Преса: Гілларі Клінтон думає про участь у президентських виборах

Клінтон Халарі Копирайт изображения Getty

Як і куди виїхати із зони проведення АТО, як ледве не посварились Девід Кемерон та Анґела Меркель, чи піде Гілларі Клінтон на вибори президента – в огляді британської преси 11 червня.

Коридор в нікуди

Газета Independentінформує про одне з перших офіційних доручень новообраного президента Петра Порошенка.

Він наказав організувати транспорт та створити спеціальні гуманітарні коридори для вивезення цивільних, які бажають покинути зону проведення антитерористичної операції.

Щоправда, звертає увагу видання, у зверненні до відповідних органів, яке було опубліковано на президентському сайті, немає жодних деталей щодо того, куди вивозити мирне населення. А ще зовсім не зрозуміло, де цих біженців розміщувати.

Independent додає, що рішення про створення коридору було прийнято на тлі зростаючого занепокоєння, що в результаті антитерористичної операції українських військових загинули не лише проросійськи налаштовані повстанці, а й цивільні.

Газета наводить офіційну статистику: щонайменше 200 осіб було вбито, серед яких 59 – військовослужбовці.

Валіза, аеропорт, Крим

Financial Times повідомляє, що російська бюджетна авіакомпанія "Добролёт" вчора здійснила свій перший рейс до кримського Сімферополя. Більш того, проводжав пасажирів у подорож особисто прем'єр-міністр Дмитро Медведєв.

Голова російського уряду, як зазначає видання, виглядав "приємно враженим", коли оглядав новенький Боїнг, хоча і сказав, що на борту було трохи затісно.

"Звичайно, він гарний та новий, але сидіння – аж занадто впритул одне до одного", – наголосив пан Медведєв.

Financial Times додає, що "Добролёт" буде здійснювати чотири польоти на день до Криму в літній період, і є великий попит на квитки. Веб-сайт авіаперевізника продав майже 14 тисяч у перший день роботи і навіть в якийсь момент зламався – такою була кількість відвідувачів.

Ця нова авіакомпанія цілком належить "Аэрофлоту". Про її вихід на ринок було оголошено ще минулого року, задовго до того, як Росія анексувала Крим, продовжує видання.

Але Кремль зараз усіма засобами намагається інтегрувати півострів. Тому вибір Сімферополя як першого міста призначення був "політичним рішенням", робить висновок Financial Times.

Європейська сварка

Газета Daily Telegraph розповідає про суперечку, яка сталася вчора між британським прем'єр-міністром Девідом Кемероном та канцлером Німеччини Анґелою Меркель під час саміту в Швеції.

"Яблуком розбрату" стала кандидатура Жан-Клода Юнкера, який претендує на посаду президента Єврокомісії.

Пан Кемерон попередив, що Сполучене Королівство може вийти з ЄС після референдуму 2017 року. Адже, на його думку, потенційне призначення Юнкера унеможливить усі спроби переконати британців, що країна має залишитися у складі об'єднаної Європи.

Але пані Меркель відповіла на ці, як вона сказала, "погрози", досить жорстко.

"Я чітко висловилася, що підтримую Жана-Клода Юнкера. Але коли я робила цю заяву у Німеччині, я також зазначила, що ми діємо в дусі європейського партнерства. Ми завжди так робимо", - заявила пані канцлер.

"Інакше ми не зможемо досягти компромісу. Ми не можемо собі дозволити дати задній хід, коли мова йде про дух європейського партнерства. І погрози не є частиною цього духу", - резюмувала Анґела Меркель.

Тим не менш, нагадує Daily Telegraph, британський прем'єр завжди виступав за реформу європейських інституцій.

Його непокоїть, що багато іноземців з бідних країн континенту приїжджають до Британії, аби зловживати місцевою системою соціального захисту.

Гілларі – в президенти?

Оглядаючи щойно надруковані нові мемуари Гілларі Клінтон, Guardian пише, що вони лише "поверхово" присвячені її роботі на посаді держсекретаря США в адміністрації Барака Обами.

Цей фоліант на 600 сторінок під назвою "Складні альтернативи" (Hard Choices), вважає видання, є, насправді, "резюме" для нової посади – найвищої у державі.

На питання, яке багатьох хвилює – чи буде пані Клінтон брати участь у президентських перегонах в 2016 році, вона відповідає більш ніж лаконічно: "Я поки не вирішила".

Втім, продовжує газета, зрозуміло, що колишня перша леді скоро оголосить про своє рішення, і що є "величезна ймовірність", що воно буде позитивним.

Більш того, підтекст нової книги полягає у тому, що пані Клінтон готова до президентства, резюмує Guardian.

Огляд підготував Андрій Кондратьєв, Служба моніторингу ВВС