуміло, що він не готовий проковтнути всю Україну. Йому потрібен контрольований хаос, який дозволить законсервувати нинішню корупційну модель розвитку країни, де купка тепер вже керованих з Росії олігархів буде шантажувати країну."

Окреслює газета і можливі кроки нової української влади, аби протистояти планам Володимира Путіна: "Києв на найближчий час має одне головне завдання – не допустити провокацій в інших областях і зробити все, аби локалізувати конфлікт на Донбасі." Видання додає, що необіхдно також роззброїти і "Правий сектор". "Це дозволить забрати козирі у сепаратистів. Паралельно треба посилювати армію"

"Місцевої преси нема"

"Місцеву пресу загнали під лавку" – статтю під таким заголовком про роботу журналістів у Слов’янську публікує газета "Комсомольская правда в Украине".

Газета цитує головного редактора газета "Славянские ведомости" Олега Зонтова, який розповів таке: "Віднедавна журналісти Слов’янська працюють у воєнних умовах – у них забирають техніку, змушують віддавати флешки з матеріалами. Багато редакторів вирішили не виходити цього тижня. Тому в кіосках висять об’яви "Місцевой преси нема"."

Пан Зонтов також розповів, що на вулицях міста небезпечно з’являтися з фотоапаратами або відеокамерою. За журналістами встановлюють стеження і періодично затримують, "маринують" у відділку міліції і пропонують "задуматися над тим, про що ти пишеш".

Вибори в умовах війни

Ще ніколи в історії України виборча кампанія не проходила у таких складних умовах, зазначає газета "Вечірні вісті". "Було б дурницею стверджувати, що воєнна агресія Росії прои України не впливає на її хід", - додає видання.

"Вечірні вісті" цитують генерального директора Комітету виборців України, Олександра Черненка, який відкидає заклики скасувати президенські вибори, призначені на 25 травня. "Комітет виборців України констатує: на даний момент критична точка неповернення, після якої треба нговорити про необхідність зміни дати виборів, ще не пройдена. Процедури здійснюються у встановленому порядку, хоча і не без труднощів", - наголошує Черненко.

Про важливість проведення виборів на Донбасі розповів газеті голова Донецького обласного осередку КВУ, Сергій Ткаченко. Він наголосив, що вибори набувають особливого значення саме у цьому регіоні.

"Для пасивної більшості, яка стоїть на проукраїнських позиціях, - це можливість відстояти свої права по відношенню до активної озброєної меншості. Не важливо, за якого кандидата вони голосуватимуть. Головне, аби люди прийшли на вибори і продемонстрували громадянську позицію", - переконує він.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторнга ВВС