Преса: чому мовчить президент Порошенко

порошенко, новини, ввс Копирайт изображения Reuters
Image caption Українські газети запитують, чому президент взяв паузу у прийнятті рішень

Пауза Петра Порошенка у прийнятті рішень, важка російська техніка на теренах України та арешт Віктора Лозінського – теми українських газет в п’яницю, 13 червня.

"Диявольський знак"

Коментар колишнього голови СБУ і прем’єр-міністра Євгена Марчука щодо появи російських танків на території України публікує газета "День".

Колишній державний діяч заявив, що поява важкої російської техніки на теренах України не стала для нього сюрпризом. "Саме такої відповіді Росії на мирні ініціативи президента Порошенка я й чекав" – каже пан Марчук. "Це лише початок", - застерігає він.

"Російська методика давно відома: зараз вони зволікатимуть, заговорюватимуть зуби, а паралельно максимально активно насичуватимуть цей регіон воєнізованими структурами й технікою. Звісно, при цьому говоритимуть - ми не знаємо, хто це такі й чия це техніка", - переконує він.

"Це технологія - створювати свою переговорну базу й важелі по відношенню до партнера", - нагадує колишній очільник СБУ і додає: "Я вважаю, що це диявольський знак стрімкого погіршення ситуації на Донбасі. Якщо влада буде дуже довго зволікати, Росія отримає додаткові аргументи в переговорах."

Президент думає

"Президент не мовчить, президент думає" – статтю під таким заголовком опублікувала "Комосомольская правда в Украине". Газета зазначає, що після кількох кадрових призначень Петро Порошенко "не виходить на люди і не підписує указів".

"Єдині висновки, які напрошуються з публічної неактивності президента - він не буде рубати гордіїв вузол і, закривши очі, кидатися у вир проблем. Очевидно, Петро Порошенко буде вдумливо вивчати всі варіанти, а потім - дивувати несподіваним поворотом", - пише газета, коментуючи непублічність пана Порошенка після інаугурації 7 червня.

"У оригінальності ідей і полягає стиль Порошенко, - коментує директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов. - Він ще формує команду і робить це ретельно. Його нова стилістика має шанси на успіх. Такі люди не скуті зобов'язаннями перед олігархічними кланами, він давно знає своїх партнерів і довіряє їм".

Проте відсутність кадрового ривка може свідчити і про те, що у нього немає сформованої команди управлінців, пише газета. "Є відчуття, що після перших осмислених кроків пауза затягнулася, - цитує видання народного депутата Андрія Шевченка. - Але зрозуміло, чому - планка очікувань від Порошенка дуже висока. Він це розуміє і, хочеться вірити, готує значимі рішення. Але не та ситуація в країні, щоб тримати паузу занадто довго. Я думаю, прийшов час діяти, тим більше що кредит довіри виборців дає йому повний карт-бланш."

Газета вийшла

Одна з популярних донецьких газет, "Донецкие новости", яка перестала виходити після погроз так-званої "нової влади", вийшла у Києві як частина газети "Сегодня".

На першій сторінці газета вміщує звернення до українців, в якому, зокрема, йдеться: "Донбас навряд чи побачить цей номер. Йому зараз наказали не дивитися по телевізору нічого, крім пропагандиських програм. Йому не дозволяють читати газети. Місто, в якому було багато періодики, залишилося лише з газетами-"агітками", дозволеними новою владою. Але у нас є мета – розповісти всій Україні, нашим братам, землякам і співгромадянам про істині настрої у Донбасі".

Газета переконує, що в регіоні мешкають не лише "бандити-сепаратисти". "Ми такі ж самі, як і ви. Обдурені і збиті з пантелику. І ми так само любимо свою батьківщину, хоча у розмовляємо російською мовою. Ми хочемо жити разом. І нас таких більшість".

У київському випуску газети "Донецкие новости" - статті про економічні і гуманітарні проблеми регіону, що поглибилися через збройне протистояння з сепаратистами.

Хвороба "хитрощів"

Менше доби "гуляв" на волі екс-нардеп Віктор Лозінський, якого достроково випустили з колонії суворого режиму, згідно з, м’яко кажучи, дивним рішенням суду, пише "Україна Молода".

Газета нагадує, що в квітні 2011 року Лозінського засудили до 15 років позбавлення волі за жорстоке вбивство селянина Валерія Олійника поблизу райцентру Голованівськ на Кіровоградщині. У 2012 році Апеляційний суд Києва пом’якшив вирок Лозінському, призначивши йому 14 років, а згодом над убивцею "змилувався" й Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справ, який узагалі скоротив йому строк до десяти років.

Нині ж у пенітенціарній службі та прокуратурі змушені виправдовуватися, щодо швидкого звільнення Лозінського, мовляв, усе це помилки Феміди, а ми лише виконавці. "Щодо звільнення цього засудженого повідомляю, що в основу рішення суду лягли висновки лікарів та експертів, яких залучив до справи суддя",- цитує газета голову Державної пенітенціарної служби Сергія Старенького.

Правозахисник Едуард Багіров наголошує на необхідності покарати винних у ганебному звільненні вбивці, який не відбув навіть половини терміну. За його словами, треба покарати не лише суддю, а й прокурора, а й начальника колонії, який також продемонстрував дивну пасивність.

"Україна Молода" додає, що Лозинського звільнив суддя Сергій Вознюк, який ще півроку тому закрив справу Чорновола, а також позбавляв водійських прав автомайданівців.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба моніторинга ВВС