Що робити Порошенкові на Донбасі - огляд тижневиків

Донецьк Копирайт изображения AFP

Українські тижневики цього тижня писали про події на Донбасі і курс гривні, а також давали поради новому президенту.

У режимі "майже"

Останні півроку Україна живе в режимі "майже", вважає "Український тиждень".

Ось як тижневик оцінює події на сході країни: "Маємо війну. Майже. На Донбасі тривають повноцінні бойові дії із застосуванням ПЗРК проти бойової української авіації, труни з "вантажем 200" ідуть у мирні регіони держави і перетинають російський кордон, а влада тільки тепер наважується "вивчити питання щодо запровадження воєнного стану" в зоні збройного конфлікту".

"Майже" привід для оптимізму дають звіти силовиків про знищені блокпости бойовиків, пише "Український тиждень" і додає: "В генеральських рапортах якось губиться окопна правда навіть не про погане постачання, на яке нарікають бійці з передової, а про те, що деякі підрозділи фактично перебувають в оточенні".

"Суспільство і політики дозріли до позачергових парламентських виборів. Майже", - переконує часопис.

"Шляхетних мотивів "перезапустити систему влади", "очистити нарешті парламент" – аж задосить. Однак постає запитання: а як обирати? За наявної пропорційно-мажоритарної системи – не комільфо", - зазначає "Український тиждень".

Видання застерігає, аби "фатальне майже" із дрібних і не дуже компромісів, половинчастих рішень або відмови від курсу реформ не звело нанівець досягнення Майдану, за які заплачено дуже велику ціну.

Донбас: порада Порошенку

Як повинен діяти новообраний президент України щодо стуації на Донбасі – таке питання ставить на сторінкаx тижневика "Фокус" журналіст Валерій Калниш.

На його думку, війна в регіоні триватиме: "Тут або вони нас, або ми їх".

"Вони" – це "бандформування, чиї представники зробили ставку на захоплення влади, не задумуючись про інтереси простих людей", - переконує автор.

А відтак новому президенту Порошенку варто не сподіватися на військову допомогу Заходу і розкладати геополітичні пасьянси, а апелювати до пересічних мешканців Донбасу.

"Йому варто докласти максимум зусиль, аби донести до сходу просту думку: там триває не визвольна война, а боротьба зі злочинцями і найманцями. І ті, хто називають себе "ополченцями", - насправді бандити, які взяли в заручники мирне населення", - пише пан Калниш.

Про гроші

Про "нетипову ситуацію", яка вперше за останній час встановилася на валютному ринку України, повідомляє тижневик "Комментарии".

"Громадяни перестали активно скуповувати готівкову валюту і, навпаки, почали продавати її банкам", - зазначає часопис.

Головною причиною такої тенденції тижневик називає занадто високий курс іноземних валют щодо гривні, що робить купівлю доларів і євро за власні, переважно гривневі заощадження, непривабливою.

"Комментарии" пишуть, що курс долара вже певний час тримається біля позначки 12 завдяки надходженню першого траншу кредиту МВФ.

Для того, щоб справдилися прогнози банкірів щодо подальшого зміцнення гривні, необхідно, аби пропозиція валюти перевищувала запит.

"Дії НБУ у вигляді інтервенцій можуть цьому сприяти", – цитує тижневик експерта Антона Стадника.

Видання нагадує, що, згідно з меморандумом МВФ, до кінця року гривня може зміцнитися до позначки 10,50 за долар.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС