Тижневики: "безперспективне перемир'я" та руїни Партії регіонів

Копирайт изображения AFP

Українські тижневики аналізують "досягнення" мирного плану президента, процеси, що відбуваються на "руїнах" Партії регіонів, пояснює, чому вітчизняні гравці енергетичного ринку не зацікавлені в приєднанні до енергосистеми ЄС та про те, що просять діти-біженці з Донбасу в Бога.

"Безперспективне" перемир'я

"Невдалим" називає перемир'я, оголошене українським керівництвом, "Дзеркало тижня".

"Головне питання минулого тижня: якщо таке "перемир'я", то якою тоді буде війна?" – запитує видання, нагадуючи про численні жертви серед військових, штурми військових частин, підриви залізничних колій та мостів, нові захоплення заручників.

"Перший і головний висновок — врегулювання конфлікту шляхом переговорів безперспективне, насамперед тому, що з другого боку немає договороспроможної сторони", - робить висновок видання.

Крім того, веде далі "Дзеркало тижня", проблема полягає і в тому, що сепаратисти представляють собою "різношерсте зборисько" без єдиного керівництва.

"В самій тільки Донецькій області відомих збройних угруповань — 5. "Восток", "Оплот", "Русская православная армия", загін "Беса" та "стрелковцы".

Але очевидно, що цих формувань більше. Наприклад, усі перелічені заявляють, що в приміщенні Донецького обласного управління СБУ — не їхні бійці. А чиї тоді? Невідомо", - пише видання, додаючи, що українських силовиків від більших проблем рятує лише неузгодженість дій та внутрішні конфлікти у цих формуваннях.

Втім, попри всі недоліки організації бойовиків, цей конфлікт триватиме "тяжко й довго", адже й українська сторона "до бліцкригу не прагне", пише видання.

"Багато військових та інші силовики, задіяні в регулярних підрозділах АТО й добровольчих формуваннях, скаржаться, що їх постійно "стримують". Щойно солдатам вдається перейти в контратаку й "на плечах" відступаючого противника увірватися на чужі позиції, тут-таки надходить наказ повернутися у вихідну точку.

Повернутися, щоб знову сидіти в глухій обороні та терпіти нескінченні обстріли", - підсумовує "Дзеркало тижня".

"Руїни" Партії регіонів

"Всесильна" в минулому Партія регіонів зараз "лежить в руїнах", а депутатські групи, що утворилися після виходу з неї, розпочали "боротьбу за владу та самозбереження", пише "Корреспондент".

Видання нагадує, що внаслідок декількох "хвиль" виходу з лав ПР, кількість регіоналів наразі складає 80 депутатів, що на 4 менше, ніж у найчисельнішої поки що "Батьківщини".

Втім, на думку видання є дещо спільне, що об'єднує колишніх та поки що чинних членів партії у Верховній раді – бажання "продемонструвати лояльність новообраному президентові" для збереження місця в парламенті.

"Конституційна більшість, необхідна президенту для прийняття змін до Основного закону, - те, вони в першу чергу можуть запропонувати в обмін на відмову голови держави від ідеї розпустити парламент", - пише видання.

Тому, веде далі видання, найближчим часом колишні регіонали намагатимуться отримати офіційний статус депутатських груп.

За інформацією "Корреспондента", лише трьох депутатів не вистачає для оформлення депутатської групи новоствореній Партії розвитку України Сергія Льовочкіна. Видання стверджує, що зацікавленими у цій групі є бізнесмени Дмитро Фірташ і Валерій Хорошковський.

Власне, трьох власників мандатів шукає й група Віталія Грушевського та Володимира Олійника, стверджує видання. В пошуках підтримки "її представники вже зустрічались з олігархом і губернатором Дніпропетровської області Ігорем Коломойським", веде далі "Корреспондент". Серед інших "неформальних" центрів впливу видання називає "російську" групу Віктора Медведчука та групу Сергія Тігіпка.

Втім, на думку журналу, ліквідації фракції Партії регіонів очікувати не варто, "навіть якщо в її складі залишиться менше 32 депутатів", адже "більшість членів фракції все ж таки зберігають вірність мільярдеру Ахметову".

"Проте як би не боролися колишні регіонали за збереження чинної Ради, всі вони зважають на перспективу дострокових виборів", - підсумовує "Корреспондент."

Енергетична опозиція до ЄС

"Власники української енергетики спробують втопити проект об'єднання енергосистем України та ЄС у бюрократичній багнюці", - пишуть "Комментарии".

Тижневик стверджує, що жодна вітчизняна бізнес-група не зацікавлена в кардинальних змінах правил на ринку.

І справа не в колосальних інвестиціях, яких потребує українська енергетика для інтеграції в загальноєвропейську енергосистему, адже продажі електрики за цінами ЄС швидко повернуть вкладені гроші, веде далі видання, а у вимогах Третього енергетичного пакету ЄС.

"Документ складається з декількох регламентів і директив Євросоюзу, що стосуються важких як для України питань навколишнього середовища, енергоефективності та відкритості енергоринку", - пише тижневик, зазначаючи, що для учасників ринку ці вимоги є "суцільним головним болем".

Наприклад, пише видання, в Україні зараз простоюють два атомних енергоблоки для того, щоб на повну потужність могли працювати теплоелектростанції, які у такий спосіб дають роботу вугільним шахтам.

"Для європейців така конфігурація роботи ринку є неприйнятною ані за екологічними нормами (ТЕС забруднюють атмосферу набагато більше за АЕС), ані за економічними (атомна мегаватт-година у два рази дешевша за теплову)", - пише тижневик, додаючи, що у разі об'єднання енергосистем значна частина ТЕС ДТЕК, що належать Рінату Ахметову, залишилися б без роботи.

Крім того, веде далі видання, постраждають й інші власники обленерго, які будуть змушені вкласти чимало коштів у модернізацію інфраструктури в умовах контрольованих конкуренцією тарифів.

"Цього набору проблем цілком достатньо, щоб об'єднати великий капітал у питанні блокування інтеграції енергосистем України та ЄС", - підсумовують "Комментарии".

Про що просять в Бога діти-біженці?

Журнал "Фокус" попросив дітей-біженців з Донбасу написати листи … Богу.

Копирайт изображения AP
Image caption Діти тікають із Слов'янська

"Чому Богу? По-перше, може спрацювати. А по-друге, Бог поза політикою, та й діти поза нею. Це спроба достукатися не тільки до вищих сил, але й до дорослих незалежно від їхніх політичних поглядів і релігійних переконань", - пояснює свою ідею тижневик.

Видання делегувало виконання цієї місії дитячому психологу Юлії Грицай та журналісту Юлії Белінській, які підходили з папером та олівцем до дітей з Донбасу, які наразі проживають у Київській області та Криму. Психолог та журналіст не говорили з дітьми про війну та не підказували жодних ідей – "те, про що просити в Бога, справа особиста", зазначає видання.

Втім, переважна більшість дітей просила миру, пише видання, додаючи, що єдині зміни у зверненнях – це виправлені помилки.

"Любий Боже! Зроби так, щоб не було війни ніде, зокрема, в Україні. Дякую", - написав 10-річний Микита з Донеччини.

"Боже мій, я дуже хочу додому до мами назавжди. А ще в мене хвороба – нічний енурез. Допоможи мені, будь ласка", - написала 13-річна Ніна з Маріуполя.

"Дорогий Боже, я хочу, щоб усе, що відбувається в країні та світі, виявилося страшним сном. Я не дуже розумію, що зараз відбувається. Але я вірю у щасливий кінець", - написав ще один юний маріуполець, 11-річний Давід.

"Я прошу, щоб не було війни, а український прапор знову став українським, зараз він у німців. Для цього потрібно зробити так, щоб війна скінчилася, і прапор знову стане українським. Припинити легко, нехай всі припинять сперечатися", - написав 8-річний Дма з Краматорськи.

"Я хочу повернутися додому в Луганську область і щоб війна скінчилася", - написала 8-річна Таїсія.

"Боже, я хочу до мами, але не можу до неї поїхати, тому що там іде війна. Боже, зроби так, щоб не було війни", - написав 13-річний Данило з Маріуполя.

"Я народилася в місті Донецьк, в якому зараз іде війна. Я дуже хочу, щоб вона скінчилася та настав мир. Хочу бачити своїх рідних і близьких, друзів. Завжди жити в мирі та злагоді", - цитує "Фокус" 13-річну донеччанку Ладу.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС